kariniai konfliktai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kariniai konfliktai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kariniai konfliktai“.
DIENOS PJŪVIS. Kaip besiplečiantys kariniai konfliktai paveiks Lietuvą?
Savaitgalį prasidėjo kariniai neramumai tarp Armėnijos ir Azerbaidžnao Kalnų Karabacho teritorijoje. Per dešimtmečių senumo teritorinį ginčą atsinaujinus nesutaikomų priešininkų Azerbaidžano ir Armėnijos kovoms, žuvo mažiausiai 24 žmonės, o pasaulis sekmadienį ragino nutraukti karo veiksmus. Tuo metu visai šalia mūsų, Baltarusijoje, toliau tęsiasi protestai ir neramumai dėl Aliaksandro Lukašenkos valdymo.
Organizatoriai apie keliones į „karštuosius taškus“: jei visko bijotume, tiktai Lenkija ir Latvija liktų
Ar esate kada svajoję per savo atostogas nuvykti į tolimą „karštąjį kraštą“ – Siriją, Iraną, Vietnamą, Kiniją? Lietuvos kelionių agentūros tokią galimybę siūlo, tačiau sutinka, kad keliautojas, vykstantis į šias šalis, gali atsidurti ir neramių įvykių sūkuryje.
Brangu ir trūksta reklamos
Kelionių organizatoriaus „Kelionių laikas“ atstovas Audrius „Balsas.
N. Mačiulis: Irano situacija gali branginti naftą
Pirmadienį Europos Sąjungos vadovai nusprendė – naftos įvežimas iš Irano į ES bus uždraustas. Nuo šiol draudžiama su Iranu sudaryti naujas sutartis dėl naftos, bet jau esantys susitarimai gali būti įgyvendinami iki liepos 1-osios. Tokiu būdu ES siekia Iranui parodyti, kad nepritaria jo planams neatsisakyti branduolinės programos. Iranas atkerta nesiekiantis susikurti branduolinių ginklų, o kilusį konfliktą siūlo spręsti derybomis, o ne sankcijomis.
Nori taikos – ruoškis karui ir ginkluokis?
Ginklavimasis ir ginklų prekyba – du šio šimtmečio skauduliai, kurie naikina bet kokias galimybes susitarti, neutralizuoti konfliktus ir pasiekti taikos. Beje, sovietiniais laikais mes jautriau reaguodavome į kiekvieną ginkluotės didinimo etapą, tačiau pastaraisiais metais jis tampa gyvybiniu iššūkiu žmonijai.
Stokholmo tarptautinis taikos tyrimų institutas (SIPRI) paskelbė nerimą keliančią ataskaitą (http://www.sipri.org/yearbook/2011), kaip pasaulis ginklavosi 2010 metais.