kadafis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kadafis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kadafis“.
Egipte sulaikytas buvusio Libijos lyderio M. Kadafio pusbrolis
Egipto policija sulaikė artimą buvusio Libijos lyderio Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) padėjėją ir pusbrolį Ahmedą Kadafą al Damą (Ahmed Gaddaf al-Dam), skelbia BBC. A. Kadafas al Damas daug metų buvo Libijos specialiuoju pasiuntiniu Kaire. Netrukus po sukilimo prieš M. Kadafį pradžios 2011 metais jis išvyko iš Libijos į Egiptą. Libijos pareigūnai norėjo sulaikyti A. Kadafą al Damą, bet kuo jis kaltinamas, neskelbiama.
M. Kadafio sūnus pirmą kartą pasirodė Libijos teisme
Buvusio Libijos lyderio Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) sūnus Saifas al Islamas (Saif al-Islam) ketvirtadienį pirmą kartą pasirodė teisme po sulaikymo daugiau nei prieš metus, praneša "Reuters". Saifas al Islamas yra Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) įtariamųjų sąraše, bet teismo rūmuose Libijos Zintano mieste jis pasirodė ne dėl karo nusikaltimų bylos. Ketvirtadienį teismo posėdis vyko dėl susitikimo su jam TBT paskirta advokate.
M. Gaddafis troško sukurti musulmonų atominę bombą
Buvęs Libijos lyderis Muammaras Ghaddafi dešimtojo dešimtmečio pradžioje siūlė Kazachstano prezidentui Nursultanui Nazarbajevui išsaugoti posovietinės respublikos teritorijoje branduolinį arsenalą, kad jį būtų galima panaudoti kaip "pirmąją musulmonų atominę bombą”. Kaip praneša "RIA Novosti”, tai žurnalistams papasakojo buvęs Kazachstano URM vadovas, o dabar - JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas Kasymžomartas Tokajevas.
Buvęs M. Gaddafio atstovas neigia esąs suimtas
Buvęs nužudyto Libijos diktatoriaus Muamaro Kadafio (Muammar al Gaddafi) atstovas internete paskelbtame garso įraše paneigė esąs suimtas, kaip tai tvirtins vyriausybė Tripolyje, praneša agentūra AFP.
Įraše, kurio autentiškumas kol kas neįrodytas, Musa Ibrahimu (Mussa Ibrahim) pasivadinęs vyras sako: „Žinia apie mano areštą norima nukreipti dėmesį nuo nusikaltimų, kuriuos NATO sukilėliai įvykdė prieš mūsų žmones Bani Valide“. Čia esą žudomos net moterys ir vaikai.
Libijoje suimtas buvęs aukštas valdžios atstovas
Praėjus lygiai metams po Libijos diktatoriaus Muamaro el Kadafio (Muammar al Gaddafi) mirties suimtas jo atstovas. Pasak Libijos vyriausybės, Musa Ibrahimas (Mussa Ibrahim) sučiuptas šeštadienį Tarhunos vietovėje, esančioje už 50 km į pietryčius nuo sotinės Tripolio.
38 metų M. Ibrahimas M. el Kadafio atstovu tapo 2011-ųjų kovą, netrukus po to, kai prasidėjo maištas prieš diktatorių. Kelis mėnesiu jis tarptautiniai žiniasklaidai teikė vyriausybės interpretacijas apie įvykius šalyje.
Libijos premjeras: buvusio diktatoriaus sūnus sveikas, su juo būsim sąžiningi
Libijos ministras pirmininkas ketvirtadienį susitiko su Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) vyriausiuoju prokuroru Luis Moreno Ocampo ir užtikrino, kad buvusio lyderio Muammaro Gaddafi sūnaus Saifo al Islamo sveikatos būklė gera, o šalies vyriausybė įvykdys sąžiningą teismą.
„Aš užtikrinu, kad S. al Islamui yra suteikiama pagalba su pagarba ir pagal žmogaus teisių principus“, – žurnalistams po susitikimo su L. M. Ocampo sakė Abdurrahim El–Keib.
Jordanija gali suteikti prieglobstį vienintelei M. al Kadafio dukrai
Vienintelei nužudyto Libijos diktatoriaus Muamaro al Kadafio (Muammar al-Gaddafi) dukteriai Aišai (Aisha) dėl humanitarinių priežasčių gali būti suteiktas prieglobstis Jordanijoje, praneša agentūra „RIA Novosti“.
Tiesa, tai Jordanija pasirengusi padaryti tik tada, jei dėl karo nusikaltimų nebus paskelbta moters tarptautinė paieška ir naujoji Libijos vadovybė nepareikalaus jos išduoti, penktadienį rašo šalies žiniasklaida.
Libijos laikinasis premjeras: M. Kadafio sūnui bus surengtas sąžiningas teismo procesas
Libijos laikinasis premjeras Abdelis Rahimas al-Kibas (Abdel Rahim al-Kib) pareiškė, kad šeštadienį sugautam Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) sūnui Saifui al Islamui (Saif al-Islam) bus surengtas sąžiningas teismo procesas, informuoja „RIA Novosti“.
„Aš užtikrinu mūsų žmones ir pasaulį, kad Saifui al Islamui ir su juo buvusiems asmenims bus surengtas sąžiningas teismo procesas, kuriame bus garantuotos tarptautinės teisės ir normos“, - patikino A. R. al-Kibas.
Buvusio Libijos vadovo sūnus liks Nigeryje?
Buvusio Libijos lyderio Muammar Gaddafi sūnus Saadi Gaddafi liks Nigeryje, kol Jungtinės Tautos (JT) panaikins jam draudimą keliauti, trečiadienį skelbia vietos žiniasklaida, remdamasi Nigerijos užsienio reikalų ministru, praneša „RIA Novosti“.
„Mes privalome gerbti šią rezoliuciją.
Nigeris suteikė prieglobstį trečiajam M. Kadafio sūnui
Nigeris suteikė prieglobstį trečiajam Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) sūnui 28-erių Sadžiui Kadafiui (Saadi Gaddafi) ir nepakluso Interpolo prašymui jį išduoti Libijai, rašo „telegraph.co.uk“.
Nigerio prezidentas sakė prieglobstį S. Kadafiui suteikęs dėl humanitarinių priežasčių ir pridūrė, kad mažai tikėtina, jog jis bus išduotas Libijai.
S. Kadafis į Nigerį atvyko kelias savaites prieš nuverčiant M. Kadafio režimą.
REKLAMA
REKLAMA
M. Gaddafis 40 metų susirašinėjo su paprastu floristu iš JAV
Buvęs Libijos diktatorius dešimtmečius palaikė ryšius su paprastu botanikos mėgėju iš Bruklino.
Lui Šlamovicas pirmą laišką M. Kadafiui nusiuntė 1960 metais. Netrukus gavo atsakymą. Taip prasidėjo susirašinėjimas tarp dviejų socialine padėtimi visiškai skirtingų asmenų: eilinio JAV piliečio ir vieno iš arabų pasaulio lyderių, rašo lifenews.ru.
Dešimtmečius du augmenijos mėgėjai keitėsi laiškais, atvirukais, fotografijomis,Kalėdiniais sveikinimais.
TBT perspėjo M. Gadafio sūnų nebandyti pasprukti
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) šeštadienį pranešė, kad per tarpininkus susisiekė su Saifu al Islamu Kadafiu Gaddafi, kuris nori pasiduoti teismui. Bet TBT teigė taip pat turintis informacijos, kad samdyti kariai bando jį išgabenti į draugišką Afrikos šalį.
39-erių Saifas al Islamas tikriausiai nenori pakliūti į Libijos pereinamosios valdžios pajėgų rankas. TBT perspėjo, kad, jei jis bandys iš slėptuvės Sacharos dykumoje pasprukti lėktuvu, jie gali skrydžio metu perimti lėktuvą.
M. Gaddafio sūnaus areštas – išbandymas tarptautinei bendruomenei
Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) Hagoje patirs išbandymą logistikos ir saugumo srityse dėl buvusio Libijos lyderio Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) sūnaus Saifo al Islamo (Saif al-Islam) arešto. TBT svarsto įvairias S. al Islamo atgabenimo į teismą galimybes.
M. Gaddafio kūnas nebebus rodomas Libijos gyventojams
Libijos naujoji valdžia nusprendė viešai neberodyti Muammar Gaddafi, jo sūnaus ir armijos vado kūnų. Per pastarąsias keturias dienas tūkstančiai žmonių atėjo savo akimis pamatyti, kad buvęs šalies lyderis tikrai negyvas.
Sargybiniai pirmadienį užrakino komplekso vartus. Komplekse yra šaldomas saugojimo konteineris, kuriame guli žuvusiųjų palaikai. Tai gali reikšti, kad arba greitai bus priimtas sprendimas dėl laidotuvių, arba, valdžia mano, jog yrantys kūnai kelia pavojų sveikatai.
H. Mubarakui pasidarė bloga, kai jis sužinojo apie M. Kadafio nužudymą
Buvusiam Egipto prezidentui Hosniui Mubarakui (Hosni Mubarak), kuris yra suimtas ir laikomas vienoje Kairo klinikoje, pasidarė bloga, kai jam buvo pranešta apie buvusio Libijos lyderio Muamaro Kadafio (Muamar Gaddafi) nužudymą.
Tai šeštadienį pranešė Egipto žiniasklaida.
Pasak gydytojų, kai H. Mubarakui buvo pranešta ši naujiena, jo būklė smarkiai pablogėjo. Jis apsiverkė, pamatęs nužudyto bičiulio ir ilgamečio kolegos nuotraukas, būgštaudamas, kad ir jį patį gali ištikti M. Kadafio likimas.
Buvusio Libijos lyderio našlė pareikalavo atiduoti jai vyro palaikus
Ketvirtadienį Sirte žuvusio buvusio Libijos lyderio Muamar Gaddafi našlė Safia Farkas pareikalavo, kad Pereinamoji nacionalinė taryba (PNT) atiduotų jai vyro palaikus.
Tai penktadienį pranešė Sirijoje įsikūręs televizijos kanalas „Al Rai“, rėmęs Libijos vadovą per konfliktą Libijoje.
Našlė „kankinio M. Gadafio šeimos vardu“ kreipėsi į JT ir kitus tarptautinius institutus, prašydama padaryti poveikį PNT.
Rusija reikalauja ištirti NATO veiksmus dėl M. Kadafio mirties
NATO veiksmai prieš buvusio Libijos lyderio Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) mirtį turėtų būti išnagrinėti, ar atitinka tarptautinius įstatymus, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
Libijos nacionalinės pereinamosios valdžios kariai ketvirtadienį sulaikė M. Kadafį šalia jo gimtojo miesto Sirto. Vėliau jis mirė nuo sunkių sužalojimų. M. Kadafis Libiją valdė 42 metus.
M. Kadafio žūtis paskatino naujus protestus Sirijoje
Libijos lyderio Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) žūtis paskatino naujas demonstracijas Sirijoje, per kurias reikalaujama prezidento Bašaro al Asado (Bashar al-Assad) pasitraukimo iš valdžios.
Pasak aktyvistų ir gyventojų, šalyje buvo sustiprintas saugumas.
Remiantis pirminiais pranešimais, saugumo pajėgoms pradėjus šaudyti į protestuotojus centriniame Homso mieste, žuvo mažiausiai du žmonės.
„Su M. Kadafiu jau baigta.
Galimai sulaikytas nužudytojo Libijos vadovo sūnus Saifas al Islamas
Ketvirtadienį nužudyto buvusio Libijos vadovo sūnų Saifa al-Islama sulaikė Pereinamosios nacionalinės tarybos (PNT) kariuomenė.
Remdamasis Libijos specialųjų tarnybų atstovu, tai penktadienį pranešė televizijos kanalas „Al Arabiya“.
Anksčiau buvo pranešta, kad Saifas al Islamas pabėgo iš Sirto ir vyksta į pietus, prie Nigerio sienos. Žinios apie jo likimą buvo prieštaringos.
Nigeryje šiuo metu yra kitas pulkininko M. Kadafio sūnus - Saadis, kuris ten atsidūrė rugsėjo mėnesį.
Libijoje buvęs diktatorius ragina rengti masinius protestus
Nuverstasis Libijos lyderis ragina žmones protestuoti ir priešintis laikinajai valdžiai, praneša BBC.
Per Sirijos televiziją „Arrai“ transliuojamą garso įrašą jis teigė, kad sąlygos Libijoje tapo „nepakeliamos“.
Tuo tarpu Sirto mieste vyksta aršios kovos tarp buvusio šalies vadovo rėmėjų ir priešininkų. Iki šiol pulkininko buvimo vieta nežinoma.
Libijos Sirto mieste suimtas M. Gaddafio atstovas spaudai
Libijos sukilėlių pajėgos Sirte - viename paskutiniųjų Muamaro el Kadafio (Muammar el Gaddafi) bastionų - suėmė jo atstovą spaudai Musa Ibrahimą (Mussa Ibrahim), praneša agentūra „RIA Novosti“, remdamasi arabų žiniasklaida.
M. Kadafis gyvas, sveikas ir kovoja su priešais, teigia jo duktė Aiša
Muamaras Kadafis (Muamar Gaddafi) gyvas, sveikas ir su ginklu rankose toliau kovoja su priešais. Tai penktadienio vakare pareiškė buvusio Libijos lyderio duktė Aiša Kadafi (Aisha Gaddafi), praneša Italijos naujienų agentūra ANSA.
Libijos sukilėliai užėmė Sabos miestą
Libijos laikinosios valdžios pajėgos užėmė vieną iš trijų lojalistų bastionų – Sabos miestą – praėjus mėnesiui po diktatoriaus nuvertimo, pranešė pareigūnas.
Nacionalinės pereinamosios tarybos pajėgos nuo sostinės Tripolio okupavimo, kuris įvyko rugpjūčio 23 dieną, bandė užimti Sabos miestą, esantį Sacharos dykumos gilumoje, Bani Validą ir buvusio šalies lyderio gimtąjį Sirto miestą.
„Mes kontroliuojame beveik visą Sabos miesto teritoriją, išskyrus Al Manšijos rajoną.
Libijoje lojalistai galimai pagrobė grupę užsieniečių
Buvusio Libijos lyderio atstovas sekmadienį sakė, kad Bani Valido mieste yra 17 pagrobtų „samdinių“, tarp jų – prancūzų ir D. Britanijos „technikos ekspertai“.
„17 samdinių grupė buvo pagrobta Bani Valide. Jie yra technikos ekspertai ir konsultuojantys pareigūnai“, – sakė Moussa Ibrahimas per Sirijos „Arrai TV“ televiziją.
„Dauguma iš jų yra prancūzai, vienas iš nenustatytos Azijos šalies, du anglai ir du iš Kataro“, – pridūrė jis.
Lojalistai puola sukilėlius Bani Valido mieste, kovojama dėl Sirto
Nuverstam Libijos lyderiui ištikimi kariai Bani Valido mieste pradėjo naują puolimą, skelbia BBC.
Užėmę strategiškai palankias aukštumas buvusiam diktatoriui lojalūs kariai iš minosvaidžių apšaudo sukilėlius prie šiaurinių miesto vartų.
Sukilėlių pajėgos lėtai stumiasi į priekį kitame lojalistų valdomame mieste - Sirte. Tuo tarpu Nacionalinė pereinamoji taryba tariasi dėl naujo kabineto sudarymo.
Libijos diktatoriaus atstovas: per antskrydžius Sirto mieste žuvo 354 žmonės
Nušalinto Libijos lyderio atstovas apkaltino NATO dėl 354 žmonių žūčių per naktį vykdytus oro antskrydžius Sirto mieste.
Moussa Ibrahimas palydoviniu telefonu susisiekė su „Reuters“, pažymėdamas, jog pulkininkas vis dar Libijoje ir vadovauja pasipriešinimui su sukilėliais.
Pasak jo, per NATO vykdomus antskrydžius gimtajame buvusio lyderio Sirto mieste raketa pataikė į gyvenamąjį pastatą ir viešbutį, žuvo 354 žmonės.
Bisau Gvinėja pasirengusi priimti Libijos diktatorių
Gvinėjos Bisau valdžia paskelbė esanti pasirengusi „išskėstomis rankomis“ priimti buvusį Libijos diktatorių. Tai kalbėdamas su žurnalistais pareiškė ministras pirmininkas C. Gomesas Junioras.
Jei jis nori atvykti į Gvinėją Bisau, šalis garantuos jo saugumą, pabrėžė premjeras.
Gvinėja Bisau nėra pasirašiusi bendradarbiavimo sutarties su Tarptautiniu baudžiamuoju teismu (ICC) Hagoje.
Paprašius ICC vyriausiajam prokurorui, Interpolas išdavė nuverstojo diktatoriaus arešto orderį.
Lojalistų pajėgos atrėmė sukilėlius Bani Valido mieste
Buvusiam Libijos diktatoriui lojalioms pajėgoms pavyko atremti sukilėlius Bani Valide, viename iš keturių miestų, vis dar kontroliuojamų Libijos diktatoriaus šalininkų, informuoja BBC.
Tikėtasi, kad sukilėlių pajėgos perims miestą anksčiau, tačiau jos vis dar bando patekti į Bani Valido centrą.
Naktį virė kovos, buvo šaudoma ir leidžiamos raketos, pasakoja BBC žurnalistas, esantis Bani Valido priemiesčiuose.
Konfliktas Libijoje: Nigerio pasienis negali būti uždarytas
Nigeris negali uždaryti savo sienos su Libija, kad ieškomam lyderiui Muamarui Kadafiui (Muammar Gaddafi) užkirstų kelią pabėgti į pietus, teigė Nigerio užsienio reikalų ministras, praneša BBC.
Užsienio reikalų ministras Mohamedas Bazumas (Mohamed Bazoum) sakė BBC, kad pulkininkas M. Kadafis nekirto sienos ir neprašė leidimo tai padaryti. Pasak jo, M. Kadafio šalininkai, atvykę į Nigerio sostinę Niamėjų, galės likti arba keliauti kitur.
Libijos pajėgos pasiruošusios šturmuoti Bali Valido miestą
Libijos nacionalinės pereinamosios tarybos kariai pasiruošę šturmuoti Libijos lyderio pajėgų valdomą Bani Valido miestą, tačiau dar delsia, tikėdamiesi, jog jo šalininkai pasiduos ir bus išvengta kraujo praliejimo.
Žlugusios derybos tarp Nacionalinės pereinamosios tarybos ir Libijos diktatoriaus pajėgų, okupavusių Bani Valido miestą, esantį į pietus nuo Tripolio, bei prieštaringos žinios rodo, jog nėra taip paprasta nuversti režimą bei sukurti naują politinę sistemą šalyje.
Kinijos bendrovės siūlė ginklų Libijos diktatoriui?
Kinija pripažino, jog valstybinių ginklų bendrovių atstovai liepos mėnesį buvo susitikę su Libijos lyderio atstovais, kai vyko kovos tarp jo pajėgų ir sukilėlių, praneša BBC.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė sakė žiniasklaidai, kad susitikimai vyko Pekine nežinant vyriausybei. Ji teigė, jog nebuvo pasirašyta jokių susitarimų ir neparduota ginklų.
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba vasario mėnesį uždraudė ginklų tiekimą Libijai.
Libijos pajėgos artėja prie Sirto
Libijos pajėgos artėja Libijos lyderio gimtojo miesto link. Sukilėliai pažadėjo užimti jį jėga, jeigu nepavyks susitarti. Be to, su M. Gadafiu įmanomos derybos tik dėl jo pasidavimo.
M. Gadafio priešininkai artinasi prie jo gimtojo Sirto miesto. Tačiau, anot kariuomenės vadovo, miesto „išvadavimas“ gali trukti daugiau nei dešimt dienų.
Tripolio gatvėse po naktį vykusių susišaudymų ir sprogimų tvyro ramybė. Sostinė sukrėsta šią savaitę vykusių kovų ir žudynių nuverčiant M. Gadafį.
Libijos sukilėliai atsisako tartis su nuverstuoju Libijos vadovu
Libijos lyderis pasiruošęs deryboms dėl valdžios perdavimo, informavo JAV žiniasklaida, praneša BBC.
(Papildyta 16.10) Libijos sukilėliai atmeta derybas. Jie reikalauja, kad pasiduotų Sirto miestas ir nuverstą Libijos lyderį palaikančios gentys sudėtų ginklus.
Atstovas sakė naujienų agentūrai „Associated Press“, kad deryboms vadovaus jo sūnus Saadis. Jis taip pat pareiškė, kad pulkininkas vis dar Libijoje.
Anot sukilėlių, degalų ir vandens atsargos į Tripolį bus atgabentos sekmadienį.
Pasak žiniasklaidos, Libijos diktatorius galėjo pabėgti į Alžyrą
Galimas daiktas, kad Libijos lyderis pabėgo į Alžyrą. Tai šeštadienį pranešė Egipto naujienų agentūra MENA, remdamasi šaltiniais Libijos sukilėlių vadovybėje.
Opozicijos kovotojai gavo duomenų, kad šešių šarvuotų automobilių „Mercedes“ vilkstinė kirto Libijos ir Alžyro sieną. Neatmetama, kad vienoje iš mašinų buvo pats ilgametis Libijos vadovas. Anot sukilėlių, šios mašinos išvažiavo iš Libijos į Alžyrą dar penktadienį.
D. Britanija pripažino, kad NATO padeda sukilėliams M. Kadafio paieškos operacijose
Britų gynybos sekretorius Liamas Foxas pripažino, kad NATO teikia pagalbą Libijos sukilėliams siekiant sučiupti Libijos lyderį.
„Aš galiu patvirtinti, kad NATO teikia žvalgybos paramą Nacionalinei pereinamajai tarybai siekiant padėti sučiupti pulkininką ir kitus režimo narius“, - teigė L. Foksas.
L. Foksas pareiškė tai po to, kai laikraštyje „Daily Telegraph“ pasirodė straipsnis, kuriame rašoma, kad britų specialiosios pajėgos vadovauja M. Kadafio paieškos operacijoms.
Libijos diktatorius gali pasinaudoti aukso atsargomis
Tripolis turi 10 mlrd. JAV dolerių vertės aukso atsargų, kuriomis gali pasinaudoti besislapstantis Libijos lyderis, siekdamas papirkti gentis ar savanorius, pranešė buvęs Libijos centrinio banko vadovas.
„Tripolis turi aukso atsargų, kurių vertė yra 10 mlrd. JAV dolerių.
Libijos lyderio šalininkai išlaisvino vieną jo sūnų (papildyta 22.05)
Sukilėliai Libijoje sulaikė kitą Muammaro Gaddafi sūnų. Saadi Gaddafi buvo sučiuptas po to, kai dienos pradžioje buvo sulaikyti kiti du jo vyresnieji broliai, pranešė televizija „Al-Arabiya“, remdamasi Nacionaline pereinamąja taryba.
(Papildyta 22.05) M. Gaddafi sūnus Mohammedas, kuris buvo paimtis į nelaisę, pabėgo, lenta.ru cituoja „Reuters“. Libijos lyderio šalininkai šturmavo namą, kuriame buvo laikomas Mohammadas, ir jį išlaisvino.
Rusija niekada nesuteiks Libijos diktatoriui prieglobsčio
Rusija niekada nesuteiks Libijos lyderiui saugaus prieglobsčio, informavo Rusijos valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komitetas.
Sukilėliai Libijoje kontroliuoja didžiąją sostinės Tripolio teritoriją, o M. Kadafio buvimo vieta nežinoma.
„Rusija niekada nesuteiks prieglobsčio M. Kadafiui. Jis prarado mūsų pasitikėjimą tada, kai įsakė kariškiams atakuoti taikius demonstrantus.
Sukilėliai ieško Libijos vadovo
Sukilėliai Libijoje nežino, kur galėtų būti Libijos lyderis Muammar Gaddafi, ir šiuo metu stengiasi išsiaiškinti tai, pranešė Pereinamosios nacionalinės sukilėlių tarybos vadovas Mustafa Abdul Jalil.
„Niekas nežino, kur jis yra. Mes stengiamės tai išsiaiškinti“, - sakė tarybos vadovas „Al Arabia“ televizijai.
Pasak žiniasklaidos, M. Kadafis vis dar gali būti Tripolyje, čia netoli jo rezidencijos vyksta aršios kovos.
Ministrė paneigė, kad PAR padės Libijos lyderiui išvykti iš Libijos
Pietų Afrika nepadeda Muammarui Gaddafi išvykti iš Libijos ir žino, kad sukilėliams užėmus sostinę Libijos lyderis neprašys prieglobsčio Pietų Afrikoje, pirmadienį sakė užsienio reikalų ministrė Maite Nkoana-Mashabane.
M. Nkoana Mašabanė taip pat paneigė žiniasklaidos pranešimus, kad PAR į Libiją nusiuntė lėktuvą, kuris išgabens M. Kadafį, ir sakė, kad Libijos lyderio buvimo vieta nežinoma.
„Žuvęs“ M. Kadafio sūnus pasirodė Libijos TV eteryje
Jauniausias Muamaro Kadafio sūnus, apie kurio likvidavimą buvo pranešę sukilėliai, pasirodė Libijos valstybinės TV eteryje, – praneša „Al-Jazeera“.
Reportaže rodoma, kaip Chamisas Kadafis lanko sužeistuosius po NATO išpuolio „Madžero“ kaime, šalies vakaruose.
Kaip pabrėžia „Al-Jazeera“, reportaže užfiksuotas žmogus su uniforma neapsakomai panašus į M. Kadafio sūnų.
M. Kadafio pajėgos pradėjo puolimą netoli Zlitano miesto
Libijos lyderio Muamaro Kadafio (Muammar Gaddafi) pajėgos pradėjo puolimą prieš sukilėlius netoli vakarinio Zlitano miesto, praneša BBC.
Mažiausiai septyni sukilėliai žuvo per M. Kadafio pajėgų išpuolius miesto, esančio į rytus nuo Tripolio, pakraštyje.
Tuo tarpu pulkininko M. Kadafio sūnus Saifas al Islamas (Saif al-Islam) prisiekė, kad kovos tęsis tol, kol Libija bus „išvaduota“.
Sukilėliai, padedami NATO, nuo kovo mėnesio kovoja su valdžios pajėgomis.
Libijos lyderis dar kartą pažadėjo niekada nepalikti šalies
Libijos diktatorius dar kartą pažadėjo niekada nepalikti Libijos, „savo protėvių žemės“, praneša BBC.
M. Kadafio kalba buvo transliuojama jo rėmėjams Zavijos mieste.
Savo priesaiką M. Kadafis pakartojo po to, kai 40 valstybių ir pasaulio organizacijų nusprendė Libijos sukilėlių vadovybę pripažinti teisėta Libijos tautos valdžia.
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tripolyje ir kituose Libijos miestuose tęsėsi susirėmimai.
„Jie prašo manęs išvykti.
Libijos vadovas atmeta tarptautinį sukilėlių valdžios pripažinimą
Libijos diktatorius atmetė 40 valstybių ir pasaulio organizacijų sprendimą Libijos sukilėlių vadovybę pripažinti teisėta Libijos tautos valdžia, praneša „RIA Novosti“.
„Paminkit šiuos pripažinimus po savo kojom... Jie yra beverčiai“, - M. Kadafis penktadienį pareiškė savo šalininkams per valstybinę Libijos televiziją.
Saulės akiniai, kuriuos renkasi diktatoriai
Jeigu kas ir žvelgia rimtai į akinių nuo saulės pasirinkimą, tai tikrai ne hiphopo žvaigždės ar jauni milijonų paveldėtojai. Tai, žinoma, tie, kuriuos priimta laikyti diktatoriais.
Rodos, žengiant prieš savo tautiečius, jiems nereikia pridengti akių nuo saulės, tačiau diktatoriai retai kada akinius nusiima. Žurnalas „Forbes“ pasižvalgė, kokius akinius nuo saulės renkasi žymiausi pasaulyje diktatoriai.
NATO neketina sulaikyti Libijos vadovo?
NATO nesieks sulaikyti Libijos lyderio, nes tai nėra jos kompetencija, pranešė NATO atstovė.
Pirmadienį Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) išdavė orderį sulaikyti M. Kadafį.
„TBT išduoto orderio vykdymas nėra NATO darbas. Mūsų darbas yra ginti Libijos gyventojus“, – teigė NATO atstovė, pridurdama, kad NATO ir toliau darys karinį bei politinį spaudimą M. Kadafio režimui.
TBT Hagoje informavo, kad „yra pagrindo manyti“, jog M. Kadafis įsakė žudyti ir persekioti civilius.
Teigiama, kad Libijos vadovas netrukus gali pabėgti į Baltarusiją
Buvusio Libijos vadovo bičiulio ir bendradarbio nuomone, Libijos lyderis netrukus gali pabėgti į Baltarusiją.
„Manau, kad po dviejų, daugiausia – trijų savaičių M. Kadafis paliks Libiją ir išvažiuos, veikiausiai į Baltarusiją“, – pareiškė ketvirtadienį buvęs Libijos užsienio reikalų ministras A. Rahman Shalgamas interviu televizijos kanalui „Corriere TV“.
„Bijau dėl Tripolio. M. Kadafis yra pavojingas, ir nežinia, ką jis dar gali padaryti prieš savo pabėgimą“, – teigė eksministras.
M. Margelovas: Libijos valdžia derasi su sukilėliais.
Libijos lyderio vyriausybės atstovai derasi su šalies sukilėliais, kurie siekia nuversti 41-erius metus trunkantį režimą, teigė Rusijos prezidento specialusis pasiuntinys Afrikoje Michailas Margelovas, cituodamas Libijos ministrą pirmininką.
Pastaruoju metu vis stiprėja raginimai ieškoti taikaus karo nutraukimo varianto.
NATO vėl surengė antskrydžius Tripolyje
NATO karo lėktuvai vėl atakavo taikinius Libijos sostinėje Tripolyje. Ar per antskrydžius prieš pat vidurnaktį būta aukų, kol kas nežinoma.
Prieš tai Aljansas virš miesto išmėtė skrajutes, kuriose Muamaro el Kadafio (Muammar al-Gaddafi) pajėgos raginamos pasiduoti. Skrajutės buvo su NATO simboliu bei karinio sraigtasparnio bei degančio šarvuočio vaizdais.
„Nėra vietos pasislėpti. Dar nevėlu nutraukti kovą, - teigiama skrajutėje.
Japonija įšaldė Libijos vadovo sąskaitas
Japonijos vyriausybė paskelbė įšaldanti Libijos lyderio ir jo aplinkos žmonių lėšas - 4,4 mlrd. JAV dolerių, šeštadienį praneša AFP.
Bankų sąskaitos užblokuotos pagal Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl įvedamų sankcijų prieš Libijos valdžią. Rezoliucija buvo priimta 2011 m. vasario pabaigoje. Kovą Japonijos ministrų kabinetas pritarė šioms JT sankcijoms.
Anksčiau apie įšaldomas M. Gaddafi ir jo artimųjų rato sąskaitas pranešė Europos Sąjunga ir JAV.