Naujienų agentūra „Reuters“, remiantis liudininkų vaizdo įrašų medžiaga ir pokalbiais su vietos gyventojais, nustatė, kad samdiniai savo maišto metu nusigavo iki karinės bazės „Voronež-45“ Voronežo srityje. Šioje bazėje yra saugomos dar Šaltojo karo relikvijos – nedideli branduoliniai užtaisai.
Naujienų agentūros turimais duomenimis, „vagnerovcai“ nužygiavo iki Talovaja miesto Voronežo srityje, kur su jais į mūšį stojo rusų kariai. Netoli šios vietos kaip tik ir buvo numuštas vienas iš Rusijos kariuomenės sraigtasparnių „Ka-52“.
Ukrainos karinės žvalgybos vadas Kyrylo Budanovas tvirtina, kad „vagnerovcai“ norėjo gauti branduolinius užtaisus, kuriuos kuprinėje gali nešti ir vienas žmogus, tam, kad „būtų pakelti žaidimo statymai“. Vieninteliu neįveikiamu barjeru tarp jų ir branduolinio ginklo, jų teigimu, buvo saugyklos durys. „Saugyklos durys buvo uždarytos, ir į technines patalpas jie nepateko“, – cituojamas jis „Astra“.
Dėl kol kas nežinomų priežasčių smogikai atsitraukė iš objekto. K. Budanovas neatskleidė turimos informacijos šaltinių, tačiau „Reuters“ šaltinis Kremliuje naujienų agentūrai ją patvirtino. Jo teigimu, samdiniams pavyko patekti į „ypatingos svarbos zoną, dėl ko labai sunerimo amerikiečiai, nes ten saugomi branduoliniai užtaisai“.
Kitas šaltinis pareiškė, kad būtent šis įvykis privertė sunerimti Kremlių ir tapo postūmiu įtraukti į derybas Baltarusijos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.
Po Sovietų Sąjungos griūties Rusija ir JAV susitarė tokio pobūdžio „kompaktiškus branduolinius užtaisus“ sunaikinti, tačiau JAV atstovai žiniasklaidai tvirtino, kad Rusija „galėjo nesilaikyti susitarimo“.