interneto cenzūra
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „interneto cenzūra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „interneto cenzūra“.
Lietuva lygiuojasi į Šiaurės Korėją?
Europos Sąjungai pirmininkauti besirengianti Lietuva kai kuriais klausimais lygiuojasi į Iraną arba Šiaurės Korėją. Lietuvoje rengiamasi įvesti interneto cenzūrą, - mano Vilma Misiukonienė, asociacijos „INFOBALT” Europos Sąjungos reikalų ir Intelektinės nuosavybės vadovė. Taip ji vertina abejotinos vertės Azartinių lošimų įstatymo projektą, kuris dabar svarstomas Seime. Kaip jau rašė balsas.
Cenzūra beldžias į duris: Rusijoje priimtas interneto filtravimo įstatymas
Apie tai, kada įvyks interneto puslapių „juoduosius sąrašus“ sukurti numatančio įstatymo projekto trečiasis svarstymų etapas, liepos 10 d. dar nebuvo žinoma. Tada rusiškoji „Wikipedia“ versija nusprendė paskelbti vienos dienos streiką. Pasirodo, trečiasis svarstymo etapas įvyko liepos 12 d., iš karto po antrojo svarstymų etapo.
Pakistanas blokavo „Twitter“ tinklą dėl „antiislamiško“ turinio žinučių
Naujienų tinklalapis ria.ru praneša, kad sekmadienį Pakistano telekomunikacijas administruojanti įstaiga išplatino pranešimą, kad blokuojamas socialinis tinklas „Twitter“, nes jame esama antiislamiško turinio žinučių.
Taip pat buvo išplatintas reikalavimas ištrinti iš tinklo tam tikrą informaciją – kaip vėliau paaiškėjo, ji susijusi su pranašo Mahometo karikatūrų konkursu, kuris buvo palaikytas šventvagyste.
Kas bijo interneto?
Internetą galima vadinti reiškiniu, kuris keliais pastaraisiais dešimtmečiais labiausiai keitė šiuolaikinio pasaulio veidą. Verta kalbėti ir apie politinę interneto įtaką, o tiksliau – apie globalaus informacinio tinklo įtaką politiniams procesams. Neatsitiktinai akcentuojamas labai svarbus globalaus tinklo (World Wide Web) vaidmuo prieš metus praūžusiuose įvykiuose, kuriuos visi žino Arabų pavasario vardu. Šiandien kalbos apie realią interneto galią iš esmės įgauna naują aktualumą.
Kinija ėmėsi veiksmų prieš gandus apie perversmą
Kinijos policija suėmė šešis žmones ir uždarė 16 interneto svetainių internete pasklidus gandams, kad karinės mašinos važiuoja Pekino gatvėmis, praneša BBC.
Pranešimus apie perversmą viso pasaulio žiniasklaida pasigavo praėjusią savaitę, augant nerimui dėl anksčiau kovą iš pareigų atleisto politiko Bo Xilai.
Turkijoje suimti 32 „Anonymous“ grupuotės hakeriai
Turkijoje suimti 32 žmonės, kurie įtariami dalyvavimu hakerių grupuotės „Anonymous“ veikloje. Suėmimai vyko dvylikoje šalies miestų. Tarp suimtųjų yra aštuoni nepilnamečiai.
Šiomis dienomis Turkijoje vyksta protestai prieš valdžios ketinimus internete įvesti pranešimų filtraciją.
Birželio 10 dieną „Anonymous“ hakeriai prisijungė prie protestų atakuodami kelias šalies valdžios interneto svetaines ir išvesdami jas iš rikiuotės.
Musulmonai kuria nacionalinį internetą
Iranas imasi veiksmų dar griežčiau kontroliuoti šalies gyventojus ir įveda vadinamąjį nacionalinį internetą, kuris gali atjungti Irano kibernetinę erdvę nuo likusio pasaulio.
Pasak „The Wall Street Journal“ apžvalgininkų, Irano vadovai šį projektą vertina kaip galimybę baigti kovą dėl interneto kontrolės. Ši Vidurio Rytų valstybė jau yra viena iš labiausiai pažengusių interneto cenzūros srityje.
„The Pirate Bay“: Europai ruosiamas Didžiosios Kinijos ugniasienės analogas
„The Pirate Bay“ komanda ragina europiečius kilti į kovą už laisvę internete, prieš autorių teisių gynėjus.
„The Pirate Bay“ atstovai teigia, kad vasarį įvyko slaptas „Law Enforcement Work Party“ posėdis, kuriame buvo aptariamas Didžiosios Kinijos ugniasienės analogo kūrimas, skirtas „netinkamų“ interneto svetainių blokavimui.
Tokie ketinimai iškart sulaukė pasipriešinimo, tarp kurių yra ir interneto paslaugų teikėjai, kuriems tektų nepavydėtinas cenzorių vaidmuo.
Kinijoje prasidėjo telefoninių pokalbių filtracija
Kinijoje jau seniai blokuojami populiarūs užsienio tinklalapiai. Tačiau, regis, jau pradedami filtruoti ir telefono pokalbiai: dabar, laikraščio „New York Time“ teigimu, Kinijoje telefonu ištarus žodį „protestas“, pokalbis nutrunka. Teigiama, kad filtravimo sistema atpažįsta anglų ir kinų kalbas.
Anksčiau Kinijos valdžia šalies teritorijoje apribojo „YouTube“, „Facebook“ ir „Twitter“ veiklą, taip sukurdama galimybę šalies rinkoje įsitvirtinti analogiškoms paslaugoms.
IPT: teismas įteisina Lietuvoje interneto cenzūrą
Vilniaus apygardos teismo sprendimas formuoja naują precedentą, atveriantį kelią interneto ribojimui Lietuvoje, teigia bendrovės „Baltnetos komunikacijos" atstovai.
Kovo 10 dieną priimtas Vilniaus apygardos teismo sprendimas interneto paslaugų teikėjams (IPT) nurodo blokuoti prieigą prie nelicencijuotas lošimų paslaugas teikiančių internetinių svetainių, nepaaiškinus, kaip tą padaryti ir kieno lėšomis, teigiama bendrovės pranešime.
REKLAMA
REKLAMA
„Google“ ėmėsi cenzūros?
Akivaizdu, kad "Google" panašu pasidavė pramogų industrijos atstovų (MPAA ir RIAA) spaudimui ir dabar šis populiariausias pasaulyje internetinės paieškos variklis aktyviai cenzūruoja paieškos užklausas, į kurias įeina tokie terminai, kaip "BitTorrent", "torrent", "utorrent", "RapidShare" ar "Megaupload".
Kol kas cenzūra veikia tik naudojantis automatinio paieškos termino užbaigimo ir "Google Instant" paslaugomis. Kompanijos, kurias šis sprendimas tiesiogiai liečia - su "BitTorrent Inc.
„Amazon Kindle“ naršyklė leidžia įveikti interneto cenzūrą Kinijoje
Neseniai paaiškėjo, kad skaitytuvo „Amazon Kindle“ 3G versijos eksperimentinė naršyklė automatiškai įveikia „Didžiąją Kinijos ugniasienę“, blokuojančią valdžias manymu netinkamo turinio svetaines. Būtent dėl šios priežasties „Kindle“ skaitytuvas tarp kinų netikėtai išpopuliarėjo.
Oficialiai šis elektroninių knygų skaitytuvas Kinijoje neparduodamas, tačiau jis turi didelę paklausą šalies „online“ aukcionuose. Vienas prekeivis prisipažino, kad praėjusį mėnesį pardavė apie 300 tokių įrenginių.
„Google“ pamatuos cenzūros lygį internete
Rugsėjo 21 dieną „Google“ pristatė paslaugą „Transparency Report“, skirtą kovai su cenzūra internete, rašo „The New York Times“.
„Transparency Report“ leidžia sužinoti apie interneto cenzūros lygį vienoje ar kitoje šalyje. Tinklalapis turi du įrankius: „Government Requests“ ir „Traffic“.
„Government Requests“ pagalba galima sužinoti, kaip dažnai tam tikros šalies valdžia kreipėsi į „Google“ prašydama pašalinti vieną ar kitą informaciją arba suteikti duomenis apie vartotoją.
Naujoji programa slėps failus nuotraukose ir videomedžiagoje
Programuotojas iš JAV Semas Barnetas sukūrė programą, leidžiančią slėpti failus nuotraukose, videoįrašuose ir kitoje vartotojų internete talpinamoje medžiagoje. Tokiu būdu programos autorius siūlo kovoti su interneto cenzūra, rašo „PC Pro“.
Barnetas mano, kad programa padės išvengti cenzūros gyventojams tų šalių, kuriuose valdžia blokuoja nepageidaujamą interneto turinį.
Kinijoje įkurta nauja interneto cenzūros žinyba
Kinijoje įkurta nauja interneto cenzūros žinyba, kuri tikrins informaciją socialiniuose tinkluose, tinklaraščiuose ir forumuose. Ji veiks kartu su jau esančiu Informacijos kontrolės biuru.
Naujienų koordinavimo biuro įkūrimo priežastimi tapo valdžios nesugebėjimas kontroliuoti pranešimus asmeniniuose tinklaraščiuose ir socialiniuose tinkluose.
Australija pasislėps už interneto nešvarumų filtro
Australijos vyriausybė ruošiasi netrukus įvesti šalyje griežtą „nepriimtino“ interneto turinio kontrolę. Iki šiol nacionaliniu mastu internetas buvo „filtruojamas“ tik Kinijoje.
Australijos komunikacijų ministras Stephenas Conroyus pranešė, kad šalies vyriausybė ruošia griežtą interneto turinio filtravimo sistemą įteisinantį įstatymų paketą.