korėjos pusiasalis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „korėjos pusiasalis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „korėjos pusiasalis“.

Šiaurės Korėjos žinios JAV neįtikino

Pentagonas nepakeitė savo pasirengimo kovoti Korėjos pusiasalyje Pchenjanui paskelbus apie nutraukiamus branduolinius bandymus ir tarpžemyninių raketų paleidimus, pirmadienį sakė vienas JAV pareigūnas. JAV turi apie 28 500 karių, dislokuotų Pietų Korėjoje, o regiono oro erdvę ir jūras nuolat stebi didelės amerikiečių pajėgos.
2018-04-23

Pjongčango olimpiada suteikia „realios vilties“ padalintam Korėjos pusiasaliui

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas (Tomas Bachas) pirmadienį pareiškė, kad Pjongčango žiemos olimpinės žaidynės suteikė „realios vilties“ susiskaldžiusiam Korėjos pusiasaliui. Šis T.Bacho pareiškimas nuskambėjo likus keturioms dienoms iki žiemos žaidynių, į kurias po ilgų mėnesių karingo elgesio savo sportininkus nusprendė siųsti ir izoliuotoji Šiaurės Korėja.
Aktualijos 2018-02-05

Šiaurės Korėja: „branduolinis karas gali prasidėti bet kurią akimirką“

Šiaurės Korėjos ambasadoriaus Jungtinėms Tautoms pavaduotojas įspėjo, kad situacija Korėjos pusiasalyje yra „tokia neaiški ir pasiekė tokį tašką, kuomet branduolinis karas gali prasidėti bet kurią akimirką“, - rašo Business Insider. Kim In Ryongas Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos nusiginklavimo komitete pareiškė, kad Šiaurės Korėja yra vienintelė šalis pasaulyje, kuri susiduria su „didžiule ir tiesiogine branduoline grėsme“ iš JAV.
2017-10-17

JAV parodė, ko tikėtis Šiaurės Korėjai: virš korėjiečių galvų – strateginiai bombonešiai

Du Jungtinių Valstijų viršgarsiniai sunkieji bombonešiai praskrido virš Korėjos pusiasalio ir pirmąkart dalyvavo bendrose naktinėse aviacijos pratybose su Japonija ir Pietų Korėja, turinčiose pademonstruoti sąjungininkų karinę galią Pchenjanui. Du bombonešiai „B-1B Lancer“, besibazuojantys Guame, antradienio vakarą dalyvavo misijoje prie Japonijos jūros, sakoma JAV oro pajėgų Ramiojo vandenyno štabo pranešime.
2017-10-11

Korėjos pusiasalyje – nieko naujo?

Atrodytų, kuo toliau žmonės yra nutolę nuo Korėjos pusiasalio, tuo labiau jie jaudinasi dėl ten vykstančių neramumų. Daugybė žurnalistų iš įvairių pasaulio kampų, nuvykę į Seulą, panikuojančių Pietų Korėjos piliečių nerado. Ši kelias savaites vyravusi įtampa yra ne pirma kaimynių istorijoje ir tikriausiai – ne paskutinė.
2013-05-13

P. Korėja pirks naujus žvalgybos lėktuvus

P. Korėja pirks naujus žvalgybos lėktuvus. Teigiama, kad ši šalis pirks du naujus žvalgybos lėktuvus. Manoma, kad naujieji lėktuvai bus naudojami ir Š. Korėjos prietaisų žvalgybai. Taip pat padės stebėti Š. Korėjos raketų paleidimus. Šiuo metu korėjiečiai informaciją gauna iš JAV. Šiuo metu P. Korėja turi du žvalgybai skirtus lėktuvus. Vienas jų yra skirtas vaizdinei žvalgybai, kitas gali perimti radio signalus, rašo lenta.ru. JAV yra strateginė P. Korėjos partnerė.
2011-12-27

Š. Korėja atmetė kvietimą dalyvauti viršūnių susitikime

Šiaurės Korėja atmetė kvietimą šalies lyderiui Kim Jong Il dalyvauti tarptautiniame viršūnių susitikime branduolinio saugumo klausimu, kuris kitais metais vyks Seule. Tokį kvietimą Pietų Korėjos prezidentas Lee Nyung Bakas pateikė pirmadienį viešėdamas Berlyne, praneša agentūra AFP. Tiesa, kaip kvietimo sąlygą jis įvardijo Šiaurės Korėjos branduolinės programos nutraukimą. Pchenjanas pasiūlymą pavadino juokingu mėginimu nuginkluoti Šiaurę.
2011-05-12

Mokslininkai: drebėjimas nutolino Japoniją ir Korėją

Šiaurės rytų Japoniją nuniokojęs stiprus žemės drebėjimas taip pat maždaug 2 metrais atitolino šalį nuo kaimyninio Korėjos pusiasalio, teigia mokslininkai. Korėjos astronomijos ir kosmoso mokslo institutas (KASSI) teigia, kad Korėjos pusiasalis pasislinko 5 centimetrus į rytus, o Japonija į rytus pajudėjo 2,4 metro. Dėl to atstumas tarp šalių padidėjo daugiau kaip 2 metrais, teigia institutas.
2011-03-17

Korėjos pusiasalyje vėl žvanginama ginklais

Pastaraisiais metais prasikalę bendradarbiavimo tarp Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos daigai taip ir neužaugo – įtampa pusiasalyje didėja ir vis labiau artėjama prie atviro karinio konfl ikto ribos. Nepaisant taip ir nepažabotų Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų, abi korėjiečių valstybės buvo pasiekusios nemažą bendradarbiavimo pažangą.
2010-05-26
Į viršų