beidou
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „beidou“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „beidou“.
Kinija paleido du savo navigacijos sistemos palydovus
Trečiadienį Kinija į orbitą iškėlė dar du palydovinės navigacijos sistemos „Beidou“ palydovus, remdamasi naujienų agentūra „Xinhua“ skelbia „RIA Novosti“.
Palydovai iš kosmoso centro pietvakarinėje Sėčvano provincijoje buvo paleisti 3.10 val. Pekino laiku. Juos į orbitą iškėlė nešančioji raketa „Long March-3B“.
Tai antras sėkmingas dviejų navigacijos palydovų paleidimas šiais metais. Kinija į orbitą jau yra iškėlusi 15 „Beidou“ sistemos palydovų.
Kinija įjungė savo palydovinės navigacijos sistemą
Pradėjo veikti Kinijos palydovinės navigacijos sistema „Beidou“: ji buvo įjungta gruodžio 27 dieną, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“.
Kol kas „Beidou“ veikia tik ribotu režimu – skirtingai nuo amerikietiškos GPS jos palydovai apima tik Kiniją ir dalį kaimyninių šalių teritorijos, sakoma pranešime. Skelbiama, kad šiuo metu „Beidou“ palydovinės navigacijos tikslumo paklaida siekia iki 25 metrų.
Kinija įgyvendina savo palydovinės navigacijos programą
Kinija paleido 10-ąjį savo kosminės navigacijos sistemos palydovą. Tai projekto, kuriuo Pekinas siekia išvystyti savo pasaulinę palydovinę navigacijos sistemą, dalis, pranešė naujienų agentūra „Xinhua“, skelbia „RIA Novosti“.
„Long March-3A“ nešančioji raketa penktadienį 5.07 val. vietos laiku iš Sičango kosmonautikos centro Kinijos Sičuano provincijoje į orbitą iškėlė „Beidou“ („Compass“) navigacijos palydovą.
Pasak agentūros, „Long March“ raketa buvo paleista 153-iąjį kartą.
Paleistas antrasis „kiniško GPS“ palydovas
Kinija sėkmingai iškėlė į orbitą antrąjį „Beidou“ navigacinį palydovą, papildysiantį kuriamą Kinijos kosminės navigacijos sistemą „Compass“, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“.
Pranešama, kad raketa nešėja „Long March 3C“ su šiuo palydovu pakilo iš Xichango kosmodromo šalies pietvakariuose.
"Scanpix" nuotr.
Iš viso Kinija planuoja paliesti 30 „Compass“ palydovinės navigacijos sistemos, kuri turi tapti alternatyva amerikiečių GPS, europiečių „Galileo“ ir rusų „GLONASS“, palydovų.