laisvės statula
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laisvės statula“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laisvės statula“.
Niujorko žydai užėmė Laisvės statulą
Šimtai JAV žydų aktyvistų pirmadienį surengė taikų protestą prie Niujorke esančios Laisvės statulos, reikalaudami, kad Izraelis nutrauktų ugnį ir civilių bombardavimą Gazos Ruože.
Laisvės statula JAV sulauks sesers dvynės – tiesa, gerokai mažesnės
Laisvės statula ruošiama ilgai kelionei iš Prancūzijos į Jungtines Valstijas. Kažkur girdėta istorija? Jums nepasirodė: prancūzai iš tikrųjų ir vėl nusprendė Laisvės dienos proga į JAV vėl nusiųsti Laisvės statulą.
Tiesa, replika yra 16 kartų mažesnė už originalą, 1886 m. Prancūzijos žmonių padovanotą JAV.
„Repliką išsiųsime birželio 7 d. ir ji į Niujorką atvyks liepos 4-ą – Amerikos Nepriklausomybės dieną.
Prieš D. Trumpo politiką protestuojanti amerikietė užsiropštė ant Laisvės statulos
Niujorke ant Laisvės statulos užsilipusią moterį, protestavusią prieš JAV prezidento Donaldo Trumpo migracijos politiką, suėmė policija, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida. Moteris dėvėjo marškinėlius su užrašu „Kelkitės ir priešinkitės“. Policijai ji sakė nenulipsianti nuo skulptūros, kol nebus sujungtos migrantų šeimos, išskirtos dėl dabartinės JAV administracijos politikos.
JAV Laisvės statula iš pradžių turėjo vaizduoti skraiste apsigobusią arabę
Laisvės statula, demokratijos ir laisvės simbolis, sveikinęs daugybę į Jungtines Valstijas atvykstančių imigrantų, buvo įkvėptas projekto, vaizduojančio arabę, sergstinčią Sueco kanalo vartus, paskelbė tyrėjai. Šis neseniai padarytas atradimas kai kuriems gali pasirodyti ypač sukrečiantis, nes Jungtinėse Valstijos šiuo metu vyksta įtempti debatai dėl pabėgėlių iš karo nuniokotos Sirijos ir kitų musulmoniškų šalių priėmimo.
Pagrasinta susprogdinti Laisvės statulą
Simbolinėje JAV vietoje kilo tikras chaosas, kai nežinomas asmuo paskambino teisėsaugai ir pranešė, kad susprogdins Laisvės statulą. Žmonėms teko evakuotis, o vienintelis kelias – į salą ir iš jos plukdantys keltai. Grasinantį skambutį teisėsauga gavo apie 11 val. vietos laiku. Į įvykio vietą iš karto atvyko išminavimo būriai. Po statulos patikros sprogmenų nerasta. Pareigūnai apieškojo ir visą salą. Iš turistų pamėgtos salos teko evakuoti net kelis šimtus žmonių.
Kaip atrodė žymūs architektūriniai statiniai prieš juos užbaigiant
Kadaise šie architektūriniai stebuklai parodė, kad žmogus geba kur kas daugiau, nei įsivaizduoja galįs padaryti. Mes įpratę matyti šiuos žmonijos kūrinius tokius, kokie jie yra šiandien ir sunkiai suvokiame, kiek pastangų, jėgų ir laiko įdėta juos statant.
Talibanas šaiposi iš JAV vyriausybės uždarymo
Talibano sukilėliai, kovojantys su JAV kariais Afganistane, trečiadienį pašiepė Vašingtoną dėl vyriausybės uždarymo, kaltindami Amerikos politikus „siurbiant savo žmonių kraują“. Islamistai kovotojai paskelbė pareiškimą, kuriame nurodoma, kad JAV federalinės institucijos yra „paralyžiuotos“, Laisvės statula – uždaryta, o dėl sumažėjusio turistų srauto nukentėjo sostinės parduotuvės, restoranai ir viešbučiai.
JAV po remonto atidarytas demokratijos simbolis – Laisvės statula
Laisvės statula ketvirtadienį pagaliai vėl buvo atidaryta lankytojams, minint JAV Nepriklausomybės dieną ir praėjus keliems mėnesiams po to, kai superaudra "Sandy" užgriuvo Niujorką, padarydama didelę žalą šiam itin įsimintinam Amerikos simboliui. Kai kurie turistai pasistengė atsikelti anksti ryte, kad taptų vienais iš pirmųjų, aplankysiančių suremontuotą statulą, kai visoje šalyje Liepos 4-osios proga rengiami paradai, iškylos po atviru dangumi ir fejerverkų šou.
K. Krysko-Skambinė pasipuošė Laisvės statulos vainiku iš lūpdažių
Ketvirtadienį didžiojoje LRT studijoje buvo filmuojama „Lietuvos balso“ laida, skirta rokenrolui. Kadangi šis pašėlęs muzikos žanras gimė Amerikoje, dainininkė Karina Krysko-Skambinė pasipuošė iš lūpdažių sudėtu vainiku, primenančiu Laisvės statulą. Ne mažiau įspūdingai atrodė ir kitos dainininkės aprangos detalės: metalinėmis kniedėmis puoštas diržas išryškino liekną liemenį, juoda suknelė su permatomos medžiagos detalėmis atidengė ne tik jos pečius, bet ir šlaunis.
Vėl šviečia Niujorko Laisvės statulos deglas
Garsioji Niujorko Laisvės statula, tamsiu paros metu visada ryškiai apšviečiama, beveik dvi savaites skendėjo tamsoje dėl JAV rytinei pakrantei smogusio uragano „Sandy“. Tik penktadienį vakare statulos karūna ir deglas vėl nušvito ryškia šviesa.
Garsioji Laisvės statula, vienas svarbiausių Niujorko ir visų Jungtinių Valstijų simbolių, spalio 28 dieną buvo oficialiai atidengta po restauravimo.
REKLAMA
REKLAMA
Uraganai nebaisūs: po restauravimo atidengta Laisvės statula
Nepaisant artėjančio uragano „Sendi“, Niujorke sekmadienį po restauravimo oficialiai atidengta garsioji Laisvės statula, vienas svarbiausių Niujorko ir visų Jungtinių Valstijų simbolių. Per iškilmingą ceremoniją dalyvavo šalies vidaus reikalų ministras Kenas Salazaras ir jūrų akademijos kursantai. Tačiau, kaip skelbia vietos žiniasklaida, lankytojai pasigėrėti atnaujinta Laisvės statula galės tik praūžus stichijai. Renovacijos darbai kainavo 30 mln. JAV dolerių.
Mergina įsimylėjo Laisvės statulą
Moteris, puoselėjanti šiltus jausmus negyviems objektams, sako radusi tikrąją savo meilę – Laisvės statulą Niujorke.
27-erių metų Amanda Whittaker tvirtina beprotiškai įsimylėjusi Niujorko paminklą.
Metams laiko uždarys Laisvės statulą Niujorke
Populiarioji Laisvės statula Niujorke metams laiko turistams užvers duris. Per šį laikotarpį tikimasi įrengti naują laiptų ir liftų sistemą.
Šiuo metu Laisvės statula turi 354 spiralinius laiptelius. Iškilus nelaimei, tik jais galima nusileisti žemyn. Statulos prižiūrėtojai nori šią padėtį ištaisyti.
Manoma, kad remonto dabar atsieis 26 mln. JAV dolerių. Jie prasidės 2011 m. spalio 12-ąją – dieną, kai Laisvės statula švęs 125 metų jubiliejų.
Latviai sukūrė su besišlapinančiais turistais kovojantį žaidimą
Latviai sukūrė internetinį žaidimą, pavadinimu „Britu pedeja sezona“ (paskutinis britų sezonas – lt.), leisiantį apsaugoti Laisvės paminklą nuo besišlapinančių užsienio turistų.
„Metai iš metų girti turistai nesiliauja šlapintis ant Laisvės paminklo Rygoje, o policija jiems išrašo juokingas baudas. Todėl saugoti statulą nusprendėme mes“, - komentavo žaidimo sumanytojas Aivars Baranovs.
Video žaidimą pažaisti galima čia.
Žiežmarių Laisvės paminklas
1932 m. tarpukario Lietuvoje didinga skulptūra, simbolizuojanti Laisvę, stovėjo garbingiausioje miestelio vietoje – istorinėje Nepriklausomybės aikštėje prieš bažnyčią. Ant keturkampės kolonos – Angelo statula. Iškeltoje dešinėje rankoje laiko spindinčią saulę, kairėje nuleistoje rankoje – sutrūkusios nelaisvės grandinės liekanos. Galva aukštai iškelta, žvilgsnis nukreiptas į saulėtą dangų. Paminklas pastatytas pagal skulptoriaus A.Jakševičiaus projektą.
Žiežmarių Laisvės paminklas
1932 m. tarpukario Lietuvoje didinga skulptūra, simbolizuojanti Laisvę, stovėjo garbingiausioje miestelio vietoje – istorinėje Nepriklausomybės aikštėje prieš bažnyčią.
Ant keturkampės kolonos – Angelo statula. Iškeltoje dešinėje rankoje laiko spindinčią saulę, kairėje nuleistoje rankoje – sutrūkusios nelaisvės grandinės liekanos. Galva aukštai iškelta, žvilgsnis nukreiptas į saulėtą dangų. Paminklas pastatytas pagal skulptoriaus A.Jakševičiaus projektą.
Ko nedaryti Niujorke?
Tęsiame skaitytojų pamėgtą „Ko nedaryti..“ straipsnių seriją. Šį kartą nusitaikėme į Amerikos širdį Niujorką.
Nesilankykite MOMA‘oje arba Metropolitano meno muziejuje
Niekas nesako, kad muziejai blogi, tačiau jie paprasčiausiai pernelyg dideli ir brangūs.
MOMA (Modernaus meno muziejus – Balsas.lt) bilietas atsieis 20 JAV dolerių (~50 litų), panašią sumelę teks palikti ir „The Met“ vadinamame Metropolitano meno muziejuje. O išėję iš jų vis tiek jausitės vienu kartu visko neaprėpę.
„Antiislamiškos“ statulos atidengimą lydėjo protestai
Senegalas šiandien atidengė 27 mln. JAV dolerių kainavusią skulptūrą, dydžiu lenkiančią Niujorko Laisvės statulą, - praneša „BBC“.
49 metrų aukščio Afrikos renesansui skirta statula šalies sostinėje Dakare buvo atidengta, minint 50-ąsias Senegalo nepriklausomybės metines.
Kaip bebūtų, didinga statula susilaukė prieštaringų vertinimų. Prieš jos pastatymą, kaip pranešama, protestavo tūkstančiai senegaliečių.
Eifelio bokštas žavi labiausiai
Bet kuris, atvykęs į Paryžių, norėtų jog pro jo langus matytųsi į dangų besistiebiantis Eifelio bokštas. Bent jau taip mano apklausos, kurioje buvo renkami gražiausi pasaulio objektai, dalyviai.
Apklausos, kurią atliko „Hotels.com“ duomenimis, labiausiai pasaulio gyventojai žavisi Eifelio bokšto siluetu. Tie, kuriems ne prie širdies senasis kontinentas, labiausiai žavėjosi Niujorko vaizdais: penktojoje sąrašo vietoje atsidūrė „Empire State Building“, o šeštojoje – Laisvės statula.