kaklo skausmas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kaklo skausmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kaklo skausmas“.
Kaklo skausmas – šių dienų epidemija: štai, ką daryti
Dažnai net nesusimąstoma, jog kaklas kiekvieną dieną patiria milžinišką apkrovą. Kaklo kifozė, kai stuburas deformuojasi taip, jog kaklas išlinksta į priekį, tampa vis dažniau sutinkamu reiškiniu ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir vaikų bei paauglių. Į kaklo skausmus dažnai mėgstama numoti ranka, tačiau specialistai įspėja, jog įtampa kakle ir jo išsikišimas į priekį gali išsivystyti į rimtas sveikatos problemas.
Skauda kaklą, tirpsta kojų pirštai, ir ar didelis cholesterolis – diagnozė visam gyvenimui? Atsako vaistininkė
Ką daryti, jeigu skauda kaklą ir tirpsta kojų pirštai? Ir ar paskyrus vaistus nuo cholesterolio, juos reikia gerti visą gyvenimą? Visus šiuos klausimus uždavė tv3.lt portalo skaitytojai, o į juos atsako „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė.
Dėl ko gali skaudėti kaklą? Vaistai ir masažas mažai padeda.
Jeigu nebuvo patirta trauma, galimai kaklo skausmo priežastys gali slypėti kur kas paprastesniuose kasdienės rutinos veiksmuose.
Skaudančio sprando priežastis – nervai? Padėti gali eteriniai aliejai ir miego poza
Kaklo ir sprando skausmai gali atsirasti ne tik dėl sporto traumų ar netaisyklingos laikysenos sėdint prie kompiuterio. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad kartais kaklo ir sprando skausmų priežastimi gali tapti ir ilgalaikis stresas. Ji įvardija, kad nuo streso mūsų raumenys impulsyviai įsitempia, o didžiausius įtampos taškus darbo dienos pabaigoje jaučiame būtent „surakintame“ sprande.
Nugaros ir kaklo skausmas: veiksmingi būdai, kaip sau padėti
Po 8-10 valandų per dieną sėdimą darbą dirbantiems žmonėms tenka kentėti nugaros ir kaklo skausmus. Sumažinti diskomforto kartais nepadeda net reguliarios treniruotės sporto salėje. Ką daryti tokiu atveju?
Kad atsikratytumėte skausmo, reikia nepamiršti labai paprastos, tačiau svarbios taisyklės: kas dvi ar pusantros valandos būtina daryti 5 minučių trukmės pertrauką, o dar geriau – atlikti kelis nesudėtingus raumenų tempimo ir atpalaidavimo pratimus, pavyzdžiui:
Galvos lenkimas.
Kokia poza miegate? Tai daug atskleidžia apie jūsų sveikatą
Gerai išsimiegoti − milijonų žmonių svajonė. Nuo tada, kai prasidėjo pandemija, „Sleep Charity“ duomenimis, 43% žmonių teigia pakankamai neišsimiegantys. Ne viskas priklauso nuo to, kiek valandų pavyksta išmiegoti – miegojimo padėtis taip pat yra svarbi.
Sammy Margo, miego ekspertė ir kineziterapeutė, sako: „Miegas tam tikrose padėtyse gali apsunkinti įvairias sveikatos problemas − nuo nugaros ir kaklo skausmų iki rėmens.