gudobelė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gudobelė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gudobelė“.
Dabar skubėkite prisirinkti šių uogų: organizmas jums padėkos
Žiema, sustojimas, laukimas… Toks laikas dabar daugelio mūsų širdyse, o ir gamtoje atrodo viskas sustingę, užmigę, nurimę, spalvų mažai. Dominuoja ruda ir pilka, spygliuočiai tik savo žalumu pagyvina aplinką. Bet jeigu apsidairytume dar atidžiau, pamatytume ir raudonos spalvos – taip išsiskiria žiemos uogos.
Tai gudobelės, putinai, ožekšniai, erškėčiai.
Receptas. Gudobelės arbata
INGREDIENTAI: šiek tiek cukraus 1 valgomasis šaukštas gudobelių (lapų ir žiedų) PARUOŠIMO BŪDAS: Susmulkintus gudobelės lapus ir žiedus užpilti verdančiu vandeniu, palikti nusistoti 5 minutes ir gerti su cukrumi.
Receptas. Gudobelių uogienė
INGREDIENTAI: 1 kilogramas cukraus 300 mililitrų vandens šiek tiek citrinos rūgšties šiek tiek vanilinio cukraus 1 kilogramas gudobelių (uogos) PARUOŠIMO BŪDAS: Uogas surūšiuoti, išmesti pažeistas uogas, lapus ir vaiskočius, nuplauti, išdžiovinti ir sudėti į emaliuotą puodą. Užpilti karštu sirupu (1 kg vaisių 1 kg cukraus ir 0,3 litro vandens) ir palaikyti 10 valandų.
Žolininkė Adelė Karaliūnaitė išdavė geriausius natūralius receptus: štai, kas padės širdžiai
Ryškios gudobelės uogos ir geltonskruosčiai svarainiai – tikros gamtos dovanos žmogui. Žolininkė Adelė Karaliūnaitė naujienų portalui tv3.lt pasakojo kuo gudobelė ir svarainiai naudingi žmogaus organizmui bei atskleidė geriausius būdus juos paruošti.
Žolininkė Adelė Karaliūnaitė nurodo, kad randama 40 gudobelės atmainų, kurių žiedai, šakelių viršūnės su lapais ir vaisiai labai tinkami širdies veiklai pagerinti.
Pasodinkite šiuos augalus savo sode: ne tik gražūs, bet ir naudingi sveikatai
Rudeniniai augalai iki pat pirmųjų šalnų džiugina akis savo grožiu ir išskirtinių skonių vaisių asorti.
„Tado ūkis“ medelyno kraštovaizdžio specialistė Kristina Cvilikienė pasakoja apie 5 rudeninius augalus, kurie yra auginami ne tik kaip dekoratyvinė sodo puošmena, tačiau taip pat pasižymi ir naudingomis vaistinėmis bei maistinėmis savybėmis.
Geltonžiedė sedula
Geltonžiedė sedula (lot.
Dar spėsite prisirinkti šių uogų: močiutės jas nuo seno vadino „širdies lašais“
Dabar tinkamiausias laikas namų vaistinėles pasipildyti rudeninėmis vaistažolėmis. Nepraeikime pro pamiškėse raudonuojančius šermukšnių, putinų krūmus.
Taip pat nepamirškime prisirinkti gudobelių uogų, vadinamųjų vilkobelių, kaulauogių,kurių gydomąsias savybes vertino dar senovės graikai, Europos tautos ir Amerikos indėnai.
Džiugi žinia: šefas iš Šri Lankos taps tėčiu – su lietuvaite laukiasi pirmagimio
Jau šį šeštadienį į TV3 eterį sugrįžta žiūrovų itin pamėgta vasaros kulinarinių kelionių laida „Maisto kelias“. Nuotaikinga vedėjų trijulė ir vėl leisis į naujų skonių paieškas kiekvienoje Lietuvos apskrityje. Televizijos projekte išgarsėjęs, iš Šri Lankos kilęs virtuvės šefas Dilanas Dampella Gamage atvirauja – tokios kelionės tik dar labiau sužadina meilę Lietuvos kraštui, kuriame jisai gyvena jau 9-erius metus, kuria šeimą ir jau šį rudenį su mylimąja susilauks pirmagimio.
Sveikata iš gamtos – kokie augalai stiprina širdį?
Civilizuotų šalių gyventojus vis dažniau vargina įvairios širdies ir kraujagyslių ligos. Gryno oro stygius, rūkymas, prasta mityba, nutukimas, stresas, judėjimo stoka vargina vieną svarbiausių organų – širdį. Augalai gali padėti gerinant širdies veiklą.
Gudobelė
Gydomosios gudobelių savybės pastebėtos dar gilioje senovėje. Šiandien gudobelės – universalus vaistas širdžiai, jų veikimas ištirtas ir įrodytas moksliškai.
Kokių stebuklingų žolelių reikia prisirinkti per Jonines?
Nuo senų laikų kalbama, kad žolelės, rinktos per Jonines, turi stebuklingų galių. Kaip yra iš tiesų, klausiame garsiosios žolinininkės, dar vadinamos ragana, Adelės Karaliūnaitės.
Kokių žolelių galima pasirinkti per Jonines ir kaip jos gydo?
„Vaikystėje kiekvieną vasarą važiuodavome pas gimines į vienkiemį sveikinti antros eilės pusbrolio Jono. Veždavome puokštę raudonų bijūnų, todėl man Joninės iki šiol siejasi su bijūnais.