infraraudonieji spinduliai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „infraraudonieji spinduliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „infraraudonieji spinduliai“.
Kodėl parduotuvės durys automatiškai atsidaro mums prie jų prisiartinus?
Ar kada nors pagalvojote, kodėl parduotuvės durys automatiškai atsidaro mums prie jų prisiartinus? O ar esate matę filmą, kuriame filmuojant per kamerą matomas įvairiomis spalvomis išmargintas žmogaus siluetas? Ir vienu, ir kitu atveju galime kaltinti infraraudonuosius spindulius, dar kitaip vadinamus šilumine spinduliuote. Jų žmogaus akis matyti negali, tačiau šiuos spindulius suvokiame ne kaip šviesą, o kaip šilumą. Be infraraudonųjų spindulių aplink mus virpa ir radijo bangos.
Pirmosios atliekų jėgainės Lietuvoje saugumą užtikrins ir infraraudonųjų spindulių kameros
Klaipėdoje šią savaitę pilnu pajėgumu pradeda veikti pirmoji Baltijos šalyse jėgainė, šilumą ir elektros energiją gaminsianti iš deginamų atliekų bei biokuro. Gaisro prevencijai užtikrinti elektrinėje buvo pasitelktos pačios pažangiausios technologijos – šilumą fiksuojančios infraraudonųjų spindulių vaizdo kameros.
Didžiausias infraraudonųjų spindulių kosminis teleskopas baigia tarnybą
Europos kosminės agentūros paleistas palydovas – Heršelio kosminė observatorija – netrukus nustos veikti, nes baigiasi jo aušinimui skirtas skystas helis. Pasak ESA atstovų, kuriuos cituoja „Space.com“, pasibaigus skysto helio atsargoms, teleskopas jau nebegalės stebėti ankstyvosios visatos pėdsakų, kaip jis tą darė pastaruosius ketverius metus. Astronomo Williamo Herschelio vardu pavadintas palydovas buvo paleistas 2009-ųjų gegužę.
Šilumos terapija žiemą: ką reikia žinoti apie pirtį
Senovėje pirtys buvo kasamos kalvų šlaituose ir naudotos ne tik kaip kūno švaros palaikymo priemonė, bet ir kaip prieglobstis nuo šalčio žiemą. Kai kurie žmonės dėl romantikos tokias pirtis įsirengia ir dabar.
Populiarios ir senovėje, ir dabar
Oloje esančiame ugniakure būdavo iki raudonumo kaitinami akmenys. Tam, kad pakiltų vidaus temperatūra, ant akmenų buvo pilama vandens. Tada patalpa prisipildydavo garų. Temperatūra pakildavo tiek, kad žmonės galėdavo nusivilkti drabužius.
Į kosmosą planuojama paleisti asteroidų ieškosiantį teleskopą
JAV pelno nesiekianti organizacija pranešė apie planus į kosmosą paleisti asteroidų ieškosiantį teleskopą, skelbia BBC.
„Sentinel“ infraraudonųjų spindulių teleskopo užduotis bus surasti ir sekti galimai pavojingus netoli Žemės esančius asteroidus. Projektas kainuos kelis šimtus milijonų dolerių ir bus finansuojamas iš privačių aukų.
„Mobotix“ pristatė tamsoje stebinčią vaizdo kamerą
Bendrovė „Mobotix“ pranešė pristačiusi naują dviem stebėjimo moduliais aprūpintą ir ištisą parą veikti galinčią kamerą „D14D“. Tai atnaujintas patikimos ir didelio populiarumo sulaukusios „Mobotix“ kameros „DualDome D14“ modelis, išsiskiriantis geresne vaizdo kokybe ir infraraudonųjų spindulių jutikliu, suteikiančiu galimybę fiksuoti detalius vaizdus net ir visiškoje tamsoje, sakoma bendrovės pranešime.
Sukurta šviesa maitinama bioninė akis
Stenfordo universiteto Kalifornijoje mokslininkai sukūrė tinklainės implantą – bioninę akį, kuri maitinama šviesa.
Šiuo metu pacientams įsodinamus implantus maitina baterijos, praneša BBC.
Naujasis prietaisas, aprašomas žurnale „Nature Photonics“, naudoja specialius akinius, pro kuriuos infraraudonoji šviesa nukreipiama į akį. Tai teikia energiją implantui ir siunčia informaciją, kuri padeda pacientui matyti.
Policijai skirtas skeneris iš tolo aptiks ginklus
JAV kuriamas policijai ir kitoms teisėsaugos tarnyboms skirtas infraraudonųjų spindulių skeneris, galintis iš toli aptikti po žmonių drabužiais paslėptus šaunamuosius ginklus.
Toks prietaisas iš anksto perspėtų pareigūnus apie ginkluotus įtariamuosius ir sumažintų pavojų jų sulaikymo metu, skelbia „Dailymail.co.
Naujas pavojus: prieš bankomatus – „šiluminiai“ hakeriai
Nusikaltėliai svetimų mokėjimo kortelių PIN kodus gali sužinoti fiksuodami ant bankomatų klaviatūros pirštų paliktus šiluminius pėdsakus, perspėja saugumo ekspertai.
Kalifornijos universiteto San Diege (JAV) kompiuterių saugumo specialistai USENIX Puolamųjų technologijų seminare pranešė apie savo atlikto tyrimo, kuriame buvo nagrinėjamos vadinamojo „šiluminio“ informacijos perėmimo galimybės, rezultatus.
Izraelio kariuomenė tankus išmoko paversti motociklais
Izraelyje plėtojama aktyvios infraraudonosios spinduliuotės maskavimo technologija gali paslėpti karinę techniką nuo pačių moderniausių šiluminių daviklių.
Bendrovė „Eltics", Izraelio kariuomenės užsakymu kurianti infraraudonosios spinduliuotės (IR) maskavimo ir priešo dezinformavimo technologiją „Black Fox Active Adaptive IR Stealth System“, pranešė sėkmingai tęsianti jos bandymus, skelbia „Defense-update.
REKLAMA
REKLAMA
Gamta įspėjo japonus apie katastrofą
Likus kelioms dienoms iki pražūtingo kovo 11 d. žemės drebėjimo Japonijoje atmosfera tiesiai virš jo epicentro gerokai sušilo, pranešė NASA mokslininkai.
Kovo 11 d. Japonijoje įvykusio 9 balų žemės drebėjimo, paties galingiausio visoje šios šalies seisminių stebėjimų istorijoje, epicentras buvo jūros dugne, už maždaug 69 kilometrų į rytus nuo Ošikos pusiasalio.
Perdavimo linijos, fokusuojančios infraraudonųjų spindulių šviesą
Mokslininkų grupė sukūrė metodą, kuris leidžia sufokusuoti infraraudonųjų spindulių šviesą į nanodydžių objektus naudojant smailėjančias perdavimo linijas. Naujasis įrenginys gali būti svarbus tobulinant cheminius ir biologinius jutiklius, tarp jų ir ypatingai mažus infraraudonosios spinduliuotės spektrometrus.
Įprastuose optiniuose instrumentuose šviesa dėl difrakcijos efekto negali būti sufokusuota į dėmę, kurios matmenys mažesni nei pusė bangos ilgio.
Infraraudonųjų spindulių pirtis
Kai 1800 m. W. Heršelis elektromagnetinio spinduliavimo sudėtyje aptiko infraraudonuosius spindulius, jis net neįsivaizdavo, kokią didelę praktinę reikšmę turės šis atradimas. Šių spindulių ypatumas tas, kad jie šildo.
Ši jų savybė buvo plačiai taikoma moksliniuose tyrimuose, gamyboje ir medicinoje. Infraraudonieji spinduliai per odą prasiskverbia gana giliai į žmogaus organizmą (net iki 4 cm), jie yra labai efektyvūs ir tuo pat metu visiškai nekenksmingi, šildantys žmogaus organizmą.
Infraraudonoji gitara
„Air Guitar Pro“ gitara telpa į kišenę. Nesistebėkite pamatę vien tik grifo fragmentą – jos stygas atstoja infraraudonieji spinduliai, skleidžiantys realų garsą.
Naktinio matymo kamera, akiniai ir automobilio stiklas
Floridos universiteto mokslininkai pristatė technologiją, kuri leis naktinio matymo galimybes sutekti paprasčiausiems daiktams – kamerai, akiniams arba automobilio stiklui, rašo „Discovery News“.
Ant stiklo arba kameros linzės bus klijuojama plėvelė, keičiančia infraraudonuosius spindulius į matomus. Plėvelė susideda iš septynių sluoksnių. Kai infraraudonieji spinduliai patenka ant plėvelės, juos „aptinka“ pirmasis sluoksnis. Susidaro silpnas elektros krūvis.