europos ekonomika
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „europos ekonomika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „europos ekonomika“.
Paskelbė, kiek dar migrantų gali atvykti į ES
Europos Sąjunga prognozuoja, kad dar 3 mln. migrantų gali atvykti į 28 šalių bloką iki ateinančių metų pabaigos. Nuo šių metų pradžios jau per 700 tūkst. žmonių atvyko į Europą, ieškodami prieglobsčio arba darbo, o su tokio masto antplūdžiu neįstengia susitvarkyti migrantų priėmimo centrai ir sienų apsaugos tarnybos.
V. Ušackas: Maskvos izoliavimasis pakenks ir Europos, ir Rusijos ekonomikai
Maskvos žingsniai izoliuojant save nuo likusio pasaulio pakenks tiek Europos, tiek pačios Rusijos ekonomikai, antradienį Vilniuje perspėjo Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas. Kalbėdamas Lietuvos pramonininkų konfederacijos konferencijoje, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras pripažino, kad derybos dėl glaudesnės integracijos tarp ES ir Rusijos darosi vis tolimesnė perspektyva.
A. Kudrinas prognozuoja rimtą skolų krizę Europoje
Buvęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas mano, kad Europoje tikėtina rimta skolų krizė, informuoja „RIA Novosti“.
„Skolų krizės, augimo sulėtėjimo ir naftos paklausos smukimo scenarijus tikėtinas 40 proc.“, - interviu televizijai „Rossija 24“ sakė A. Kudrinas.
„Stambios korporacijų struktūros Europoje ir visame pasaulyje jau įvertino tokį scenarijų ir bando jam pasiruošti. Mūsų valstybė ir vyriausybė taip pat turėtų būti pasiruošusi tokiems scenarijams“, - kalbėjo A. Kudrinas.
G. Sorosas: recesija Europoje ateinančiais metais neišvengiama
Ateinančias metais Europa susidurs su neišvengiama recesija, o dar vėliau su stagnacija, nes politikų atsakas į euro zonos krizę lėmė padėties pablogėjimą, teigia milijardierius investuotojas George'as Sorosas.
G. Sorosas perspėjo, kad euro krizė gali turėti potencialo sunaikinti 27 valstybių Europos Sąjungą. Pagrindiniais trūkumais investuotojas įvardino korekcijos mechanizmo trūkumą ir negalėjimą šalims palikti Sąjungos.
ES perspėja: Europai reikia esminių ekonomikos reformų
Europos Sąjungos ekonomikos komisaras Olli Rehnas pareiškė, kad jei Europos vyriausybės nesiims esminių reformų, siekdamos paskatinti augimą, regiono stagnacija gali užsitęsti.
Komisaras prognozuoja, kad, nesiimant jokių reformų, per ateinančius penkerius metus Europos ekonomikos augimas neviršys 1,5 proc., o nedarbo lygis išliks panašiose dabartinėse aukštumose.
O. Rehnas teigė, kad vyriausybės turėtų palengvinti sąlygas paslaugų verslui įsitvirtinti kitose Europos šalyse.
Europoje spartėja infliacija, auga eksportas
Europos ekonomikai įgavus daugiau jėgų, infliacija regione pasiekė aukščiausią lygį per 16 mėn., o eksportas išaugo daugiausiai per ilgiau nei vienerius metus, praneša Bloomberg.
Vartotojų kainos 16-oje euro zonos šalių balandžio mėn. lyginant su ankstesniais metais kilo 1,5 proc., pranešė Europos Sąjungos statistikos biuras. Kovo mėn. kilimas siekė 1,4 proc.
Eksportas euro zonoje kovo mėn. pakilo 7,5 proc., didžiausias augimas nuo 2008 m.
Pastarojo pusmečio 17 proc.
Europos skolų krizė tampa pavyzdžiu JAV
Europos skolų krizė parodo kokia grėsmė gali kilti JAV, jei ši nesugebės sukontroliuoti savo biudžeto deficito, teigia buvęs Federalinių rezervų pirmininkas Paulas Volckeris.
„Jei mums reikia iliustracijos apie potencialią grėsmę kylančią dėl nekontroliuojamo skolinimosi, užtenka pažvelgti į Europos pastangas išlaikyti bendrą valiutą, subalansuoti ekonomiką ir išlaikyti politinį Europos glaudumą“, - kalbėjo P. Volckeris.
Rinkoje lyderiavo JAV doleris
Pasaulinėje valiutų rinkoje pirmadieninis euro ralis baigėsi. Antradienį rinkoje vėl dominavo JAV doleris, o euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas pasiekė naujas žemumas. JAV doleris brango visų pagrindinių valiutų atžvilgiu, išskyrus Japonijos jenos.
Centrinis bankas: Latvija kyla iš nuosmukio
Latvijos ekonomika, kuri praėjusiais metais patyrė didžiausią nuosmukį Europos Sąjungoje, augant eksportui ir gamybai pradėjo kilti iš recesijos, teigia Centrinio banko valdytojas Ilmars Rimsevics.
Pasak I. Rimsevics, nedarbas šalyje mažėja, gamyba per pastaruosius keletą mėnesių parodė aiškią augimo tendenciją, eksportas taip pat augą, o pinigai grįžta į bankus.
Latvijos pramonės produkcija per pirmąjį metų ketvirtį paaugo 7,4 proc., eksportas kovo mėn. kilo 19,7 proc.
A. Merkel: euro zona privalo sumažinti atotrūkį tarp ekonomikų
Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigia, kad 1 trln. JAV dolerių vertės gelbėjimo planas tik padėjo Europai nusipirkti šiek tiek laiko pagrindinei problemai spręsti - sumažinti atotrūkį tarp regiono stipriausių ir silpniausių ekonomikų.
REKLAMA
REKLAMA
„Fitch“: Rytų Europai euro įvedimo teks laukti ilgiau
Rytinės Europos šalys artimiausiu metu negalės įsivesti euro dėl vis didėjančių biudžeto deficitų ir dėl ilgai užsitęsusio taupymo laikotarpio, teigia tarptautinė reitingų agentūra „Fitch“.
„Fitch“ skaičiuoja, kad Rytinių ES narių, kurios nepriklauso Euro zonai, biudžetų deficitai pernai vidutiniškai išaugo iki 6,1 proc., nuo 1,1 proc.
Pasaulinis atsigavimas stiprėja, vyriausybių įtaka silpsta
Pirmąjį pusmetį pasaulio ekonomika toliau augs, ypač turėtų kilti didžiųjų išsivysčiusių šalių ūkiai, mano Šiaurės ir Baltijos šalyse veikiančio investicinio banko „Evli“ analitikai.
Tuo pat metu Kinijos augimą šios šalies vyriausybė ėmėsi stabdyti, griežtindama monetarinę politiką. Kinijos ekonomika smarkiai kilo nuo praėjusių metų pavasario, todėl pradėta baimintis naujų burbulų. Augimą ypač skatino vykdomi infrastruktūros projektai ir bankų išduodamos paskolos privačiam sektoriui.