kiborgai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kiborgai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kiborgai“.
„Mokslo ekspresas“: kiborgai – jau greta mūsų
Kaip sukurti implantus, kurie praplėstų mūsų mąstymo, suvokimo galimybes, sulėtintų senėjimą ir pailgintų gyvenimą? Atsakymų į šiuos klausimus ieško organinės optoelektronikos specialistai, kuriantys sudėtingų molekulių sistemas. Galbūt girdėjote apie transhumanistų judėjimą, kurio nariai svajoja apie galimybę radikaliai patobulinti žmogaus smegenis ir kūną, sustiprinti juos implantais.
Tarakonai kiborgai, valdomi „Kinect“, gelbės žmonių gyvybes
„Microsoft“ valdiklis „Kinect“, kuris iš pradžių buvo kuriamas kaip judesių atpažinimo sistema, skirta konsolei „Xbox 360“, kai kurių mokslininkų dabar naudojamas rimtiems tyrimams atlikti. Pavyzdžiui, tam, kad būtų galima valdyti tarakonus kiborgus. Sistema atrodo taip: tarakonas „apginkluojamas“ specialiu įrenginiu, kuris tampo jį už ūsų, priversdamas galvoti, jog jis atsirėmė į kliūtį. Tai verčia keisti judėjimo maršrutą priklausomai nuo to, už kurio ūso jis buvo trukteltas.
Robotas ir žmogus karo lauke
Prieš kurį laiką žinoma tarptautinė organizacija „Human Rights Watch“ (HRW), besirūpinanti žmogaus teisėmis, kartu su Harvardo teisės mokykla paskelbė tyrimą „Prarandant žmogiškumą: argumentai prieš robotus žudikus“ („Losing Humanity: The Case Against Killer Robots“ <http://www.hrw.org/sites/default/%20files/reports/arms1112ForUpload_0.pdf>), kuriame kritikuoja šalis, kuriančias kovinius robotus.
Kuriami vabzdžiai kiborgai
Tyrimas, atliktas Mičigano universiteto Inžinerijos koledže (JAV), leidžia tikėtis, jog vieną gražią dieną į gyvybei pavojingas zonas iš pradžių bus siunčiami... vabzdžiai.
Elektros ir kompiuterinės inžinerijos profesorius Kalilas Nadžafis (Khalil Najafi) kartu su savo doktorantu Erkanu Aktaku (Erkan Aktakka) bando surasti būdų, kaip surinkti energiją iš vabzdžių ir taip pereiti į kitą miniatiūrinių kiborgų kūrimo stadiją.
12 profesijų, kurios užleis vietą robotams
Ar robotas gali dirbti už tave greičiau ir pigiau? Kol kas apie tai galvoja mokslininkai, inžinieriai ar žurnalistai. Bet geriau, kad tokio klausimo sau neiškeltų tavo viršininkas. Gali paaiškėti, kad tavęs nebereikia, rašo techni.com. Tiesa yra žiauri. Technologiniai pasiekimai daro savo – daugelio profesijų žmonės pamažu tampa arba jau tapo „silpniausia grandimi“. Robotai jų darbą gali atlikti greičiau, geriau ir pigiau.
Vabzdžiai – robotai, kurie energija pasirūpina patys
Daugelį metų tyrėjai dirbo kurdami oro mikrotransportą, tai yra, vabzdžio dydžio skraidančius robotus, bet suprato, kaip sunku sukurti mažytį, lengvą skraidantį aparatą, kuris galėtų gabenti krovinius ir būtų aprūpintas ilgo veikimo galios šaltiniu, esančiu pačiame robote.
Dalis tyrėjų neseniai nustojo kopijuoti tikrus vabzdžius ir pradėjo naudoti juos pačius, su keletu smulkių patobulinimų.
Atominiam karui JAV ruošia tarakonus
Po branduolinio smūgio pirmieji į radioaktyviomis medžiagomis užkrėstą zoną atvyks JAV kariuomenėje tarnausiantys žvalgai – tarakonai.
Jungtinių Valstijų kariuomenėje vis sparčiau įsibėgėja su kiborgais – kibernetiniais organizmais – susijusios perspektyvių tyrimų programos. Pasak žurnalo „National Defense“, amerikiečių mokslininkai pavertė radiacijos nebijančius ir praktiškai bet kokiomis sąlygomis išgyvenančius tarakonus nuotoliniais radioaktyviųjų medžiagų detektoriais.