dantų gedimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dantų gedimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dantų gedimas“.
REKLAMA
Dantų pasta  (nuotr. Shutterstock.com) Dantų pasta  (nuotr. Shutterstock.com)

Populiariausi mitai apie dantų ėduonį

Dantų ėduonis – viena iš labiausiai paplitusių pasaulyje ligų. Su ja susiduria maždaug 90–95 % visos populiacijos. Dėl tokio „populiarumo“  apie jos priežastis ir pasekmes prikurta daugybė mitų, kurie, deja, su realybe kartais neturi nieko bendra. Dantų ėduonies simptomus lengva pastebėti Netiesa. Pirmuosius ligos požymius gali matyti tik gydytojas. Iki tol, kol pajaučiame skausmą, praeina ne viena jo stadija ir daugybė laiko.
2020-10-31
REKLAMA
Dantų skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Dantų skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Dantų ėduonis: mitai ir tiesa

Bėdų dėl dantų ėduonies turi maždaug 90-95 proc. visos populiacijos. Dėl tokio „populiarumo“  apie šios ligos priežastis ir pasekmes sklando daugybė mitų, kurie, deja, su realybe kartais neturi nieko bendra. Ėduonies priežastis –  saldumynai Daugelis vaikų nuolat girdi: „valgysi saldainius – suges dantukai“. Tik ar iš tiesų viskas taip?Išsiaiškinkime: paprastai saldus maistas – tai angliavandeniai.
2020-10-20

Nemokama vaikų dantų paslauga buksuoja: tūkstančiai eurų lieka nepanaudoti

Stringa nemokama vaikų dantų apsaugos programa. Vaikų dantų silantavimui kasmet skiriami šimtai tūkstančių eurų, tačiau ne visi tėveliai ja pasinaudoja. Pasak odontologų, kai kurie tėvai apie tokią programą išvis nieko nežino, o kiti, jei ir girdėjo, nemokamai silantuoti vaikų dantų nenori. Trejų metų Deniso dantukai visiškai sugedę. Pasak gydytojų, pažeisti kone visi dantys, o tai greičiausiai liudija apie prastą vaiko mitybą ir higieną.
Aktualijos 2016-09-03

Japonijoje sukurtas pleistras, apsaugantis dantis nuo gedimo

Japonijos mokslininkai sukūrė mikroskopiškai ploną juostelę, kuri gali apsaugoti dantį nuo ėduonies, skelbia AFP. „Dantų pleistras“ yra sukurtas iš labai lanksčios medžiagos, pagamintos iš  hidroksiapatito – vieno iš svarbiausių mineralų, esančių dantų emalyje. „Tikimės, kad šis pleistras padės apsaugant dantis arba siekiant sutvarkyti pažeistą emalį“, – sako profesorius Shigeki Hontsu. Mokslininkai šią dantis apsaugančią juostelę gali pagaminti 0,004 mm storumo.
2012-09-17
Į viršų