Michailas Fridmanas yra vienas Putino režimo veikėjų, kuris aktyviais savo veiksmais ne tik palaiko Kremliaus karą Ukrainoje, bet ir jį remia. Jis yra vienas Rusijos oligarchų ir korumpuotų šalies veikėjų.
Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
Michailas Fridmanas yra žinomas kaip verslininkas – „Alfa Group“ konsorciumo įkūrėjas ir bendraturtis, „LetterOne Holdings“ grupės savininkas, Vokietijos naftos ir dujų bendrovių akcijų savininkas („DEA“, „VEON“ – 56,2%, „Turkcell“ – 13,22%). Taip pat jis Rusijoje žinomas kaip visuomenės veikėjas – Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos valdybos biuro narys, Rusijos žydų kongreso prezidiumo įkūrėjas ir biuro narys, vienas iš Rusijos žydų kongreso steigėjų.
Šiek tiek daugiau jo biografijos detalių. Michailas Fridmanas gimė Lvove 1964 m. balandžio 21 d.
1986 m. Fridmanas baigė Maskvos plieno ir lydinių institutą. 1986–1988 m. dirbo projektavimo inžinieriumi „Elektrostal“ gamykloje Maskvos srityje. Devintojo dešimtmečio pabaigoje Fridmanas pradėjo užsiimti verslu.
1989 m. kartu su Michailu Alfimovu, Germanu Chanu ir Aleksejumi Kuzmičevu jis įkūrė ir vadovavo įmonei „Alfa-Foto“, kuri užsiima prekyba fotografijos medžiagomis, kompiuteriais ir kopijavimo įranga. 1990 metais jis įkūrė bendrą sovietų-šveicarų įmonę „Alfa-Eco“, kuri užsiėmė naftos ir metalurgijos produktų eksportu. „Alfa-Eco“ pagrindu buvo sukurta „Alfa-Group“. Jį įkūrė Fridmanas, Olegas Kiseliovas, Germanas Chanas, Michailas Bezelianskis, Andrejus Šeluchinas ir Aleksejus Kuzmičevas. Vėliau prie jų prisijungė Petras Avenas ir Andrejus Kosogovas. 1991 metais jis įkūrė „Alfa-Bank“. 1993 m. Fridmanas konsultantu pasamdė Aveną, kuris neseniai atsistatydino iš Rusijos užsienio ekonominių santykių ministro pareigų.
1995–1998 m. Fridmanas buvo „Visuomeninės Rusijos televizijos“ (UAB ,,ORT“) direktorių tarybos nariu.
1996 m. Alfa įsigijo AB „SIDANCO Oil Company“ akcijas, Fridmanas buvo įtrauktas į direktorių valdybą.
1998 m. pradžioje Fridmanas prisijungė prie UAB „Torgovyi dom „Perekrestok“ direktorių tarybos.
2000-ųjų pradžioje „Alfa Group“ apėmė naftos bendrovės „TNK BP“, „Vimpelcom“ („Beeline“) ir „Perekrestok“ prekybos namų (X5 Retail Group) turtą, o „Alfa Group“ tapo viena galingiausių finansų ir pramonės grupių Rusijoje.
2001 m. vasario mėn. Fridmanas buvo įtrauktas į Rusijos Federacijos Vyriausybės Verslumo tarybą.
Nuopelnai Kremliaus režimui
Pirmiausia tai korupciniai ryšiai. Nuo „Alfa Group“ veiklos pradžios, žiniasklaidoje ne kartą pasirodė pranešimai, kad „Alfa Group“ palaiko glaudžius ryšius su Kremliumi.
Vladislavas Surkovas, dirbęs Fridmano ir ,,Alfa Group“ struktūrose (1996-1997 m. – pirmasis "Alfa-bank" pirmininko pavaduotojas, 1998-1999 m. – „Visuomeninės Rusijos televizijos“ pirmasis generalinio direktoriaus pavaduotojas, viešųjų ryšių direktorius) nuo 1999 m. ėjo Rusijos Federacijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojo ir kitas aukštas vadovaujančias pareigas.
Aleksandras Abramovas 1997–1999 m., taip pat dirbęs „Alfa-Bank“ (Vyriausybės ryšių departamento vadovas, „Alfa-Bank“ valdybos pirmininko pavaduotojas), nuo 1999 m. ėjo Rusijos Federacijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojo pareigas. Nuo 2000 m. – Rusijos Federacijos Valstybės tarybos sekretorius. 2004–2013 m. – Rusijos Federacijos prezidento padėjėjas.
Politinis veikėjas, buvęs Piotro Aveno kolega Aleksandras Šochinas kaltinamas lobizmu Fridmano labui. Remiantis žiniasklaida, 2011 metais, privatizuojant Maskvos banką, Aleksandras Šochinas (tuo metu Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos vadovas) išsiuntė laišką Maskvos merui Sergejui Sobianinui, kuriame pranešė, kad verslo bendruomenė dviprasmiškai vertina miesto valdžios planus parduoti „Maskvos banko“ dalį „VTB” bankui. Tuo pat metu „Alfa-Bank“ atvirai paskelbė apie savo norą kartu su VTB įsigyti Maskvos banką.
2019 m. spalį Ispanijos prokuratūra apkaltino Fridmaną „ekonomine apgultimi“ ir bandymu „užgrobti“ mobiliojo ryšio operatorių „Zed World Wide“ (ZWW)
2016 m. Kovos su korupcija prokuroras Jose Grinda Gonzalezas teismo pareiškime apibūdino M. Fridmano bandymą perimti ZWW kaip „reidą“. Fridmanas neigė jam pateiktus kaltinimus.