jaunimo savanoriška tarnyba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jaunimo savanoriška tarnyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jaunimo savanoriška tarnyba“.
Būsimoji architektė: savanoriaudama įgijau neįkainojamos profesinės patirties
Aplinkybės susiklostė taip, kad tris kursus Kauno technologijos universitete baigusiai būsimajai architektei Einorai Platūkytei teko laikinai nutraukti studijas. Tuomet mergina nusprendė tapti savanore. Pasirinkusi Lietuvos žmonių su negalia sąjungą, ji sako nesuklydusi. „Sužinojau, kad jie įgyvendina projektą „Be slenksčių“, o mane visada domino universalios aplinkos, kuri patogi ne tik sveikiesiems, bet ir žmonėms su ratukais, projektavimas.
Savanorystė leido patikrinti save ir atvėrė darbdavių duris
Kaune sociologijos magistro studijas prieš dvejus metus baigusi Sandra Lesevičiūtė apie „Jaunimo savanorišką tarnybą“ sužinojo ieškodama darbo gimtajame Alytuje. Pasak merginos, žinutė, kurią ji aptiko socialiniuose tinkluose, ir buvo tas lemtingas ženklas, dėl kurio rudenį, kai Alytaus miesto teatras pradės 25-ąjį sezoną, ji jau bus visavertė šio kolektyvo narė. „Savanorystė man suteikė galimybę pasitikrinti, ar man patinka darbo aplinka, kolektyvas, darbo pobūdis.
Darbdaviai įvertino savanoriaujant įgytą patirtį
Ilgokai ieškojęs, tačiau taip ir neradęs norimo darbo, Vilniaus kolegijoje informacinių sistemų specialisto profesiją įgijęs E. Bobina tapo savanoriu. Apsvarstęs kelias galimybes, vaikinas nusaprendė savanoriauti Maltos ordino pagalbos tarnyboje, kurioje jam pasiūlė ne tik globoti senelius ir neįgaliuosius, bet ir padirbėti pagal specialybę – įrengti ir prižiūrėti kompiuterizuotas darbo vietas bei kitą įrangą.
Savanoriaujant įgyta patirtis padeda „tvirtesne koja žengti į darbo rinką“
Praėjusį pavasarį studijas baigusios 22-ejų I. Jaugaitė ir 23-ejų E. Juknevičiūtė prieš kelis mėnesius susipažino Vilniuje – savanoriaudamos Dailininkų sąjungos galerijoje. „Baigiau meno istorijos ir literatūros studijas, bet darbo patirties neturėjau. Savanoriaudama labai daug išmokau ir dabar tikrai galėčiau tvirtesne koja žengti į darbo rinką“, – sako Iveta. „Baigusi interaktyvaus dizaino studijas užsiregistravau darbo biržoje.
„Savanorystė padėjo suprasti, ką aš iš tikrųjų noriu veikti“
Jau kelios savaitės, kai G. Užkurėnaitė – Elektrėnų kultūros centro Atviros jaunimo erdvės darbuotoja. O vos prieš kelis mėnesius ir ji, kaip dabar L. Jakšta, čia atėjo savanoriauti. „Aš neseniai grįžau iš Anglijos. Dabar ieškau darbo ir dalį laisvalaikio nusprendžiau skirti savanorystei. Studijų laikais esu rašęs įvairius projektus, tad padėdamas Giedrei tobulinu savo įgūdžius“, – sako praėjusį pavasarį kultūros vadybos diplomą gavęs Linas.
Viktorina: 3 lengvi atsakymai padės laimėti prizą
„Kryptis karjerai“ kviečia parodyti savo žinias apie tai, kaip Lietuvoje skatinamas jaunimo užimtumas. Teisingai atsakykite į keletą lengvų klausimų, atsiųskite savo atsakymus el. paštu [email protected] ir mes apdovanosime 2 laiminguosius USB atmintinėmis. Atsakymų kartu su Jūsų vardu, pavarde ir miestu, kuriame gyvenate, laukiame iki 2015 m. sausio 12 d. Užuomina: jei nežinote atsakymų į klausimus, juos lengvai rasite ankstesniuose „Kryptis karjerai“ rubrikos straipsniuose.
„Savanoriaudama susiradau svajonių darbą“
Šiomis dienomis A. Pumputytė – projekto „Jaunimo savanoriška tarnyba“ dalyvė, su kuria susitikome palaimintojo J. Matulaičio šeimos pagalbos centro Šeškinės vaikų dienos centre, jau pradeda dirbti vaikų namuose. „Savanoriaudama susiradau darbą, apie kurį seniai svajojau, – atvirauja mergina. – O ateinantį rudenį tikiuosi pradėti studijuoti, nes noriu tapti diplomuota socialine darbuotoja.
Kaip pasirinkti savanorystės sritį, kuri padėtų rasti darbą?
2011 m. visoje Europoje minėti savanoriškos veiklos metai. Jų metu įvairios iniciatyvos ir akcijos, skirtos savanoriškos veiklos populiarinimui, vyko ir Lietuvoje, o savanoriaujančių žmonių skaičius smarkiai išaugo. Nors daugelis į savanorystę žvelgia kaip į pagalbą visuomenei (nes nemokamai skiriamas laikas nuveikti kažką gero: tvarkyti aplinką, padėti jautresnėms socialinėms grupėms ir pan.), tačiau iš tiesų savanoriška veikla gali būti ir svarbus elementas siekiant darbo bei karjeros.