kauno hospisas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kauno hospisas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kauno hospisas“.
Atskleidė, ką mirštantys lietuviai sako prieš mirtį: veria širdį
Paskutinieji žodžiai, ištarti prieš mirtį, įgauna nepaprastai daug svarumo ir galios. Tokių žodžių savo kasdienybėje dažnai išgirsta Kauno hospiso namų bendrosios praktikos slaugytoja Gabrielė Pilkaitienė. Ji atskleidė, kokius žodžius pacientai dažniausiai taria prieš mirtį.
Pokalbio metu G. Pilkaitienė pasidalijo, kokie ženklai išduoda, kad artimasis jau yra prie mirties slenksčio bei kokie žodžiai dažniausiai yra ištariami prieš mirtį.
Šie ženklai išduoda, kad žmogus yra arti mirties: dažnai to nepastebime
Kiekvienas jaučia, kuomet artimas žmogus, sergantis tam tikra sunkia liga, ketina palikti šį pasaulį. Tačiau mirtis gali būti ne tik nujaučiama, bet ir pastebima. „Kauno hospiso namuose“ dirbanti gydytoja Dovilė Tikniūtė pasidalino, kokie ženklai rodo, kad artinasi mirtis.
Gydytoja papasakojo, iš kokių ženklų ji ir jos kolegos supranta, kad tuoj neteks paciento.
Sąmonės pokyčiai
Vienas iš labiausiai atpažįstamų ženklų, kurį įvardijo D. Tikniūtė – sąmonės pokyčiai.
Kauno hospisas dėlioja būsimo stacionaro planus, bet papildomų pinigų mirštantiems vis dar nėra
Kauno hospisas pagaliau dėlioja būsimo stacionaro planus, kur pacientai gaus ir reikalingas medicinines paslaugas, ir bus oriai išlydimi į amžinybę. Tokių nemokamų paslaugų sunkiai sergantiems ligoniams ir jų artimiesiems Lietuvoje labai trūksta, deja, hospisai papildomo finansavimo nesulaukia, tik pagal sutartis su Valstybine ligonių kasa.
Sveikatos apsaugos ministerija sako, mokėti galima tik už įstatymo apibrėžtas sveikatos priežiūros paslaugas.
Mirštančius žmones slauganti kaunietė atvėrė širdį: papasakojo, ką mato iš arti
Dažnai girdime istorijas, kad gydytoju tampa dėl to, nes tai „užkoduota“ kraujyje. Kaunietė Dovilė Tikniūtė šią mintį patvirtina. „Mano tėtis – onkologas mamologas, močiutė buvo pediatrė, senelis traumotologas, teta ginekologė, dėdė psichiatras. Dauguma iš jų iki tapdami gydytojais norėjo save realizuoti kitose srityse. Tą dariau ir aš“, – pasakoja gydytoja, teigdama, jog ilgą laiką priešinosi savo pašaukimui ir medicinos studijas pradėjo būdama tik trisdešimties.