maisto produktų ženklinimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „maisto produktų ženklinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „maisto produktų ženklinimas“.

Ant maisto produktų pakuotės pastebėjote rakto skylutės ženklą? Paaiškino, ką jis reiškia

Lietuvoje ženklinimas simboliu „Rakto skylutė“ įteisintas dar 2014 m. Toks ženklinimas yra taikomas savanoriškai ir yra skirtas padėti vartotojams lengviau rasti sveikatai palankesnius maisto produktus tarp kitų panašių produktų. Šio pozityvaus ženklinimo tikslas atkreipti didesnį dėmesį bei skatinti rinktis sveikesnę mitybą vartotojams, o maisto gamintojus – gaminti sveikatai palankesnę produkciją, edukuoti vartotojus racionaliau rinktis maistą.
2022-12-20

Kofeinas: ką reikėtų žinoti?

Kofeinas yra nuo seno žinoma tonizuojanti medžiaga. Populiariausiu kofeino šaltiniu nenuginčijamai yra kava. Žmogus vidutiniškai kasdien suvartoja 150-225 mg kofeino, kurio 75 proc. yra gaunama su kava. - Puodelyje kavos yra 50-150 mg kofeino, - Puodelyje arbatos – per 50 mg, - Kolos gėrime (0,5 l ) – per 35 mg. Iš Europos Sąjungos šalių, Šiaurės šalyse kofeino suvartojama daugiau: Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Švedijoje kofeino suvartojama iki 400 mg per dieną.
2022-01-20

Ar tik kavoje yra kofeino ir kaip jis veikia mūsų organizmą

Kofeinas yra nuo seno žinoma tonizuojanti medžiaga. Populiariausiu kofeino šaltiniu nenuginčijamai yra kava. Tačiau vis svarbesniu kofeino šaltiniu, ypač vaikams ir paaugliams, tampa daug kofeino turintys energiniai gėrimai. Didesni kofeino kiekiai (nesvarbu iš kokių šaltinių) gali sukelti įvairių organizmo funkcijų sutrikimus.
2012-04-20

D. Mikutienė: sveikatos politika – pašvinkusi, skanaus

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių sveikatą, yra mityba. Nei mokslininkai, nei visuomenė neabejoja mitybos įtaka sveikatai. Diskutuojama tik dėl šios įtakos pobūdžio bei dydžio. Greičiausiai ekonominė situacija lemia tai, kad sveika mityba rūpi tik 19 proc. vartotojų. Deja, kur kas daugiau vartotojų maistą renkasi pagal kainą (33 proc.) ir skonį (34 proc.). Įrodyta, kad neteisinga mityba nulemia beveik 50 procentų mirčių.

Genetiškai modifikuotų maisto produktų Lietuvoje daugėja

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) maisto produktų inspektoriai, atlikę maisto produktų tyrimus, papildė prekyboje esančių maisto produktų, kurių sudėtyje yra GMO, sąrašą. VMVT duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį į rinką nepateko 26 tūkst. 55 kg nepaženklintų, genetiškai modifikuotų maisto produktų, importuotų iš trečiųjų šalių. Sojos izoflavonų, kurie skirti maisto papildų gamybai, sausame ekstrakto „Solgen 40“ mėginyje buvo nustatyta daugiau nei 5 proc.
2011-07-28
Į viršų