kūdikių mityba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kūdikių mityba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kūdikių mityba“.
Gydytojas Morozovas griauna mitus apie kūdikių mitybą: štai ką svarbiausia žinoti
Tėvams, auginantiems mažylius, primaitinimo etapas neretai pasėja daug klausimų: nuo ko pradėti, ką galima duoti, o ko verčiau vengti? Šeimos gydytojas Valerijus Morozovas pasakoja, jog šis laikotarpis, prasidedantis maždaug 4–6 kūdikių gyvenimo mėnesiais, yra puikus metas ne tik suformuoti būsimus vaiko valgymo įpročius, bet ir pakeisti savuosius. Gydytojo nuomone, ragauti ir valgyti derėtų visko, tačiau svarbu nepamiršti saiko ir laikytis balanso.
Į parduotuvę atėjusi mama liko be žado: „Visiškas absurdas“
Luizianos valstijoje, JAV, į parduotuvę atėjusi šešių mėnesių kūdikio mama liko be žado, kai lentynose nerado pieno mišinukų kūdikiams.
Amber J Ramshur savo „TikTok“ paskyroje pasidalijo vaizdeliu, kurį nufilmavo gegužės 12-ąją Gretnos mieste, netoli Naujojo Orleano. „Storyful“ moteris pasakojo, kad mišinukų kūdikiams trūkumą ji pastebėjo jau praėjusią savaitę, kai negalėjo nupirkti savo sūneliui įprasto mišinuko.
Dietologė apie kūdikių mitybą: mamytės daro daug klaidų
Būsimos mamytės ir kūdikėlio mityba labai svarbi – per tūkstantį dienų nuo ląstelės užuomazgos formuojasi kūdikio medžiagų apykaita visam gyvenimui. Tad labai svarbu ir tai, kaip maitinasi būsima mamytė, ir kaip kūdikis maitinamas iki dvejų metų. Lietuvos dietologų draugijos tarybos narė, dietologė Rūta Petereit tv3.lt papasakojo, kokiais mitais vadovaujasi dabartinės mamytės ir kaip galma pakenkti vaikui. Pirmas mitas – kad besilaukiant reikia valgyti už du.
Natūraliausias maistas kūdikiams – pigu ir sveika
Maitinimas krūtimi – natūraliausias, pigiausias ir geriausias būdas aprūpinti naujagimį visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis. LSMU VSF MA Sveikatos tyrimų instituto atliktame tyrime atskleista, kad gimus naujagimiui, gimdymo namuose žindyti pradeda 98 proc. moterų, keturis mėnesius žindo 43,4 proc. mamų. „ „Didžiausias mitybos poveikis sveikatai pasireiškia ankstyvuoju žmogaus raidos laikotarpiu, kai augimas yra sparčiausias“, - sako viena iš tyrimo autorių prof. V. Žaltauskė.