mauna kea

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mauna kea“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mauna kea“.

Mauna Kea – aukščiausias pasaulyje

Aukščiausias kalnas – ne tas pats, kas aukščiausia viršūnė. Aukščiausia mūsų planetos viršūnė yra Everestas, virš jūros lygio iškilęs 8 848 m. Tačiau aukščiausiu planetos kalnu laikomas Mauna Kea – snaudžiantis ugnikalnis Havajų (Didžiojoje) saloje, vienas iš penkių ugnikalnių, sudarančių šią salą ir aukščiausias 50-osios JAV valstijos Havajų taškas.
2012-08-28

Didžiausią teleskopą pasaulyje taip pat stato Kinija ir Indija

Kinija ir Indija kelią į priešakines astronominių tyrimų gretas nusprendė skintis spėriai ir ambicingai – Azijos milžinės paskelbė apie savo sprendimą taipogi statyti didžiausią pasaulyje optinį teleskopą, kurio skersmuo sieks 30 metrų. Abi šalys pareiškė prisijungsiančios prie Havajuose, Mauna Kea ugnikalnio viršūnėje statomo ir šio dešimtmečio pabaigoje (2018 m.) planuojamo atidaryti didžiausio planetoje antžeminio optinio teleskopo „Thirty Meter Telescope“ (TMT) statybų.
2012-01-14

Aptikta labiausiai nuo Žemės nutolusi juodoji skylė

Astronomams pavyko aptikti supermasyvią juodąją skylę, esančią netoli mums žinomo Visatos pakraščio. Ji yra panašioje į Paukščių taką galaktikoje, o atstumas iki šio objekto sudaro 12,8 milijardo šviesmečių. Tai reiškia, jog šviesa iš tolimosios galaktikos iki mūsų keliavo didžiąją Visatos gyvavimo, trunkančio maždaug 13,7 milijardo metų, dalį. Dauguma mokslininkų tiki, kad šiuo metu Visata sparčiai plečiasi dėl gilioje praeityje įvykusio katastrofinio reiškinio – Didžiojo Sprogimo.
2009-09-07

Astronomai aptiko labiausiai nuo mūsų nutolusią supermasyvią juodąją skylę

Astronomams pavyko aptikti supermasyvią juodąją skylę, esančią netoli mums žinomo Visatos pakraščio. Ji yra panašioje į Paukščių taką galaktikoje, o atstumas iki šio objekto sudaro 12,8 milijardo šviesmečių. Tai reiškia, jog šviesa iš tolimosios galaktikos iki mūsų keliavo didžiąją Visatos gyvavimo, trunkančio maždaug 13,7 milijardo metų, dalį. Dauguma mokslininkų tiki, kad šiuo metu Visata sparčiai plečiasi dėl gilioje praeityje įvykusio katastrofinio reiškinio - Didžiojo Sprogimo.
2009-09-04

Kur stebėti žvaigždes 2009-iasiais?

2009-ieji – Tarptautiniai astronomijos metai. Kada jei ne dabar, geriausia atrasti naktinio dangaus stebuklus? Čilė Atakamos dykuma Čilėje pati tinkamiausia dangaus stebėjimui. Pati aukščiausia pasaulio dykuma, pasižyminti sausu oru bei taršos nebuvimu – idealesnės vietos žvaigždžių stebėjimui tiesiog nėra. Tiesa, patekti čia ne taip ir lengva, tačiau už pastangas atlyginama giedriausiu pasaulyje dangumi. Norintiems čia apsilankyti turus rengia „Cerro Mamalluca“ observatorija.
2009-08-21

Užfiksuotas keturių galaktikų susidūrimas

NASA orbitinė rentgeno spindulių observatorija „Chandra“ užfiksavo šią Stephano Kvinteto - penkių galaktikų grupės - nuotrauką. Įdomu tai, kad tarp keturių šios grupės galaktikų vyksta susidūrimo procesas. NASA nuotr. Stephano Kvintetas (angl. Stephan's Quintet) pavadintas 1877 metais jį aptikusio astronomo Édouardo Stephano vardu. Keturios susidūrusios galaktikos yra apytiksliai 280 milijonų šviesmečių atstumu nuo Žemės.
2009-07-10
Į viršų