nanovamzdeliai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nanovamzdeliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nanovamzdeliai“.
Bioniniai augalai siūlo fotosintezės supergalias
Reikia augalus perkurti į bioninius supergalingus fotosintetintezės vykdytojus? Tam turime nanotechnologijas. Už tokią gyvybę, kokią žinome, dėkoti turime augalams. Viskas prasideda nuo mažyčių organelų augalų lapuose, vadinamų chloroplastais.
IBM viceprezidentas džiaugėsi Lietuvos studentais
„IBM Forume 2013“ viešėjęs ir paskaitą apie naujausias kompiuterių technologijas skaitęs Bijanas Davari, IBM naujos kartos technologijų viceprezidentas ir išskirtinės mokslininkų draugijos „IBM Fellow“ narys, pasidalijo savo įžvalgomis su Vilniaus Universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentais. Dr. Davari teigimu, kasdien sukuriami didžiuliai informacijos kiekiai atveria neribotas galimybes – tiesa, tik įveikus jų perdavimo, kaupimo ir analizės iššūkius.
Mokslininkai kuria nanotechnologinį filtrą
Nors vanduo ir degalai nesimaišo, vis dėlto šiuos skysčius atskirti nėra paprasta – panašiai kaip paskutiniajame raunde susikibusius boksininkus. Visai neseniai Mičigano technologijos universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė filtrą, kuris gali abi medžiagas atskirti greitai ir švariai.
Joko Kino Japo (Yoke Khin Yap) ir Jaroslavo Drelicho (Jaroslaw Drelich) sukonstruotas filtras yra sudarytas iš plono nerūdijančio plieno tinklelio, kuris yra padengtas maždaug 10 mikronų dydžio nanovamzdeliais.
Nanovamzdeliai perduos energiją iš 9 km
Vėjo jėgainės ateityje energiją galės gaminti ne tik ant žemės, bet ir žemesniuosiuose atmosferos sluoksniuose, kur pučia pastovūs ir kur kas galingesni vėjai. Pagamintą energiją į Žemę bus galima transportuoti nanovamzdelių pagrindu sukonstruotais kabeliais.
Harvarde sukurta atomų „juodoji skylė“
Harvardo universiteto fizikai sugalvojo neįprastą anglies nanovamzdelių pritaikymo būdą. Jie pastebėjo, jog stipriai įkrautas nanovamzdelis priverčia atšaldytus atomus suktis spirale dideliu pagreičiu, kol juos galiausiai suskaido į joną ir elektroną.
Tyrinėtojų eksperimentai, kuriuose jie pademonstravo kažką panašaus į juodąją skylę, tik atominiame lygmenyje, yra aprašyti naujausiame žurnalo „Physical Review Letters“ numeryje.