apsauga nuo vabzdžių
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apsauga nuo vabzdžių“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apsauga nuo vabzdžių“.
Įspėja 13 Europos šalių gyventojus: plinta mirtinas ligas pernešanti uodų rūšis, padaugėjo masinių ligos protrūkių
Trylikoje Europos Sąjungos šalių, įskaitant Prancūziją, Ispaniją ir Graikiją, aptikta invazinė uodų rūšis, o ekspertai jų aptikimą sieja su dengė karštligės paplitimu Europoje. Klimato kaita sudaro palankias sąlygas tigriniam uodui plisti, teigė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC). Iki pat Paryžiaus, kur liepos pabaigoje vyks olimpinės žaidynės, valdžios institucijos stebi ir gaudo šiuos vabzdžius.
Uodai jūsų daugiau nebekąs: štai, kas padės
Laisvalaikį gryname ore dažnai apkartina ne tik įkyriai zyziantys, bet ir skaudžiai kandantys kraujasiurbiai. Jų įgėlimas sukelia smarkų niežulį, o kai kada net ir stiprias alergines reakcijas.
Kaip apsiginti nuo vabzdžių ir ką daryti, jeigu jums vis dėlto jie įkando?
Reakcija į įkandimą skiriasi
Leidžiant laiką prie vandens, poilsiautojams ramybės dažniausiai neduoda uodai, kurių vien Lietuvoje yra 36 skirtingos rūšys. Itin skaudžiai kanda ir upiniai mašalai bei akliai.
Aiškėja, kodėl uodai puola ne visus žmones ir kaip geriausia juos atbaidyti
Orams šylant ir žmonėms keliaujant į gamtą, nesnaudžia ir uodai. Kai kurie poilsiautojai net įsitikinę, kad šiemet šių kraujasiurbių gerokai daugiau nei ankstesniais metais ir neva jokie purškalai ar tepalai nuo jų puolimo negelbsti.
Mokslininkai ramina – uodų tikrai ne daugiau nei ankstesnėmis vasaromis. Tik štai pastarųjų dienų šiluma ir drėgmė – puikiausios sąlygos uodams ieškoti karšto žmogaus ar gyvūno kraujo.
Panevėžiečiui Domantui uodai sugadino ramų poilsį stovykloje.
Specialistai atskleidė, ką daryti, kad poilsis gamtoje neapkarstų: uodai aplenks ratu
Tikriausiai patys įkyriausi ir nemaloniausi vabzdžiai tiek žmogui, tiek mūsų augintiniams yra uodai, bitės bei kiti mašalai. Dažniausiai šie sutvėrimai puola poilsiaujančius prie vandens, miškuose ar tiesiog kieme. Daugumos šių vabzdžių įkandimai ir įgėlimai nėra pavojingi, tačiau sukelia nemalonius pojūčius: niežulį, skausmą, patinimą.
Kaip apsaugoti namus nuo vabzdžių?
Vabzdžiams patinka namai dėl labai panašių priežasčių kaip ir žmonėms: jie nori maisto, vandens ir pastogės. Jeigu visa tai užtikrinama, nekviesti svečiai stengsis patekti į vidų, nesvarbu, ar jūs to norite, ar ne. Visgi imantis tam tikrų priemonių galima apsisaugoti nuo vabzdžių namuose.
1. Neįsileiskite jų į vidų
Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį rekomenduojama daryti, norint išvengti vabzdžių namuose, tai paprasčiausiai jų ten neįsileisti.
Kaip apsisaugoti nuo vabzdžių
Vasaros malonumus neretai apkartina įkyrūs vabzdžiai, kandantys ar geliantys nariuotakojai: uodai, mašalai, bitės, širšės. Pavojingiausi yra vapsvų, širšių, kamanių ir bičių įgėlimai, nes gali sukelti stiprią alerginę reakciją - anafilaksinį šoką, kuris yra pavojingas gyvybei. Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras primena elementarias, tačiau naudingas taisykles, kurios gali padėti kovoti su sparnuotaisiais įkyruoliais.