carnegie mellon

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „carnegie mellon“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „carnegie mellon“.

35 metų šypsenėlių evoliucija: nuo dvitaškio ir skliausto iki išmanaus „Apple“ kakučio

Prieš 35 metus amerikietis Scottas Fahlmanas pasiūlė naudoti dvitaškį, brūkšnį ir skliaustus kaip besišypsančio žmogaus simbolį. Būtent taip atsirado dabar jau visiems žinomi „smailai“ arba šypsenėlės. 1998-aisiais japonas Shigetaka Kurita sukūrė pirmąjį „emoji“ rinkinį, kurį sudarė 172 12x12 pikselių piešinėliai, kurie leido žinutėse apsikeisti emocijomis. Per šiuos 35 metus šypsenėlės žengė ilgą evoliucijos kelią.
2017-09-29

Išmaniosios automobilių šviesos neakina vairuotojų

Išmanieji automobilių žibintai, sukurti Carnegie Mellon universiteto Robotikos instituto (JAV), leidžia vairuotojams naudotis ilgosiomis šviesomis visai nesibaiminant, kad jos akins priešais atvažiuojančius vairuotojams. Taip pat ir gerokai sumažinti šių šviesų atspindį, važiuojant sningant ar lyjant tamsiu metu.
2014-09-12

„Facebook“ privatumo nustatymai – neįveikiama misija naudotojams?

„Carnegie Mellon“ universiteto atstovai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad daugiau nei 5 000 tūkst. „Facebook“ naudotojų per pastaruosius 6 metus (nuo 2005 iki 2011 metų) dažniau dalijosi asmenine informacija su kitais, o ne atvirkščiai. Pasak tyrimą atlikusių atstovų, tokie skaičiai stebina.
2013-04-02

„Facebook“ privatumo nustatymai – neįveikiama misija naudotojams?

„Carnegie Mellon“ universiteto atstovai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad daugiau nei 5 000 tūkst. „Facebook“ naudotojų per pastaruosius 6 metus (nuo 2005 iki 2011 metų) dažniau dalijosi asmenine informacija su kitais, o ne atvirkščiai. Pasak tyrimą atlikusių atstovų, tokie skaičiai stebina.
2013-03-12

Ateityje robotai galės suprasti žmogaus siunčiamus signalus

Paaiškėjo, kad robotų galvose įmontuotos kameros gali padėti šiems mechanizmams bendrauti su žmonėmis. Įdomu, kaip? „Carnegie Mellon“ universiteto mokslininkai, dirbantys su robotais, atliko eksperimentą, kurio metu naudojo kameras, kad sužinotų, kur tiksliai žmonių ir robotų žvilgsniai susikerta. Tokiu eksperimentu buvo siekiama išsiaiškinti, kaip šios būtybės tarpusavyje sąveikauja.
2012-12-17

Transporto kamščių išvengti padės virtualūs šviesoforai?

Vidutinis vairuotojas amerikietis transporto kamščiuose per metus vidutiniškai praleidžia savaitę. Tad Ozanas Tonguzas, telekomunikacijų tyrėjas iš Carnegie Mellon universiteto Pitsburge bando pamėgdžioti būdą, kuriuo skruzdės, termitai ir bitės informuoja apie pirmumo teisę judėti judriose kolonijose ir aviliuose. O. Tonguzo kompanija „Virtual Traffic Lights“ neseniai pristatė algoritmą, padedantį reguliuoti eismą judriose sankryžose.
2012-11-07

Siūlomas nemokamas „iPad“ programėlių kūrimo vaizdo kursas

Carnegie Mellon universitetas paskelbė, kad nuo šiol pradeda nemokamai platinti paskaitų kurso „Developing iPad Applications for Visualization & Insight“ apie „iPad“ programėlių kūrimą videoįrašus aukštos raiškos formatu universiteto „iTunes“ interneto parduotuvės skyriuje. Šio universiteto studentams parengtą tokį kursą sukūrė universiteto darbuotojai bei patyrę programuotojai. Tiesa, jis buvo gerokai populiaresnis nei planuota, matyt todėl ir buvo nutarta jį paskelbti viešai.
2012-04-18

„Google“ įsigijo veidų atpažinimo sistemą sukūrusią kompaniją „PittPatt“

Kompanija „Google“ įsigijo Carnegie Mellon universiteto absolventų bendrovę „PittPatt“, užsiimančią veidų atpažinimo programos kūrimu. Programa naudoja unikalius veido bruožų atpažinimo algoritmus ir seka veido judesius vaizdo įraše. „PittPatt“ papildys „Google“ nuotraukų ir videopaslaugas – „Image Search“, „YouTube“, „Picasa“ ir „Goggles“. „Google“ skelbia, kad „Pittsburgh Pattern Recognition“ komanda sukūrė atvaizdų atpažinimo technologiją, kuri pravers kompanijos paslaugų naudotojams.
2011-07-26
Į viršų