Mars One
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Mars One“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Mars One“.
Vilniaus inovacijų forumas kviečia savanorius
Rugsėjo 3–4 d. vyksiantis Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift“ buria savanorių komandą. Prie jos gali prisidėti ir Tu! Dviejų dienų reginyje laukiama daugiau nei 40-ies pranešėjų, kurie diskutuos apie technologijų ir verslo ateitį. Pranešimus skaitys žinomų verslo ir mokslo organizacijų atstovai. Tarp jų – „Google“, Pasaulio ekonomikos forumo (WEF), CERN, „Mars One“, NASA.
Kodėl vietoj Marso nekolonizavus... Veneros?
Kalbų apie žmonių misiją į Marsą daug. Tik kažkodėl niekas nekalba apie Venerą. Kodėl gi ne Venera? Sunku patikėti, bet Venera – žymiai geresnė alternatyva žmonijos kolonijai. Iš pirmo žvilgsnio tai nuskambės kaip nesąmonė, tačiau Venera, ko gero, yra palankiausia žmonijai gyvenimo vieta Saulės sistemoje po Žemės. Nesąmonė tai tik iš pirmo žvilgsnio. Kaip tik todėl apie Veneros kolonizavimo galimybes labai rimtai svarsto ir NASA. Bet apie viską – iš pradžių.
Mars One direktorius: kolonija Marse taps milžinišku žingsniu į priekį visai žmonijai
Vienas iš programos Mars One įkūrėjų bei dabartinis vykdomasis direktorius Basas Lansdorpas yra tikrai ambicingas žmogus: jis ne tik ketina nusiųsti žmones į Marsą jau 2025 m., tačiau padaryti taip, kad ten atsiradusi gyvenvietė galėtų veikti savarankiškai. Aišku, tam reikalingos didžiulės investicijos, dalį kurių planuojama gauti, rengiant TV transliacijas iš visų programos paruošiamųjų etapų: pradedant treniruotėmis ir baigiant pilnaverčiu gyvenimu Raudonojoje planetoje.
Mokslininkai apskaičiavo, kiek dienų Marse išgyventų pirmieji kolonistai
Mokslininkų kritika misijai „Mars One“ netyla. Jie apskaičiavo, kad pirmieji Raudonosios planetos kolonistai ten išgyventų vos 68 dienas. Prieštaringai vertinamas projektas „Mars One“ siūlo neįtikėtiną galimybę – bilietą į vieną pusę į Marsą. Jie tikina žinantys, kaip Marsą padaryti gyvenamą žmonėms, tačiau Masačusetso technologijų universiteto (MIT) mokslininkai su tokiais teiginiais nesutinka. Jų nuomone, kolonistai pradėtų mirti jau po 68 dienų nuo atvykimo.
„Mars One“: būsimų Marso kolonistų ratas susiaurintas iki 705 asmenų
Pelno nesiekianti organizacija „Mars One“ užbaigė dar vieną būsimų Marso kolonistų atrankos etapą, po kurio misijos kandidatų skaičius sumažėjo nuo 1058 iki 705 asmenų. Dabar pretendentai bus kalbinami interviu metodu (interviu transliuos televizijos), o po to visi jie bus suskirstyti į 4 žmonių grupeles – 2 vyrai ir 2 moterys. 353 pretendentų buvo atsisakyta dėl asmeninių ar medicininių priežasčių. Iš likusių 705 pretendentų, 418 yra vyrai, o 287 – moterys.
Marso kolonizavimo misijai ruošis per tūkstantį atrinktų dalyvių (atnaujinta)
Daugiau nei tūkstantis kandidatų iš maždaug 200 tūkst. pretendentų buvo atrinkti dalyvauti pasiruošimuose Marso kolonizavimo misijai, kurią iš dalies finansuos televizijos realybės šou, nušviesiantis šio projekto dalyvių mokymus ir tolesnius žingsnius, ketvirtadienį pranešė organizatoriai.
„Mars One“ atrinko 1058 kandidatus skrydžiui į Marsą
Nyderlandų bendrovė „Mars One“, pasišovusi 2023 m. nuskraidinti į Marsą 4 žmones, pranešė užbaigusi antrąjį kandidatų atrankos etapą ir paskelbė atrinkusi 1058 savanorius, kurie galės tęsti tolimesnį astronautų atrankos procesą. Iš viso savo paraiškas dalyvauti „Mars One“ projekte buvo pateikę daugiau nei 200 000 žmonių iš daugelio pasaulio šalių, taip pat ir iš Lietuvos. Taigi, konkurso rengėjai jau atmetė 99,5 proc. visų pateiktų kandidatūrų.
„Mars One“: pirma Marso kolonistų karta susilaukti vaikų negalės
Projekto „Mars One“ steigėjas olandas Basas Lansdorpas, planuojantis po kelių metų į Marsą be bilieto atgal išsiųsti pirmuosius žmonijos kolonistus, prabilo apie tai, kad palikuonių jie sulaukti negalės – bent jau kol nebus atlikti reprodukcijos eksperimentai su gyvūnais ir nepaaiškės, kad Marso sąlygomis įmanoma susilaukti sveikų palikuonių. „Nerekomenduojame pirmiesiems kolonistams susilaukti vaikų, – specialioje „Mars One“ konferencijoje Maskvoje kalbėjo B. Lansdorpas.
Bilieto į Marsą siekiantis lietuvis: kelionė įmanoma jau šiandien
Deividas Jursevičius, LRT radijo laida „60 minučių“ Organizacija „Mars One“ į Marsą planuoja nuskraidinti pirmuosius žmones, kurie turės įkurti koloniją ir liks ten gyventi. Bilieto į vieną pusę siekiantis lietuvis Marijus Byčius pasakoja, kad 2018 m. išskrenda misija, kuri Marse pastatys pirmuosius statinius. „Statiniai bus pastatyti. 2018 m. išskrenda misija, kuri privalo pastatyti statinius (netgi atsargines kopijas ypatingiems atvejams), kuriuose ir bus apsigyventa.
Registracija baigėsi: į Marsą skristi panoro 5 vyrai iš Lietuvos
Nyderlandų bendrovė „Mars One“, pasišovusi nuskraidinti į Marse įkurtą pirmąją žemiečių koloniją 4 savanorius, kurie niekuomet nebegrįš į Žemę, pranešė baigusi projekto dalyvių registravimą. Iš viso „Mars One“ projekte užregistruota 202 586 pretendentai į pirmuosius Marso kolonistus. Tarp užsiregistravusių yra ir 5 Lietuvos gyventojai. Pasak bendrovės atstovų, dabar bus vykdomas antrasis atrankos etapas, kurio dalyviai bus įvardyti šių metų pabaigoje.
REKLAMA
REKLAMA
XXI a. Didysis Brolis: kodėl Marso kolonistai veikiausiai išsikraustys iš proto?
Kas tik pastaraisiais mėnesiais nenorėtų nuskraidinti žmonių į Marsą? Olandų nepelno siekianti organizacija su projektu „Mars One“, JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), net „Apollo 11“ astronautas Bazas Oldrinas (Buzz Aldrin) ir kosmonautė Valentina Tereškova rimtais veidais svarsto žmonių apsigyvenimo Raudonojoje planetoje galimybes. Viliamasi, kad pirmasis žmogaus skafandro pėdsakas Marse bus paliktas jau kitą dešimtmetį.
10 tūkstančių kinų stojo į eilę dėl „bilieto į Marsą“
Jei amerikiečiai nusprendė skristi į Marsą dėl nuotykių, tai kinai skrydį į šią planetą vertina kaip savotišką eutanazijos formą, galimybę pabėgti nuo užterštos gyvenamosios aplinkos ir netinkamų maisto produktų, rašo italų dienraštis „Corriere della Sera“. „10 tūkstančių kinų užsiregistravo savanoriais Nyderlandų projekte „Mars One“, kurio vykdytojai žada iki 2023 metų nuskraidinti į Marsą keturis savanorius astronautus.
Skristi į Marsą jau užsiregistravo 78 000 savanorių
Dešimtys tūkstančių Žemės gyventojų trokšta visam laikui palikti mūsų planetą ir persikelti gyventi į visiškai nepažįstamą, atšiaurų ir pavojingą Marso pasaulį. Tai atskleidė Nyderlandų bendrovės „Mars One“ paskelbtas savanorių Marso kolonistų konkursas, kuriame per 2 savaites spėjo užsiregistruoti maždaug 78 tūkstančiai žmonių iš įvairiausių pasaulio kampelių.
NASA vadovas: žmonijos likimas – Marsas
Tarptautinėje kosmoso konferencijoje „Humans 2 Maras“ NASA vadovas Charlesas Boldenas prasitarė, kad pagrindinė kosmoso agentūros užduotis – misija į Marsą. Jai turi būti skiriami visi finansiniai ir žmogiškieji ištekliai, rašo dailymail.co.uk. „Tai yra didžiausias susidomėjimas Marsu per visą istoriją. Manau, kad apsigyventi Raudonojoje planetoje yra visos žmonijos likimas. Tai kartu ir NASA prioritetas“ , – teigė Ch. Boldenas.
Norite skristi į Marsą? Registruokitės!
Jei iš tikrųjų svajojate išskristi į Marsą ir niekuomet nebesugrįžti į Žemę, Nyderlandų bendrovė „Mars One“ jau siūlo žengti pirmąjį žingsnį į šios svajonės išsipildymą. Nuo balandžio 22 dienos ji priima savanorių – būsimųjų Marso kolonistų – paraiškas dalyvauti šiame kosminiame projekte.
Artėjanti žmonių misija į Marsą – nuostabus žygis ir realybės šou
Pirmieji žmonės, keliausiantys į Marsą be galimybės sugrįžti, neabejotinai bus didžiausi mūsų laikų tyrinėtojai. Tačiau taip pat jie bus ir paties didžiausio televizijos realybės šou žvaigždės. „Misijos į Mėnulį nebuvo žmonių misijos, jos buvo robotų misijos. Žmonės nežinojo, kas yra Neilas Armstrongas, kol jis nebuvo atrinktas misijai į Mėnulį“, - Ekonomika.lt pasakojo vienas iš misiją organizuojančios privačios olandų bendrovės „Mars One“ įkūrėjų Basas Lansdorpas. Šį kartą bus kitaip.
„Login 2013“ prasidedėjo: į „Litexpo“ plūsta šiuolaikinių technologijų gerbėjai
Didžiausiame interneto ir technologijų bendruomenės susibūrime Baltijos šalyse LOGIN jau septintą kartą savo patirtimi dalinsis žinomi pasaulio verslininkai, mokslininkai, kompanijų įkūrėjai ir genialių idėjų autoriai. Balandžio 18-19 d. konferencijoje bus kalbama apie idėjas, produktus ir paslaugas, kurie pakeitė mūsų kasdienį gyvenimą. Papildomų užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių ir konkursų metu konferencijos dalyviai galės susipažinti su ryškiausiomis ateinančių metų tendencijomis.
Skristi į Marsą ir pasilikti jame nori tūkstančiai savanorių
Pelno nesiekianti Nyderlandų bendrovė „Mars One“, pasišovusi nuskraidinti į Marsą keturis žmones, kurie dalyvautų pirmajame „tarpplanetiniame“ televizijos realybės šou, pranešė nuo liepos mėnesio pradėsianti priminėti jame dalyvauti norinčių savanorių paraiškas. „Mars One“ skelbiasi siekianti 2023 m. nuskraidinti į Marsą 4 žmones, kurie įkurtų pirmąją žemiečių koloniją ir liktų gyventi šioje planetoje visam laikui.
Marso kolonizatoriai sulaukė pirmųjų investicijų
Pelno nesiekianti Nyderlandų bendrovė „Mars One“, pasišovusi 2023 metais į Marsą nuskraidinti 4 astronautus, kurie įsteigtų čia nuolatinai gyvenančių žmonių koloniją, pranešė sudominusi pirmuosius investuotojus. Visas pirmosios kolonijos Marse steigimo projektas vertinamas 6 milijardais JAV dolerių, skelbia „Space.
Ieškomi savanoriai nuo 2023 metų gyventi Marse
Pelno nesiekianti organizacija Nyderlanduose ketina 2023 metais Marse įkurti žmonių koloniją ir ieško šiai misijai savanorių, informuoja „The Cleveland Leader“. Registruotis gali visi Žemės gyventojai, kurie atitinka pagrindinius reikalavimus. Organizacija „Mars One“ savanoriams keliamus reikalavimus paskelbė antradienį.
Pilotuojamos misijos į Marsą – grėsmė raudonosios planetos gyvybei
Žmonija jau ilgai svajoja įkelti koją į Marsą, tačiau ant kojų esantys batai gali sutrypti bet kokias gyvybės formas, egzistuojančias raudonojoje planetoje.
Kiekvieną astronautą, kuris nusileis Mase, lydėtų gausus 100 trilijonų mikrobų būrys. Šis „mikrobiomas“ kartu su žmonėmis evoliucionavo ne vieną erą ir jis atlieka ne vieną funkciją, pavyzdžiui, padeda žmonėms virškinti maistą ar atbaido ligas sukeliančias bakterijas.
Žmones į Marsą ketinanti siųsti bendrovė rado pirmuosius rėmėjus
Nyderlandų bendrovė, kuri planuoja 2023 metais visam laikui apgyvendinti pirmuosius žmones Marse, rado pirmuosius rėmėjus, praneša „Space.com“.
Bendrovė „Mars One“ planuoja savo veiklą finansuoti visame pasaulyje transliuodama realybės šou, kuris prasidės renkant misijai tinkamus astronautus ir tęsis pirmaisiais jų gyvenimo Marse metais. Tačiau pirmiausia bendrovei reikėjo susirasti kitų rėmėjų, kad projektas pasiektų etapą, kai bus galima pradėti transliuoti realybės šou.