geofizika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „geofizika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „geofizika“.
Kai šiaurė taps pietumis
Magnetinių Žemės polių inversija ilgai buvo spekuliacijų apie pasaulio pabaigą tema. Per artimiausius du tūkstančius metų pirmą kartą per visą žmonijos istoriją susidursime su šiuo reiškiniu. Bet ar polių pasikeitimas toks baisus, kaip yra piešiamas? Pirmą kartą dėmesį į magnetinių polių pasikeitimo fenomeną dėmesį atkreipė geofizikas Motonori Matuyama.
Magnetinė apokalipsė? Mokslininkai prabilo apie Žemės magnetosferos silpnėjimą
Žemės gelmėse glūdintis skysto metalo branduolys generuoja magnetinį lauką – mūsų planetos imuninę sistemą, saugančią visa kas gyva nuo pragaištingos kosminės radiacijos. Tačiau mokslininkai atkreipia dėmesį, kad per pastaruosius 200 metų Žemės magnetosfera susilpnėjo net 15 proc. Tai reiškia, kad Žemės gyventojams derėtų susimąstyti apie dar vieną žmonijai ir apskritai visos planetos gyvybei gresiantį išbandymą. Žemės magnetinis skydas į kosminę erdvę nusidriekęs ne vieną tūkstantį kilometrų.
Magnetinių polių persivertimą signalizuoja Žemės branduolio augimas
Neproporcingas Žemės branduolio augimas gali padėti paaiškinti, kodėl kas keletą tūkstančių metų planetos magnetinis laukas pakeičia savo kryptį.
Jei tai nutiktų dabar, liktume neapsaugoti nuo saulės vėjų, kurie gali sutrikdyti pasaulines ryšių sistemas ir elektros tiekimą, praneša NewScientist.com.
Viena Žemės vidinio, kieto branduolio pusė pamažu auga, o kita pusė lydosi.
Kaip pulsuoja Žemė
JAV Geofizinės skysčių dinamikos laboratorijos prie Nacionalinės okeanų ir atmosferos administracijos mokslininkai sukūrė įspūdingą grafinę vizualizaciją, kuri iliustruoja, kaip pulsuoja mūsų Žemė, t.y., kaip metų bėgyje kinta planetos vandenynų temperatūra.
Dideli ugnikalnių išsiveržimai gali išgraužti ozono sluoksnį
Didelis ugnikalnio išsiveržimas vulkaniškai aktyviame Centrinės Amerikos regione galėtų išskirti pakankamai dujų, kurios keleriems metams smarkiai paplonintų ozono sluoksnį, teigia tyrėjai.
Toks ugnikalnio išsiveržimas galėtų dvigubai ar trigubai padidinti dabartinius cheminių elementų bromo ir chloro kiekius stratosferoje, viršutiniame atmosferos sluoksnyje, kuriame esančios ozono dujos saugo mus nuo ultravioletinės spinduliuotės.
Keliaujantis gnomas tapo mokslinio eksperimento dalyviu
Žemės traukos anomalijas tyrinėjantys fizikai į pagalbą pasitelkė sodo nykštuką, vardu Kernas.
Jis keliauja po visą pasaulį ir yra sveriamas įvairiose Žemės vietose – Limoje, Mumbajuje, Meksikoje, Sidnėjuje, Naujojoje Kaledonijoje ir Pietų ašigalyje, praneša naujienų agentūra AFP.
Šis eksperimentas – užuomina į „keliaujančio nykštuko“ pokštą, kai sodo puošmena paslaptingai pavagiama ir tuomet fotografuojama įvairiose vietose, o nuotraukos skelbiamos internete.
Žemės branduolys deguonies gausa pasigirti negali
Nepaprastai karštas ir smarkiai suspaustas Žemės branduolys yra dar atšiauresnis nei manė mokslininkai, rodo tyrimas.
Anot jo, išoriniame branduolyje deguonis nėra plačiai paplitęs. Šis atradimas turi didelės svarbos mokslininkams bandant suprasti laikotarpį, kai telkiantis dulkėms ir medžiagai formavosi Žemė, praneša ouramazingplanet.com.
Žemės branduolio sudėtį vis dar gaubia paslaptis. Dar pernai mokslininkai nustatė, kad jis turi dar vieną sluoksnį.
Žemės drebėjimas Japonijoje sutrumpino parą
Kovo 11 dieną Japonijoje įvykęs 9 balų žemės drebėjimas privertė mūsų planetą greičiau suktis ir sutrumpino parą, pranešė NASA.
JAV mokslininkai atliko pakartotinę kovo 11 dieną Japonijoje įvykusio žemės drebėjimo, kurio stiprumas iš pirminių 8,9 balų buvo pakeistas į 9 balus, pasekmių analizę, pranešė „Space.
Lenkija sukrėsta žinios apie talibų nužudytą lenką
Lenkiją sukrėtė pranešimas, kad Pakistano talibai įgyvendino savo grasinimus ir nužudė pernai rugsėjį pagrobtą lenkų inžinierių. Apie įvykdytą egzekuciją šeštadienį iš ryto teroristai pranešė Pakistano televizijai.
Lenkijos užsienio reikalų ministerija pranešė dar neturinti oficialaus šios informacijos patvirtinimo, tačiau pripažįsta, kad vis daugiau signalų rodo, jog tai gali būti tiesa.
Prie lenko pagrobimo galėjo prisidėti jo tautiečiai
Iškelta hipotezė, kad prie lenkų inžinieriaus pagrobimo Pakistane galėjo prisidėti lenkai arba ilgai Lenkijoje gyvenę asmenys.
Tokia prielaida iškilo Lenkijos vidaus saugumo agentūros ekspertams ištyrus prieš keletą dienų Pakistano dienraščiui „Dawn“ talibų atsiųstą filmuotą įrašą.
Filme lenkų inžinierius lenkų ir anglų kalba prašo patenkinti teroristų reikalavimą, kad Islamabado vyriausybė išlaisvintų kalinamus talibus, tuomet ir jis būsiąs laisvas.
REKLAMA
REKLAMA