mikroplastikai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mikroplastikai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mikroplastikai“.
Jokiu būdu nešildykite mikrobangų krosnelėje 1 daikto: gali baigtis liūdnai
Gydytoja Yvonne Burkart Steven Bartlett tinklalaidėje „Diary of a CEO“ paaiškino, kodėl niekada neturėtumėte dėti vieno daikto – plastikinių indų – į mikrobangų krosnelę.
Ar kada nors mikrobangų krosnelėje šildėte nuo praėjusios dienos likusius maisto likučius? Toksikologijos ekspertė įspėjo apie pavojų sveikatai, kurie kyla, kai šildomas maistas vis dar yra plastikiniame inde, rašoma express.co.uk.
Nedėkite plastikinių indų į mikrobangų krosnelę
Dr.
Mikroplastikai jūsų vandens stiklinėje: kokį pavojų jie kelia ir kaip apsisaugoti?
Gyvybės šaltinis – vanduo, kurį kasdien geriame iš čiaupo, plika akimi atrodo skaidrus, švarus ir nesukeliantis jokių abejonių dėl savo saugumo. Tačiau net ir skaidrioje vandens stiklinėje gali slypėti tūkstančiai mikroplastiko dalelių, galinčių neigiamai paveikti žmogaus sveikatą, gyvūniją ir visą mus supančią aplinką.
Užsienio mokslininkai tiria Baltijos jūrą: prognozės – nieko gero nežadančios
Jūros ir kiti vandens telkiniai užteršti ne tik Lietuvoje. Tuo įsitikinusi į Klaipėdą atvykusi tarptautinė mokslininkų grupė. Jie dvejus metus keliauja po Europą ir tiria priekrančių būklę įvairiose šalyse. Mikroplastikas, trąšos bei vaistų likučiai pasklidę po visos Europos vandens telkinius.
„Keliaujam nuo pat Prancūzijos. Dabar atvykome čia. Po to tęsime – kilsime viršun į Norvegiją ir tada vėl žemyn į Ispaniją“, – sako mokslininkė Valerie Maier.
Didysis šiukšlių telkinys padidėjo 100 kartų
Didžiulis plastikinių šiukšlių sūkurys, susiformavęs šiaurinėje Ramiojo vandenyno dalyje, per pastaruosius 40 metų padidėjo 100 kartų.
JAV mokslininkai perspėjo, kad mirtini mikroplastikai, dalelės, mažesnės nei 5 milimetrai, grasina pakeisti natūralią vandenynų aplinką, praneša telegraph.co.uk.
Laikotarpiu nuo 1972 iki 1987 metų daugumoje tyrimams paimtų mėginių mikroplastikų nerasta, teigiama Karališkosios mokslo draugijos žurnale „Biology Letters“ skelbiamame tyrime.