Mažojoje Azijoje
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Mažojoje Azijoje“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Mažojoje Azijoje“.
Lietuvių etnoastronomas apie Zodiako ženklus: kiekvieno laukia svarbi žinia
Etnoastronomas, senųjų astronominių žinių tyrinėtojas Jonas Vaiškūnas dar 2012 metais visus pritrenkė įstabia žinia: lietuviai turėjo savo, lietuviškąjį, Zodiaką. Kaip buvo surastas ir atkurtas šis fenomenas, mokslininkas aprašė knygoje „Skaitant dangaus ženklus: lietuviško Zodiako pėdsakais.“ Remdamasis istoriniais šaltiniais ir lietuvių tautosaka, autorius pateikė įtikinamą lietuviškojo Zodiako rekonstrukciją.
Meškų ir žalčių pamėgtas augalas
Meškinis česnakas – vienas seniausių pasaulyje vaistinių augalų. Šio augalo sąžalynų, pabudę po ilgo žiemos miego, ieško rudieji lokiai, nes, paėdus augalo lapų, dingsta mieguistumas, grįžta jėgos. Meškinius česnakus mėgsta ir šernai. Daug teigimų savybių Meškinis česnakas natūraliai paplitęs Europoje, Kaukaze ir Mažojoje Azijoje.
Paskutinės faraonės Kleopatros gyvenimas ir mirtis
Kai Klepoatra išsivyniojo iš kilimo, į kurį buvo įsivyniojusi, Cezaris ją išvydo pirmą kartą. Jaunutė 21-erių metų Kleopatra iš karto prikaustė į Aleksandriją atvykusio karybos genijaus Gajaus Julijaus Cezario dėmesį. Nėra tiksliai žinoma, tačiau spėjama, kad Kleopatra buvo paskutinioji Egipto faraonė.
Kleopatra VII gimė Ptolemėjui XII pirmaisiais 69 m. pr. Kr. mėnesiais. Jos gimimo metu Egiptas buvo valdomas faraonų jau daugiau kaip 3000 metų.