Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Šeškinės poliklinikos koridoriuose eilės laukiančių vaikų su tėveliais. Paraudusiais skruostais su rožinėm dėmelėm ir išbėrimais laukia savo vizito pas gydytoją. Siautėjant parvovirusui, vis daugiau darželinukų ir mokyklinukų pasigauna naują infekciją.
Kaip pasakoja sergančių vaikų tėvai, pirmiausia mažyliams atsirado bėrimai ant skruostų. Pasak mamos Ugnės, kuri pati prasirgo parvovirusu, pirmus ligos simptomus ji pajuto, kai pradėjo sukti sąnarius, temperatūra pakilo iki 38 laipsnių, krėtė drebulys.
„Vaikų darželyje esu mačiusi susirgimo atvejų. Vaikams iš esmės nieko nėra, dažniausiai tiktai raudoni žandukai būna, o suaugusiems sąnarių skausmas, temperatūra, būna šiek tiek sunkiau. Aš pati kadangi sirgau, tai žinau, nes man būtent skaudėjo sąnarius“, – pasakoja Ugnės mama.
Nėščiosios turėtų itin pasisaugoti
Yra ir tokių, kurie su virusu nesusidūrė, bet tokį girdėjo:
„Perspėjo kolegė, nes jos susirgo sūnus.“
„Esame girdėję, bet išsisukome nuo jo. Mokykloje protrūkis buvo, bet mūsų nepalietė, mes ir taip sergam.“
Pasak gydytojų, susirgimas yra pavojingas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, ypač sergantiems kraujo ligomis, ŽIV infekcija ar turintiems nusilpusį imunitetą. O pats virusas plinta ne tik oro lašeliniu būdu, bet gali persiduoti ir per kraują. Medikai primena, kad ypatingo atsargumo turėtų laikytis nėščiosios, mat virusas gali sukelti rimtas komplikacijas ar net persileidimą.
Šeškinės poliklinikos gydytojai pastebi, kad iš vien per pastarąjį mėnesį net dvidešimt procentų į karščiavimo kabinetą besikreipusių pacientų turėjo parvoviruso simptomų.
„Dažniausiai vaikai perserga lengva forma, be jokių komplikacijų ir nereikalingas joks papildomas gydymas. Bet į rizikos grupę papuola nėščiosios, būtent pavojingiausia yra nėščiosioms iki 20 nėštumo savaitės, taip taip asmenims, kurie serga lėtinėmis ligomis“, – pasakoja Infekcijų kontrolės tarnybos vadovė Miglė Budrienė.
Skiepų nėra
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad nuo parvoviruso skiepų nėra. Todėl pagrindinės prevencijos priemonės būtų higienos laikymasis, kontakto su sergančiais žmonėmis vengimas.
„Prevencinės priemonės yra paprastos, tai kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, rankų plovimas, taip pat svarbu neliesti veido ir akių, kaip mes esame įpratę. Na, ir buvimas ligos periodu namie, nekontaktuojant“, – sako vyriausioji specialistė Edita Jegelevičienė.
Apie dvidešimt procentų visų susirgimo atvejų praeina be simptomų. Parvovirusu susergama po užsikrėtimo praėjus 5–15 dienų. Simptomams pasireiškus vėliau, užsikrėtimo galimybės yra mažesnės, todėl daugeliu atveju yra saugu vaikams grįžti į mokyklą, darželį.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.
Frazė: skiepų nėra, - pateikiama, kaip elementari priimtina frazė. Kai realiai reikia rašyti: nuodų nėra. Tuomet kiltų loginis klausimas: kodėl žurnalistai pateikia informaciją, kad nuodai turi būti ir jie turi būti naudojami?
#TheGreatAwaikening
Dėkoju [DIEVE] už PLANDEMIJĄ, nes ji pažadino daug žmonių.
Nebeviduriuokite "žurnalistai" su savo melagienomis ir žiūrėkite, kad nebūtumėte patraukti atsakomybėn už dalyvavimą genocide.