mikčiojimas

Mikčiojimas 

 

Kalbos sutrikimas, kuriam būdingas nereguliarus kalbos ritmas ir sklandumas, dažnai pasireiškiantis nevalingu garsų, skiemenų ar žodžių kartojimu, užstrigimu ar pauzėmis kalbant. Šis sutrikimas dažniausiai prasideda vaikystėje, tačiau gali tęstis ir suaugus. Mikčiojimą gali sustiprinti stresas, nerimas ar tam tikros socialinės situacijos.

 

Priežastys nėra visiškai aiškios, tačiau manoma, kad svarbų vaidmenį atlieka genetiniai, neurologiniai ir aplinkos veiksniai. Mikčiojimas gali turėti įtakos žmogaus pasitikėjimui savimi ir socialiniam gyvenimui, tačiau kalbos terapija ir kiti gydymo metodai gali padėti pagerinti kalbos sklandumą ir valdymą.

Verslo guru: smalsumas naikina baimę klysti

Prieš kelis mėnesius savaitraštis „Ekonomika.lt“ rašė apie geriausius verslo seminarų vedėjus Lietuvoje. Tuomet vieną geriausių seminarų vedėjų mūsų šalyje daugelis pašnekovų nurodė verslininką ir lektorių Tomą Bagdonavičių. Su T. Bagdonavičiumi susitinkame iškart po jo vesto seminaro. Jau kitą dieną jis turi išvykti į Prancūziją, kur daugiausia laiko praleidžia su žmona.
2011-12-29

Tikroji karaliaus kalba

Keturias „Oskaro" statulėles naujausiuose JAV Kino meno akademijos apdovanojimuose susižėręs britų filmas „Karaliaus kalba" remiasi tikra istorija. Jis pasakoja apie Didžiosios Britanijos karaliaus Jurgio VI ir jį nuo mikčiojimo gydžiusio logopedo Lionelio Logue draugystę. Šis kino kronikos epizodas – vienas iš labai retų karaliaus Jurgio VI viešo kalbėjimo įrašų. Tai puiki proga įvertinti šio drąsaus žmogaus pastangas įveikti save ir prabilti viešai.
2011-03-01

TOP 13: mikčiojančios įžymybės

Filmo „Karaliaus kalba“, šiuo metu skinančio visus svarbiausius kino apdovanojimus ir pretenduojančio net į 12 Oskarų, išgarsintas mikčiojantis Anglijos karalius Jurgis VI buvo toli gražu ne vienintelis žinomas žmogus istorijoje, turėjęs šį kalbos sutrikimą. Dėl šio trūkumo taip pat kentėjo nemažai praeities ir dabarties įžymybių, teigiančių, jog tai – ne pasaulio pabaiga. Marilyn Monroe, Winstonas Churchillis, Elvis Presley, Aristotelis, Charlesas Darwinas.
2011-02-17

Mikčiojimą lemia genai, tvirtina mokslininkai

Mokslininkai išsiaiškino, kad mikčiojame ne dėl nervingumo, o kad tai – paveldima liga, tad atrasti genai gali paskatinti naujų vaistų sukūrimą. Maždaug 1 proc. žmonijos mikčioja ir ilgą laiką buvo manoma, kad tai nervinės įtampos simptomas. Tačiau dabar mokslininkai išsiaiškino, kad mikčiojimą galima pagydyti pakeičiant jį sukeliančius genus, rašo „The Daily Telegraph“. Amerikos nacionalinio kurtumo ir kitų bendravimo sutrikimų instituto (angl.
2010-02-12
Į viršų