kainų apvalinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kainų apvalinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kainų apvalinimas“.
Lietuva nori atsisakyti 1 ir 2 centų: kai kurie bijo, kad prekybininkai kels kainas
Atsisakyti vieno ir dviejų centų monetų ir apvalinti kainas Lietuva galėtų jau po mažiau nei 2 metų. Lietuvos bankas toliau aiškina, kad smulkūs centai valstybei daro tik nuostolį, žmonės juos išmėto ar kaupia namie, nes nenori nešiotis ir plėšyti piniginių.
Visgi patys pirkėjai, nors ir skundžiasi centais, mano, kad prekybininkai nenusiskriaus ir sugebės kainas apvalinti savo naudai. Planui nebekaldinti vieno ir dviejų centų monetų nepritaria ir smulkusis verslas bei profsąjungos.
Europos komisija siūlo naikinti 1 ir 2 centų monetas
Jau greitai euro zonos gyventojų piniginės taps lengvesnės. Sausio 28 dienos Europos komisijos (EK) darbų programoje – įtrauktas smulkiųjų centų atsisakymo projektas, rašo įtakingas Vokietijos leidinys „Süddeutsche Zeitung“.
Pasak pranešimų, sprendimą atsisakyti 1 ir 2 centų monetų iniciavo EK pirmininkė Ursula von der Leyen.
Siūlo atsisakyti smulkių pinigų – tos pačios prekės kainuotų skirtingai
Daugelis lietuvių smulkias vieno ir dviejų centų monetas kaupia, bet retai jomis atsiskaito parduotuvėse ar turguose. Todėl siūloma smulkių monetų nebekaldinti, o prekių kainą apvalinti iki 5 centų. Tiesa, tokie siūlymai priimtini ne visiems.
Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktorius Deivis Stankevičius teigia, kad tokia kainų apvalinimo taisyklė jau yra taikoma Airijoje, Belgijoje, Suomijoje, Italijoje. Taip pat apie ją svarstoma Latvijoje ir Estijoje.
Kaip turi būti apvalinamos kainos eurais?
Giedrė Baltrušytė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Šaliai rengiantis pereiti nuo lito prie euro, pasigirsta nuogąstavimų, kad apvalindami kainas, verslininkai jas kilstelės į aukštesnę pusę.