Pasak jo, Europos Sąjungos (ES) Tarybos posėdyje buvo aptartas klausimas dėl Rusijos pasirengimo kištis į procesą EP rinkimų išvakarėse.
„Tai jau ne pirmas toks atvejis, tačiau kiekvieną kartą mastas vis didesnis ir keliantis vis didesnį nerimą. Iš sąjungininkų ir mūsų Lenkijos šaltinių žinome, kad didžiausia kišimosi ir tiesioginių veiksmų grėsmė kyla Lenkijai, Lietuvai, Latvijai, Estijai ir šiek tiek Suomijai“, – „Polskie radio“ sakė D. Tuskas.
Rusijos kišimasis į EP rinkimus
Belgijos žvalgybos tarnybos atskleidė Rusijos operaciją, skirtą paveikti Europos Parlamento rinkimus, balandžio viduryje paskelbė ministras pirmininkas Alexanderas De Croo.
„Maskvos tikslas yra labai aiškus, – sakė A. De Croo, remdamasis įslaptinta žvalgybos informacija. – Tikslas yra padėti išrinkti į Europos Parlamentą daugiau prorusiškų kandidatų ir sustiprinti prorusišką naratyvą šioje institucijoje“.
Pasak A. De Croo, taip siekiama susilpninti Europos Sąjungos (ES) paramą Rusijos invaziją atremiančiai Ukrainai.
Belgijos ministras pirmininkas sakė, kad jo šalies žvalgybos tarnybos patvirtino, jog Belgijoje ir „keliose Europos šalyse“ veikia prorusiškos įtakos tinklai. Tai patvirtina žiniasklaidos pranešimus apie Čekijos tyrimą, atskleidusį prorusiškos įtakos operacijas Europos Sąjungoje siekiant papirkti ES įstatymų leidėjus, kad propaguotų Rusijos darbotvarkę.
Belgijos ministras pirmininkas sakė, kad dėl šio kišimosi Belgijos valdžios institucijos dabar trauks baudžiamojon atsakomybėn. Pasak A. De Croo, mokėjimų grynaisiais Belgijoje nebuvo, bet „kišimasis vyksta“. Jis nepateikė daugiau informacijos apie tyrimą ir nepaminėjo, ar Rusijos įtakos operacijos susijusios su Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD).
„Negaliu pasakyti, kiek yra susijusių žmonių, kokiose šalyse, kokiomis pavardėmis, kokios lyties ar iš kokių partijų. Negaliu atsakyti nė į vieną šių klausimų“, – sakė Belgijos premjeras.