finansų griūtis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „finansų griūtis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „finansų griūtis“.
Vertybiniai popieriai: pirkti juos ar verčiau pasisaugoti?
Nerekomenduotina investuoti didelės sumos savų arba skolintų pinigų į vertybinius popierius, nors jie patys savaime ir nėra blogis, mano kredito unijos „Vilniaus taupomoji kasa“ analitikas Stasys Jakeliūnas.
TVF apkaltino Švedijos bankus dėl Baltijos šalių nelaimių
Išprovokavę kreditų bumą Baltijos šalyse, Švedijos bankai paliko jų gyventojus skursti ir žlugti, mano Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekonomistai, praneša Rus.db.lv.
Jų nuomone, šiose šalyse nebūtų tokio nepritekliaus, kaip dabar, jeigu nebūtų buvę kreditų bumo.
Darbiniame TVF dokumente ekonomistai Anna Gulbe ir Basas Beckeris rašo, jog vakarų bankų plėtra Rytų Europoje čia sukėlė dar didesnį disbalansą, nei tas, kuris buvo fiksuotas prieš Azijos krizę 1997-aisiais.
Tyrimas: finansinė griūtis Baltijos šalyse prasidėjo nuo pokyčių Latvijos akcijų rinkoje
Krizė mūsų šalies finansų rinkose baigėsi praėjusių metų viduryje – tokie mokslinio tyrimo „Finansų rinkų pokyčiai Baltijos šalyse“ rezultatai.
„Finansų rinkos rodo atsigavimo ženklus. Joms atsigavus, sutvirtės ekonomika, o po to atsigavimą pajus ir žmonės“, – paaiškina VU TVM doc. dr. Stanislava Stungurienė.
Atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad prieš prasidedant finansiniam nuosmukiui Lietuvos finansų rinka buvo pati pasyviausia, o Latvijos – aktyviausia.
Kada vėl taškysimės pinigais?
Ekonomistai ir rinkodaros specialistai vieningai tvirtina, kad po šios krizės vartojimas jau niekada nebebus toks, koks buvo iki jos. Esą išmokę skaudžią pamoką vartotojai savo klaidų nebekartos. Tiesa, ši prognozė netaikoma naujai kartai, savo kailiu nepajutusiai, kokia yra tikroji gyvenimo skolon kaina, tad po keliolikos metų galinčiai vėl įsukti šį ratą.
„Lehman“ skandalas įgauna groteskiškumo
„Lehman“ bylos tyrimo komisijai pateikus savo darbo rezultatus, kasdien atsiranda neįtikėtinų ir vis įdomesnių detalių, susijusių su investicinio banko žlugimu. Vis daugiau asmenų ir institucijų yra įtraukiami į skandalą.
Tyrimo komisija nustatė, kad „Lehman Brothers“ dar mėnesius prieš bankroto paskelbimą buvo praktiškai žlugęs. Žlugimą bankas bandė nuslėpti manipuliuodamas finansines ataskaitas. Balansavimo triukais bankas nuslėpė 50 mlrd. JAV dolerių rizikos pozicijas.