big benas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „big benas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „big benas“.
Po penkerių metų pertraukos Londone ir vėl skambės Didysis Benas
Po penkerius metus trukusio restauravimo projekto garsusis Vestminsterio laikrodžio bokšto, dabar vadinamo Elžbietos bokštu, varpas ir vėl skambės įprastu ritmu.
Norint prisiartinti prie Didžiojo Beno, reikia ir ausų kištukų, ir garsą slopinančių ausinių. Kai suskamba šis 13,7 tonos sveriantis varpas, vibracija tiesiog smogia į krūtinę.
Big Beno laikas baigėsi: nutils jau šiandien
Londone pirmadienio vidurdienį, stebint daugiau nei tūkstančio žmonių miniai, nuskambėjo paskutinis iš dvylikos Didžiojo Beno varpo dūžių, ir laikrodžio bokštas nutilo ketveriems metams, per kuriuos planuojama atlikti jo renovaciją. Prie Vestminsterio parlamento rūmų esančio visų mėgstamo laikrodžio bokšto varpo nutildymas tokiam ilgam laikui jau anksčiau išprovokavo protestus ir sulaukė ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) kritikos.
Ką bendro turi „laukinukė“ Marlene Favela ir Monika Šalčiūtė?
Kultinio TV3 televizijos serialo „Laukinukė“ žvaigždė Marlene Favela (40) šiuo metu keliauja po Europą. Visame pasaulyje garsi aktorė aplankė populiariausius miestus: Romą, Paryžių ir Londoną. Didžiosios Britanijos apžavėta moteris įsiamžino garsiausiose sostinės vietose: prie apžvalgos rato Londono akies, vieno didžiausio pasaulyje laikrodžio Big Beno ar prie garsaus Tauerio tilto. Smagiomis kelionių akimirkomis aktorė dalinosi savo socialiniame tinkle „Instagram“, kur jos anketą seka 1,2 mln.
Britai tarė istorinį žodį: pasaulis lieka įsitempęs
Britanijoje ketvirtadienį pasibaigė istorinis referendumas dėl šalies narystės Europos Sąjungoje ateities. Viešosios nuomonės tyrimo agentūros „YouGov“ apklausa, atlikta ketvirtadienį, rodo, kad 52 proc. britų palaiko tolesnę Jungtinės Karalystės narystę ES, o 48 proc. nori, kad šalis iš jos išstotų. Jokios balsavusių rinkėjų apklausos nebuvo atliekamos.
Big Beno varpas Londono širdyje gali nutilti?
Big Beno - arba lietuviškai Didžiojo Beno skambesys, atrodo, puikiai žinomas net ir tiems, kas nėra jo gyvai girdėjęs. Beje, Big Benas – tai nei laikrodis, nei Britanijos parlamento bokštas, o viduje esantis varpas. Bokštas turi kitą vardą – Elžbietos bokštas. Jau dabar prie jo galima matyti kažkiek pastolių, o 2017-ųjų pradžioje pastoliai uždengs didelę dalį 96 metrų aukščio bokšto, mat ir jam, ir laikrodžio ciferblatui, ir valandas mušančiam milžiniškam Big Beno varpui skubiai reikia remonto.
V. Musvydaitė-Baranauskienė Londone bėgs krosą iki Big Beno
Šiandien anksti ryte iš Vilniaus oro uosto į Londoną pakilęs lėktuvas į patį svarbiausią metų sporto įvykį visame pasaulyje – 2012-ųjų vasaros olimpiadą – sėkmingai nuskraidino TV3 sporto žiniukę ir infošou „Lietuvos geriausi“, kurio premjera jau šiandien 19.07 val., – vedėją Vladą Musvydaitę-Baranauskienę.
Big Benas pradėjo svirti, teigia inžinieriai
Londono Big Beno bokštas pradėjo svirti, teigia inžinieriai, o jo posvyris jau matyti plika akimi, praneša telegraph.co.uk.Tyrėjai nustatė, kad Vestminsterio rūmų laikrodžio bokštas pradėjo svirti, o situacija blogėja kasmet. Dabar bokšto viršūnė nuo statmens nukrypusi beveik 45 centimetrus. Anot ekspertų, tai, kad bokštas krypsta, galima matyti ir plika akimi.
Jei tai tęsis ir toliau, bokštas vieną dieną gali nuvirsti. Tačiau rūmuose dirbantys parlamento nariai neturėtų nerimauti.
10 įdomių faktų apie Big Beną, kurių jūs galbūt nežinojote
Big Benas yra bokšto laikrodis, esantis Vestminsterio parlamento rūmų šiaurės rytų pusėje, Londone. Nors tikrasis jo pavadinimas yra „Clock Tower“ (Bokšto laikrodis), dažniausiai jis vadinamas Didžiuoju Benu. Laikrodžio bokštas yra vienas iš labiausiai žinomų ir turistų pamėgtų statinių Londone – jis toks pat žymus kaip ir Eifelio bokštas Paryžiuje. Šis laikrodis nuo pat 1859 m. yra patikimiausias laikrodis Londone. Tinklalapis iloveindia.
Londonas kitaip, arba „big benai“ mums nelabai įdomūs
Apie pigias keliones Makalius.lt kalbasi su apsipirkti į Londoną skridusiomis draugėmis Svetlana ir Monika.
Kodėl nusprendėte keliauti pigiai?
Visada keliaudavome su agentūromis, o vieną dieną sumąstėm, kad laikas pabandyti pačioms kur nors išvykti. Buvo labai baisu. Skridome, beveik nesusigaudėme kur, kas ir kaip, bet pavyko ir buvome labai patenkintos.
Kur keliavote? Kiek sumokėjote už bilietą ir išleidote svečioje šalyje?
Skridome į Londoną apsipirkti.
Londone prieš Kalėdas ketinta susprogdinti Big Beną
Devyni asmenys, kaltinami teroro išpuolių rengimu Didžiojoje Britanijoje, ketino prieš praėjusias šv. Kalėdas susprogdinti garsųjį Big Beną. Tarp kitų teroristų taikinių minima ir Londono vertybinių popierių birža, taip pat Londono merijos pastatas bei Jungtinių Valstijų ambasada, skelbia šalies žiniasklaida.
Devyni asmenys, kaltinami teroro išpuolių rengimu Didžiojoje Britanijoje, ketino prieš praėjusias šv. Kalėdas susprogdinti garsųjį Big Beną.
REKLAMA
REKLAMA
Londono Didysis Benas – nebe aukščiausias pasaulyje laikrodis
Londono Didysis Benas nebėra aukščiausias pasaulyje laikrodis. Didžiosios Britanijos sostinės įžymybę nurungė neseniai Mekoje, Saudo Arabijoje, pastatytas Šveicarijos inžinierių sukurtas laikrodis, kuris yra daugiau nei penkis kartus didesnis už Didįjį Beną, praneša „Luxist“. Laikrodis rekordininkas įrengtas 425 metrų aukštyje bokšte, kuris yra Mekoje pastatyto viešbučio „Fairmont“ dalis. Laikrodžio ciferblatas – 45 metrų ilgio ir 43 metrų pločio.
Nuo šiol „Big Beną“ turi ir kinai
Prieš kelias dienas Gandžou mieste Kinijoje buvo atidarytas didžiausias pasaulyje mechaninis laikrodis, - praneša užsienio spauda.
Šis laikrodis yra net 12,8 metrų skersmens. Tai savo ruožtu 5-iais metrais lenkia garsųjį Big Beną Londone.
Laikrodžio bokštas tuo tarpu yra išstypęs net 113-is metrus. Jis stovi centriniame Gandžou parke.
Be to, jis yra dekoruotas 12-a sidabrinių zodiako ženklų statulų.
Didžiausią laikrodį pasaulyje kūrė britų inžinieriai.
Nustatyti labiausiai fotografuojami pasaulio miestai
JAV mokslininkai apskaičiavo, kurie miestai bei turistinės įžymybės yra fotografuojami dažniausiai, rašo „turist.ru“.
Nepaisant to, jog svetainėje „Flickr“ esančių, maždaug 35 mln. nuotraukų analizei buvo pasitelktas specialus itin galingas kompiuteris, duomenų apdorojimui prireikė beveik 6 mėn.
Studija atskleidė, jog penki labiausiai fotografuojami pasaulio miestai – Niujorkas, Londonas, San Franciskas, Paryžius bei Los Andželas. Žymioji Venecija atsidūrė tik 21 vietoje.
Londonas – ir niūrus, ir linksmas...
Daugeliui lietuvių Londonas – tai miestas, kuriame kai kas dar vis gali užsidirbti. Tačiau Didžiosios Britanijos sostinė be galo įdomi visame pasaulyje garsiais architektūriniais paminklais, išpuoselėtais sodais, savita britų kultūra.
Sakoma, kad Londone vietinių nerasi – visi iš kažkur atvykę. Galbūt todėl turistai čia labai greitai pasijunta kaip namie. Gatvėje retai pamatysi piktą veidą. Londone labai daug senų automobilių – britai įsitikinę, kad naujo nereikia tol, kol važiuoja senas.
31 nuogas vyras Londono centre
Big Benas, Londono apžvalgos ratas, Bekingemo rūmai, Šv. Pauliaus katedra - šie ir kiti oficialūs Londono architektūros šedevrai tikriausiai pabodo jau ir lietuvio akiai.Tačiau rūškano Londono veidą turėtų pagyvinti garsaus britų skulptoriaus Antony Gormley meno akcija - jis miesto centre pastatė 31 nuogo vyro skulptūrą.
Sigitas Parulskis: Išsiskyrimų gedulas
Taip, tai tikrai jis. Nors esu jį tik kartą matęs su Suzi. Po velnių, su preciziškai ištvirkusia Suzi! Matyt, konkurencinis mechanizmas priverčia sąmonę labai kruopščiai fiksuoti tokias gyvenimo detales, kurios paskui gali praversti. Be abejo, tai ne pavydas.
Jis maždaug mano ūgio, lieknesnis, bet kaulai akivaizdžiai smulkesni ir raumenys neišvystyti.
Ne tai svarbiausia. Kodėl jinai jį pasirinko? Arba – kodėl jinai jį prisileido? Muilinasi ir kažką švilpauja ar niūniuoja panosėje.