gleivės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gleivės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gleivės“.
Skirtingi kosulio tipai: vaistininkė atsako, kokių vaistų šiukštu negalima vartoti
Šį rudenį kartu su peršalimų ligų sezonu sugrįžta vienas labiausiai varginančių simptomų – kosulys. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad „kosulys kosuliui nelygus“, todėl norint greičiau su juo atsisveikinti reikia gebėti atpažinti jo požymius. Ji įvardija pagrindinius kosulio rūšių skirtumus bei dalinasi praktiniais patarimais, kaip juos išgydyti.
Marmuro jūra skęsta teršaluose: „Jūra negrįš į savo pradinę stadiją, pamirškite tai“
Gleivės plaukioja Turkiją skalaujančioje Marmuro jūroje. Stori ir slidūs gleivių sluoksniai tikrai nesusidarė dėl gyvenančių gyvūnų.
„Dėl tokios Marmuro jūros kalti žmonės. Tai yra išmetamų teršalų pasekmė ir nematau šansų dabar surasti išeitį“, – sako režisierius Tahsin Ceylan.
Apie Marmuro jūrą režisierius pasisako aštriai, mat kuria filmą būtent apie jos užterštumą.
Organizmas įspėja: šias ligas atskleidžia gleivių spalva
Vos tik pasijutus prasčiau, daugelis sergančiųjų pastebi, kad jų gleivės yra pakitusios. Štai, ką atskleidžia tam tikra gleivių spalva. Kas yra gleivės? Gleivės yra visiškai normalus darinys, kurį išskiria jūsų organizmas, norint palaikyti tinkamą vidaus būklę. Tai slidi, lipni, gelio tipo medžiaga, padengianti nosį, gerklę ir plaučius, tarp kitų kūno dalių. Gleivės sutepa daugybę vidinių organų ir yra nepaprastai svarbios, norint išlaikyti kūną sveiką.
Tyrimas: čiaudant mikrobai pasklinda 200 kartų toliau, nei manyta
Žmonėms kostint ir čiaudant mikrobai išsilaksto žymiai toliau, nei buvo manoma iki šiol, nustatė mokslininkai. Šis atradimas yra svarbus sudarant sąlygas apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų ir projektuojant pastatų ventiliacijos sistemas. Tyrimo autoriai, jo rezultatus pristatę žurnale „Journal of Fluid Mechanics“, teigia, jog kosėjimo ir čiaudėjimo metu iš organizmo paskleistas mikrobų „debesėlis“ nukeliauja žymiai didesnį atstumą, nei žmogaus gleivių mikrolašeliai.