nanokristalai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nanokristalai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nanokristalai“.

Atskleista chameleonų spalvos kaitos paslaptis

Chameleonų gebėjimas keisti odos spalvą jau seniai įsitvirtino folklore. Tačiau tikrosios šio spalvingo gebėjimo priežastys ilgai nebuvo žinomos. Paprastai chameleonai stengiasi kuo labiau susilieti su aplinka. Bet kai suaugęs patinas susitinka varžovą, jie mikliai paryškėja, pakeisdamas, pavyzdžiui, žalią spalvą į geltoną. Mokslininkai manė, kad jie tai atlieka, perkeldami pigmentus odos ląstelėse.
2015-03-14

Nanotechnologijos apsaugos prekes nuo padirbinėjimo

JAV mokslininkai sukūrė naują prekių apsaugos nuo padirbinėjimo sistemą. Apie tai pranešama žurnale „Nature Materials“ paskelbtame išradimo autorių straipsnyje. Pranešama, kad kurti tokią sistemą mokslininkus paskatino 2013 m. paskelbtas Jungtinių Tautų pranešimas, kuriame konstatuojama, jog nuo 2 iki 5 proc. visos tarptautinės prekybos apimčių sudaro padirbtos prekės. Mokslininkams pavyko sukurti spalvines nanokristalų, kurie ryškiai švyti veikiami infraraudonosios šviesos, juosteles.
2014-04-17

„Apple“ kuria „kvantinį“ ekraną

Bendrovė „Apple“ JAV Patentų ir prekių ženklų biurui pateikė patento, kuriame apibūdinamas mobiliesiems įrenginiams skirtas ekranas su jame įterptais vadinamaisiais kvantiniais taškais, paraišką. Tokia technologija, pasak bendrovės atstovų, turėtų žymiai pagerinti spalvų perteikimą „iPhone“ ir „iPad“ ekranuose. Minėtieji kvantiniai taškai yra biologinio viruso dydžio neviršijantys nanokristalai. Jie gali būti gaminami iš įvairių puslaidininkinių medžiagų, pavyzdžiui, kadmio selenido.
2013-12-23

Nanopatobulinimai saulės elementuose

Saulė turi pakankamai energijos, kad aprūpintų Žemę taip reikalinga energija. Kadangi dabar naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai yra žymiai brangesni nei energija gaunama iš anglies bei atominių elektrinių, todėl saulės energija nėra tokia įdomi. Europoje fotovoltiniai elementai sudaro labai mažą dalį atsinaujinančių energijos šaltinių sistemoje. Mokslininkų gupė iš Didžiosios Britanijos, Šveicarijos ir Vokietijos turi tikslą sumažinti saulės elementų kainą bei padidinti efektyvumą.
2011-05-25
Į viršų