higso bozonas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „higso bozonas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „higso bozonas“.

Brangiausias mokslo eksperimentas – filme „Dalelių karštinė“

„Pasaulis išnyks rugsėjo 10 dieną“– mirgėjo nuo antraščių žiniasklaida 2012-asiais, kai prie pabaigos artėjo didžiausias mokslo eksperimentas žmonijos istorijoje. Jame dalyvavo daugiau nei 10 tūkst. mokslininkų iš 100 pasaulio šalių, tarp jų – ir Lietuvos. Visi kartu jie siekė atkurti sąlygas, egzistavusias vos kelios akimirkos po Didžiojo sprogimo, ir taip atrasti trūkstamą Visatos modelio grandį – Higso bozono dalelę, galimai paaiškinsiančią pasaulio sandaros paslaptis.
2014-10-09

Laimingo gimtadienio, bozone! Šešios didžiausios Higso bozono paslaptys

Su gimtadieniu, Higso bozone! Prieš metus dalelės, suteikiančios kitoms dalelėms masę, atradimas buvo paskelbtas šventiškai nusiteikusiai publikai, susirinkusiai CERN auditorijoje, netoli Ženevos, Šveicarijoje. Šis momentas žymėjo penkis dešimtmečius trukusios medžioklės pabaigą. Tačiau, nors bozonas ir rastas, tebėra daug dalykų, kurių apie švenčiamą dalelę nežinome. Štai keli įdomiausi nežinomieji, gaubiantys Higso bozoną.
2013-07-08

„Mokslo sriuba“: dieviškosios dalelės atradimas

Pasaulis yra didžiulis ir nesuvokiamas. Jis yra stebuklingas! Už tai, kad galime tai patirti, kad mums labai pasisekė, kad viskas egzistuoja ir mes esame čia ir dabar, turime būti dėkingi paslaptingam Higso bozonui. „Mokslo sriubos“ kūrėjai kviečia pasinerti į labai mažų dydžių pasaulį ir smalsiai susipažinti su „dieviškąja dalele“. „Higso bozonas – tai elementarioji dalelė, numatyta standartinio modelio dalelių fizikoje.
2012-11-17

Higgso bozonas apdainuotas Adele ritmu

Kanadoje gyvenantis studentas, sujaudintas dešimtmečius trukusios „Higgso Bozono“ subatominės dalelės atradimu, jos garbei sukūrė dainą, tiksliau, perdainavo balsingosios Adeles kūrinį „Rolling in the Deep“. McGillo Universiteto Monrealyje studentas, Timas Blaisas, savo dainą, kurią „YouTube“ svetainėje jau spėjo peržiūrėti 70 000 vartotojų, pavadino „Rolling in the Higgs“. Daina atliekama be muzikos instrumentų pritarimo, o kiekvieną naują akordą įgarsina paties Timo balsas.
2012-08-30

Bandant spalvotąsias teorijas

Fizikai didžiajame hadronų priešpriešinių srautų greitintuve (angl. Large Hadron Collider) tikisi užregistruoti Higso (Higgs) bozonus, tai yra daleles, kurios, kaip manoma, suteikia masę medžiagai. Higso bozonai yra pagrindinis „standartinio„ modelio elementas. „Standartinis“ modelis apibrėžia ryšį tarp jėgų Visatoje. O kas, jeigu Higso bozonai nėra elementariosios dalelės, bet sudaro surištą kitų dar neregistruotų dalelių būseną.
2011-05-19

Pirmoji žmonijos laiko mašina?

Jeigu Tomo Veilerio (Tom Weiler) ir Čiui Man Ho (Chui Man Ho) sukurta teorija yra teisinga, tuomet Didysis hadronų priešpriešinių srautų greitintuvas (LHC) – sudėtingiausia suabatominio pasaulio tyrimų laboratorija Žemėje – turėtų tapti pirmąja mašina, galinčia priversti medžiagą keliauti laiku į praeitį. „Mūsų teorijos sėkmė yra abejotina, – pažymi Vanderbilto universiteto (JAV) fizikos profesorius T. Veileris.
2011-03-20
Į viršų