migruojantys paukščiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „migruojantys paukščiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „migruojantys paukščiai“.
Didžiausias pavojus paukščiams – elektros laidai
Flamingai, gandrai, pelikanai ir kiti migruojantys paukščiai rizikuoja gyvybėmis skrisdami per nesibaigiančius elektros laidus.
Planetoje yra apie 70 mln. kilometrų elektros laidų. Vien Afrikoje ir Eurazijoje kasmet į juos atsitrenkę žūva milijonai paukščių, šimtai tūkstančių būna nutrenkiami, teigiama Norvegijoje vykstančioje Migruojančių gyvūnų rūšių konvencijoje paskelbtas tyrimas.
Migruojančių paukščių šiemet – mažiau nei įprastai
Ventės rago ornitologus stebina rudeninė paukščių migracija – šiemet sparnuočių išskrenda net keletą kartų mažiau nei įprastai tokiu metu.
Specialistai spėja, kad paukščiai sunkiai išgyveno praėjusių metų žiemą, daro įtaką ir klimato atšilimas, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.
Ventės rage besidarbuojantys specialistai džiaugiasine tik pagaliau pradėjusiais gausiau skristi sparnuočiais, bet ir sulaukę talkos.
„Labai įdomu. Paukščiai yra gan agresyvūs, įkanda, įsikabina nageliais.
Masinė paukščių žūtis: incidentas Sevastopolyje
Migruojančių paukščių žūtis sukrėtė Sevastopolio apylinkių gyventojus. Kaip praneša „Sevastopolskijie novosti“, juodųjų strazdų kūnai Kamyševo greitkelio apylinkėse rasti vasario 18 d.
Kol kas ornitologai neturi oficialių paaiškinimų ir ramina vietinius gyventojus: nėra pagrindo teigti, kad strazdai žuvo nuo infekcijos.
„ Jie atskrido greičiausiai iš Šiaurės Afrikos. O ten gausu epidemijų“, – sako Ukrainos mokslininkas, bioįvairovės ekspertas Aleksandras Grinčenka.
J. Rimkutė: man patinka materializuoti mintį
Apie kūrybines dirbtuves „Migruojantys paukščiai“, dialogo poreikį ir kt. dizainerę, tarptautinio tęstinio projekto „Migruojantys paukščiai“ organizatorę Jolantą Rimkutę kalbina Gitana Gugevičiūtė.
Jolanta, baigėsi ketvirtosios kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“ (dirbtuvės šiemet vyko liepos 26-29 dienomis Žeimių dvaro sodyboje, – G.G. pastaba ). Šiek tiek užbėgdama pasakojimui už akių klausiu: kaip vertini ketvirtąjį projektą? Kaip jis praėjo?
Manyčiau puikiai.