juostinė pūslelinė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „juostinė pūslelinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „juostinė pūslelinė“.
Užsikrėtus šia liga gresia pasekmės visam gyvenimui: įspėja visus
Neretai vėjaraupiai, laikomi vaikystės liga, gali turėti didelį poveikį tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ši liga sukelia diskomfortą ir dažnai reikalauja atsargumo, kad išvengtume jos plitimo, o užsikrėtus gali grėsti pasekmės visam gyvenimui.
Virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja, kad vėjaraupiai gali būti pavojingi žmogaus sveikatai, o jų pasekmės pastebimos net ir suaugus.
Perspėjo dėl suaugusiems pavojingos vaikiškos ligos: persirgus virusas iš organizmo nedingsta
Vėjaraupiai – Varicella zoster viruso sukelta užkrečiama, itin lengvai plintanti liga, kuriai būdingas karščiavimas, odos ir gleivinių pūslelinis bėrimas bei niežulys. Visuomenėje vis dar yra manančių, kad vėjaraupiai – lengva vaikiška liga, nors tai netiesa. Susirgti gali ir suaugusieji, o nepriklausomai nuo amžiaus gali kilti rimtų komplikacijų rizika.
Šią ligą painioja su paprasta pūsleline: gydytoja įspėja – pasekmės gali būti tragiškos
Vėjaraupiais kasmet suserga apie 15 tūkst. Lietuvos gyventojų, tarp kurių didžioji dauguma yra ikimokyklinio amžiaus vaikai. Daugeliui ši infekcija neatrodo labai pavojinga, tačiau ateityje ji gali grįžti su trenksmu – juostine pūsleline, galinčia sukelti ne tik sunkias sveikatos problemas, aklumą, paralyžių, bet ir mirtį. Infekcinių ligų specialistė įspėja, jog siekiant išvengti sudėtingų juostinės pūslelinės padarinių, skiepai laikomi pačia patikimiausia ir efektyviausia priemone.
Mokslininkai: saulė gali užkirsti kelią vėjaraupių plitimui
Pasak britų mokslininkų, tiesioginiai saulės spinduliai gali sustabdyti vėjaraupių plitimą, praneša BBC.
Londono universiteto mokslininkų grupė išsiaiškino, jog susirgimo vėjaraupiais atvejų rečiau pasitaiko teritorijose, kuriose gausiu ultravioletinių spindulių, rašoma žurnale „Virology“ išspausdintame straipsnyje.
Tai paaiškina ir faktą, kodėl vėjaraupiais dažniau sergama šaltuoju metų laiku tokio klimato šalyse kaip Didžioji Britanija.