Savo sirgalių aistringai palaikomas „Neptūnas“ (14/12) iškovojo aštuntą pergalę iš eilės kai ekipos vairą perėmė graikas Georgios Vovoras, o aikštėje iš Kauno „Žalgirio“ (22/3) startinip penketo rungtynių pabaigoje buvo neišsibaudavęs tik Edgaras Ulanovas. Aikštės šeimininkai net po dviejų pratęsimų įveikė kauniečius 114:112 (19:19, 19:21, 23:11, 26:36, 14:14, 13:11).

Rungtynės prasidėjo energingai, o gražų dėjimą jų pradžioje atliko savo taškų sąskaitą atsidaręs Ąžuolas Tubelis, po kurio šuolio rezultatas buvo lygus 4:4.

Kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė klaipėdiečiai, o po gražaus Mindaugo Girdžiūno metimo atsilošus pavyko išsiveržti į priekį 13:8. Vėliau tritaškiu atsakė Lukas Lekavičius, o kėlinio pabaiga baigėsi taikiai 19:19.

Antrajame ketvirtyje prabilo toliašaudė „Žalgirio“ artilerija, o per jį net tris tritaškius pataikė Brady Manekas, dar du pridėjo Edgaras Ulanovas. Visgi po tokios tritaškių salvės „Neptūnas“ sugebėjo atsitiesti, o po dviejų kėlinių švieslentėje degė skaičiai 38:40.

Pirmoje mačo pusėje klaipėdiečius į priekį vedė 11 taškų pelnęs Thomas Rutherfordas ir 7 pridėjęs Ą. Tubelis. Jie abu puolime dažnai atakuodavo B. Maneką.

Antroji mačo dalis prasidėjo A. Vovoro ekipos spurtu ir po Ą. Tubelio tritaškio aikštės šeimininkai vėl buvo priekyje 45:42. Dar vėliau antrąjį savo tritaškį kėlinyje smeigė M. Girdžiūnas, po kurio metimo aikštės šeimininkų persvara didėjo iki 53:49.

Taip pat puikiai savo komandai vadovavo Žygimantas Janavičius, kuris kėlinuko viduryje Michaelo Jordano stiliumi išraitė dvitaškį ore ir pelnė vieną gražiausių rungtynių metimų 55:49. Po šio metimo alytiškio sąskaitoje jau buvo 8 taškai ir net 9 rezultatyvūs perdavimai.

Gerą atkarpą klaipėdiečiai pratęsė ir iki kėlinio galo, po kurio pirmavo 61:51.

Lemiamame ketvirtyje žodį tarė 5 taškus iki tol tepelnęs Keenanas Evansas, kuris kėliniui įpusėjus jau turėjo 13 taškų. Po jo dvitaškio kauniečiai šiek tiek priartėjo 70:66, tačiau iškart po to amerikietis užsidirbo ketvirtą asmeninę pražangą.

Iki rungtynių galo likus 3 minutėms klaipėdiečiai po Ž. Janavičiaus perimto kamuolio ir dvitaškio greitoje atakoje turėjo net 9 taškų persvarą.

Iki mačo pabaigos likus 95 sekundėms persivarydamas kamuolį per aikštę grubiai klydo Ž. Janavičius. Klaipėdiečių klaidomis pasinaudoję kauniečiai iki rungtynių pabaigos likus 14 sekundžių jau pirmavo trimis taškais, tačiau tada neįtikėtiną tritaškį smeigė M. Girdžiūnas ir rungtynių likimas sprendėsi pratęsime.

Pirmas pratęsimas

Jame geriau pradžioje atrodė aikštės šeimininkai, kurie vis išsiverždavo į priekį. Netrukus penktąją pražangą užsidirbo K. Evansas, o abi baudas pataikęs Ž. Janavičius padėjo saviškiams atitrūkti 96:92.

Vėliau svarbų kamuolį puolime atkovojo Ą. Tubelis. Pražangą uždirbęs vilnietis pataikė vieną baudos metimą 97:94.

Paskutinę pratęsimo minutę žalgiriečiai pradėjo išlygindami rezultatą 99:99, o vėliau abi ekipos dar sykį apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau paskutinės atakos metu klaipėdiečiai neužpuolė.

Antras pratęsimas

Jo pradžioje penktąją pražangą gavo latvis Rolandas Šmitas. Pirmieji atitrūko žalgiriečiai, kurie po E. Summnerio baudų pirmavo 105:102. Tačiau tada amerikietis užsidirbo techninę pražangą ir klaipėdiečiai priartėjo. Pražangų limitą vėliau išnaudojo tiek E. Summneris, Dovydas Giedraitis ir Laurynas Birutis, o į aikštę kilo iki tol nė nežaidęs Nedas Montvila.

Iki rungtynių pabaigos likus minutei klaipėdiečiai po Deivido Gailiaus metimo su pražanga pirmavo 110:109, tačiau jo pabaigoje rezultatas vėl buvo lygus kai fantastišką tritaškį smeigė Lukas Lekavičius.

Likus 13 sekundžių kamuolys buvo šeimininkų rankose. Pražangą išsprovokavo M. Girdžiūnas, kurio baudos išvedė pajūrio ekipą į priekį 114:112.

Paskutinę ataką rezgė L. Lekavičius, tačiau dar vienas jo tritaškis tikslo nepasiekė ir „Neptūnas“ ėmė švęsti vieną įsimintiniausių pastarųjų kelių sezonų pergalių.

Rekordai ir įsimintini faktai

Nuostabias rungtynes sužaidė K. Evansas, kuris pelnė 26 taškus (25 naud.), o tai yra jo karjeros rezultatyvumo rekordas „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

Klaipėdiečiai nutraukė kauniečių fiksuotą keturiolikos laimėjimų atkarpą ir pralaimėjimo skonį pirmą kartą šalies čempionate leido patirti A. Trinchieri.

Be to, „Neptūnas“ reguliariajame sezone tapo vienintele ekipa, laimėjusia tarpusavio seriją su Kauno klubu (2:1). Tiesa, tokią galimybę dar turi ir Vilniaus „Wolves Twinsbet“ krepšininkai, kurie su „Žalgiriu“ pasidalino po vieną laimėjimą ir sykį dar susirungs tarpusavio akistatoje.

„Neptūnas“ išlaikė penktąją poziciją turnyro lentelėje ir pergalėmis pavijo Utenos klubą, kuris šio turo susitikimą žais tik savaitgalį.

226 taškai, pelnyti abiejų komandų – daugiausiai šiame „Betsafe-LKL“ sezone.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 28, Žygimantas Janavičius 22, Thomas Rutherfordas 17, Ąžuolas Tubelis 16, Deividas Gailius 13, Martynas Pacevičius 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 26, Edmondas Sumneris 21, Laurynas Birutis 15, Edgaras Ulanovas 14, Brady Manekas ir Rolandas Šmitas po 11, Lukas Lekavičius 9.

tv3.lt

peržiūrėjau programą,nebuvo jokių svarbių rodymų,seni filmai kažkokie,gėda, kai įdomios varžybos nerodo,užtat parodo,kai nėra ką žiūrėt-kai stipri su silpna komanda...Tokios gėdos dar nebuvo...