ajatola
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ajatola“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ajatola“.
Irano prezidento žūtis: „Teherano skerdikas“, Kremliaus draugas ir pretendentas užimti ajatolos vietą
Skrydžio iš Azerbaidžano metu sudužus sovietiniam Mi-8 (eksportinis Mi-171 modelis, kituose šaltiniuose minimas amerikiečių 1960-ųjų gamybos sraigtasparnis Bell 212), žuvo juo skridęs Irano prezidentas Ebrahimas Raisi. Pačiame Irane jis buvo vadinamas „Teherano skerdiku“ dėl praėjusio šimtmečio pabaigoje vykdytų masinių žudynių ir atstovavo griežtą islamistų politiką tiek pačiame Irane, tiek ir užsienyje.
Kam Irano dvasiniam lyderiui 100 milijardų turto?
Irano dvasiniam lyderiui ajatolai Ali Khamenei priklauso tikra verslo imperija, kurios vertė siekia beveik 100 milijardų JAV dolerių. Tokiu būdu jis yra gerokai turtingesnis už 1979 metais nuverstą šachą.
S. Rushdie: islamą kritikuojančią knygą šiais laikais išleisti būtų sunku
Rašytojas Salmanas Rushdie mano, kad 1988 metais išėjusi jo knyga „Šėtoniškos eilės“ šiais laikais nebūtų išleista dėl tvyrančios „baimės ir nervingumo“, rašo BBC. „Knygą, kurioje kritikuojamas islamas, šiais laikais išleisti būtų sunku“, – teigė rašytojas ir pridūrė, kad šią problemą norėdami išspręsti leidėjai turėtų būti drąsesni. S. Rušdžio teigimu, gyvendamas laisvoje visuomenėje žmogus turi jausti, kad turi teisę ką nori sakyti ir daryti.
Irano aukščiausiasis lyderis: Iranas puls tik gindamasis
Susidūręs su Jungtinių Valstijų ar Izraelio agresija, Iranas pultų gindamasis, teigė Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei.
„Mes neturime branduolinių ginklų ir jų nekursime, tačiau susidūrę su priešų agresija, nesvarbu - iš JAV ar sionistų režimo, mes gindamiesi pulsime tokiu pačiu lygiu kaip mūsų priešai, – teigė A. Khamenei.
Irano parlamento rinkimuose pirmauja prezidento M. Ahmadinedžado varžovai
Pirminiai rinkimų į Irano parlamentą rezultatai rodo, kad į priekį išsiveržė šalies aukščiausiojo dvasinio lyderio ajatolos Ali Chamenėjaus (Ali Khamenei) šalininkai.
Konservatyvieji prezidento Mahmudo Ahmadinedžado (Mahmoud Ahmadinejad) varžovai, remiantis išankstiniais balsų skaičiavimais, jau užsitikrino iraniečių paramą keliose šalies apygardose.
Valstybinė žiniasklaida skelbia, kad prie balsadėžių atėjo 65 procentai iš 48 mln. gyventojų, turinčių balsavimo teisę.
Irane – paslaptingos Islamo revoliucijos sargų mirtys
Irane per penkias pastarąsias dienas mirė keturi aukšto rango Islamo revoliucijos gvardijos vadovybės atstovai. Apie tai praneša Irano opozicijos leidinys „Saham News“.
Tarp mirusiųjų – Teherahno instituto, vykdžiusio netradicinių ginkluotės rūšių gamybą, atstovas, buvęs Islamo revoliucijos sargų gvardijos vadovas, aukšto rango pareigūnas, dirbęs su elektroniniais ginklais, ir generolas, dalyvavęs Irano ir Irako kare.
Oficialiai įvardinta mirties priežastis – insultai ir širdies smūgiai.
B. Obama tiesiogiai perspėjo Irano dvasinį lyderį
Jungtinės Valstijos griežtina toną Irano atžvilgiu. Anot laikraščio „New York Times“, prezidentas Barackas Obama slaptais kanalais perdavė tiesioginį perspėjimą aukščiausiam dvasiniam šalies vadovui ajatolai Ali Khamenei, kad Ormūzo sąsiaurio blokada išprovokuos Vašingtono reakciją.
Perspėjime teigiama, kad svarbaus jūros kelio blokada Jungtinėms Valstijoms reikštų „raudonos linijos“ peržengimą.
Buvo siekiama pasikesinti į Irano lyderio A. Khamenei gyvybę
Irano policija suėmė keletą aukšto rango Islamo revoliucijos sargų pajėgų pareigūnų, praneša The Jerusalem Post. Suimtieji įtariami pasikesinimu į aukščiausiojo Irano lyderio ajatolos Ali Khamenei gyvybę. Tarp suimtųjų yra ir Khamenei sūnus.
Kol kas kitų suimtųjų vardai nėra viešinami. Šie pareigūnai įnirtingai siekė, kad Khamenei aplankytų karinę bazę Teherano priemestyje. Tą dieną joje įvyko galingas sprogimas, kurio metu žuvo 17 žmonių.
Mirė žymus Irano disidentas H.A.Montazeri
Mirė vienas žymiausių Irano disidentų - didysis ajatola Hosseinas Ali Montazeri. Jis ėjo 87-iuosius metus.
H.A.Montazeri buvo vienas iš 1979 m. revoliucijos idėjinių tėvų. Dėl savo kritikos dabartiniam prezidentui Mahmoudas Ahmadinejadas, jis gyveno namų arešto sąlygomis.
Anot „BBC“ korespondentų, vieno gerbiamiausių šiitų dvasininko mirtis įvyko kritiniu metu. Valdžia neabejotinai baiminasi, kad opozicija jo laidotuves ir kitas ceremonijas išnaudos masiniams protestams organizuoti.