kyšio davimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kyšio davimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kyšio davimas“.

Kyšiai gydytojams: kaip suprasti, kada prašo pinigų, o kada geriau nerizikuoti

Gydymo įstaigose susidurti su korupcija kartais tenka tiek pacientams, tiek specialistams. Žmonės pasakoja, kaip gydytojai akivaizdžiai nesirūpina ligoniais, meluoja apie jų būklę, nes veikiausiai laukia piniginio paskatinimo. O medikai skundžiasi, kad žmonės kyšius bruka per prievartą ir net verkia, jei gydytojas jų nepriima. Sveikatos apsaugos sistemoje dirbantys žmonės nurodė, kad kyšiai būna įvairūs: pinigai, saldumynai, alkoholis ar net specialios paslaugos.
105 2023-10-10
REKLAMA
Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com) Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com)

Kova su korupcija: Klaipėdos vaikų ligoninė papasakojo, kokias priemones taiko

Visos šalyje veikiančios valstybės ir savivaldybių įmonės prekes, paslaugas ir darbus perka viešųjų pirkimų būdu. Taip siekiama užtikrinti, kad visi turėtų vienodas galimybes pasiūlyti savo prekes, paslaugas ir darbus valstybei. Be to tokius būdu taip pat siekiama ir racionaliai panaudoti biudžeto lėšas.  Jei reikėtų įvardyti sektorių, kurio įmonės organizuoja daugiausiai viešųjų pirkimų, tai sveikatos apsaugos sektorius tikrai būtų vienas lyderių.
2019-12-09
REKLAMA
Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com) Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com)

Klaipėdos jūrininkų ligoninė: kaip išvengti pažeidimų organizuojant viešuosius pirkimus

Jei gyventojai ar privataus verslo įmonės už reikiamas prekes ar paslaugas gali mokėti, tiek, kiek nori ir gali, tai visai kitos taisyklės galioja viešojo sektoriaus institucijoms. Tai yra toms įmonėms ir įstaigoms, kurios yra išlaikomos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų.  Viešųjų pirkimų įstatymu nustatyta, kad jos prekes, paslaugas ar darbus perka viešųjų pirkimų būdu.
2019-12-02
REKLAMA
Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com) Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com)

Viešieji pirkimai: nebėra taip, kaip buvo anksčiau

Įvairūs tyrimai rodo, kad sveikatos apsaugos sektorius vis dar kenčia nuo korupcijos, tačiau veikiausiai gatvės praeivio paklausus, kokia korupcijos forma jame yra labiausiai įsišaknijusi, dažnas atsakytų, kad kyšininkavimas tarp pacientų ir medikų. Korupcijos prevencijos specialistai tai vadina smulkiąja korupcija.  „Paminėta smulkioji arba, kaip aš ją pavadinčiau, tiesioginė korupcija, turbūt tikrai yra labiau suprantama visuomenei nei korupcija viešuosiuose pirkimuose.
2019-11-25
REKLAMA
Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com) Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com)

Viešieji pirkimai – ne tik maksimaliai skaidrūs, bet ir padedantys sutaupyti

Kuo daugiau gydymo įstaigų joms reikalingus viešuosius pirkimus atliks ne pačios, o įgalios tai daryti viešąją įstaigą CPO LT, tuo geriau bus visai sveikatos priežiūros sistemai ir pačiai valstybei. Kodėl? Nes tokiu būdu bus skatinama masto ekonomika ir sutaupoma daugiau lėšų, kurias bus galima panaudoti kitoms reikmėms.  Taip tvirtina Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės vadovo patarėjas Danas Bakša.
2019-11-18
REKLAMA
Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com) Kyšio davimas (nuotr. 123rf.com)

Kaip išvengti korupcijos viešuosiuose pirkimuose?

Visuomenės nuomone sveikatos apsaugos sektorius vis dar yra laikomas vienu iš labiausiai korumpuotų sektorių Lietuvoje. Pasak Specialiųjų tyrimų tarnybos komunikacijos skyriaus viršininkės Renatos Keblienės, tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018“ metu paaiškėjo, kad taip mano 50 proc. apklaustųjų, greta Seimo (32 proc.) ir teismų (27 proc.
2019-11-13

Prezidentė smerkia ministrę: kyšio davimas yra nusikaltimas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės prisipažinimo apie medikams duotą kyšį ragina teisėsaugą įvertinti socialdemokratės veiksmus. „Kyšio davimas yra nusikaltimas. Todėl Sveikatos apsaugos ministrės pareiškimus dėl galimo kyšio davimo turi įvertinti teisėsauga“, – teigia D. Grybauskaitė. Prezidentės poziciją tv3.lt perdavė prezidentūros spaudos tarnyba.

Ir kyšio davėjai, ir ėmėjai nubausti piniginėmis baudomis

Du buvę policininkai Aleksandras Senkevičius ir Olegas Syronok privalės sumokėti po 32 tūkstančius litų už tai, kad reikalavo 1000 litų kyšio iš kelių eismo taisykles pažeidusių jaunuolių. Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Aleksandras Senkevičius ir Olegas Syronok kaltinami kyšininkavimu, o Janas Bukel ir Tadeuš Špilveskis kyšio davimu policijos pareigūnams.

Įtariamas kyšio davimu verslininkas stabdo savo veiklą Lietuvoje

Tadas Karosas suspenduoja savo veiklą visose įmonėse, kuriose jis ėjo pareigas ar buvo jų valdybose, tame tarpe – ir „Čili Holdings". „Esu įsipareigojęs neskelbti jokios medžiagos, susijusios su byla, tačiau noriu pabrėžti, jog teisėsaugos organų atlikti veiksmai niekaip nesusiję su mano ar mano partnerių valdomomis įmonėmis ar verslais,- sakė T.Karosas.

Ikrai ir konjakas – kyšis ar draugiškumo gestas?

Kelmės rajono apylinkės teisme pradėta nagrinėti byla, kurioje Šiaulių mokesčių inspekcijos viršininkas kaltinamas bandymu papirkti prokurorą. Evaldas Vaineikis savo kaltę neigia ir tikina, kad prokuroro kabinete paliktas konjako butelis ir ikrų dėžutė tebuvę draugiškumo gestas, praneša LTV naujienų tarnyba. Pas prokurorą E. Vaineikis užsuko lapkričio 3-iosios rytą. Kartu su savimi jis nešėsi maišelį, kuriame, kaip vėliau paaiškėjo, buvo butelis konjako ir ikrų dėžutė.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų