• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rytoj, balandžio 26 dieną, Lietuvoje skelbiamas gedulas siekiant pagerbti popiežiaus Pranciškaus atminimą. Šią dieną Romoje vyks popiežiaus laidotuvės.

Rytoj, balandžio 26 dieną, Lietuvoje skelbiamas gedulas siekiant pagerbti popiežiaus Pranciškaus atminimą. Šią dieną Romoje vyks popiežiaus laidotuvės.

REKLAMA

Pagerbiant iškilų Jo Šventenybės Popiežiaus Pranciškaus atminimą, Vyriausybės nutarimu šį šeštadienį, balandžio 26 d., Lietuvoje skelbiamas gedulas.

Trečiadienio posėdyje priimtas Vyriausybės nutarimas dėl gedulo paskelbimo numato, kad šeštadienį nuo 7 iki 22 valandos prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat gyvenamųjų namų iškeliama Lietuvos valstybės vėliava su gedulo ženklu.

Kaip pažymėjo Ministras Pirmininkas Gintautas Paluckas, Popiežiaus Pranciškaus mirtis yra didelė netektis Katalikų Bažnyčiai ir visai katalikų bendruomenei Lietuvoje ir pasaulyje, buvo rašoma Lietuvos Respublikos Vyriausybės puslapyje.

Vėliavos iškėlimas

Apie tai, ko verta nepamiršti šią svarbią dieną, rašoma Lietuvos Respublikos įstatyme „Dėl Lietuvos valstybės vėliavos“. Pagrindinis šios dienos akcentas – iškelta vėliava.

Pateikiame jums šio įstatymo 6-ąjį straipsnį, kurio pirmajame punkte yra aptariama, ką svarbu žinoti apie vėliavos iškėlimą pasklebtos gedulo dienos metu:

  1. Minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo ilgio.
  2. Jeigu Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, ji keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 cm pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.

Vėliava ant pastatų turi būti iškelta numatytu laiku – nuo 7 valandos ryto iki 22 valandos vakaro. 

REKLAMA
REKLAMA

Kas gresia už vėliavos neiškėlimą?

Anksčiau advokatė Birutė Strimaitytė naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad pažeidus vėliavos iškėlimo reikalavimus galima susilaukti įspėjimo arba baudos nuo 10 iki 12 eurų. Pažeidimą padarius pakartotinai, bauda pakyla iki 12–16 eurų.

REKLAMA

Pašnekovė nurodė, kad baudą turi susimokėti juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys, gyvenamųjų namų savininkai ar už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingi asmenys.

Tuo metu valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims už tai gali grėsti 10–16 eurų bauda. Pažeidimą pakartojus – 16–30 eurų bauda.

Advokatė priminė, kad už valstybinių simbolių išniekinimą gresia ir daug rimtesnės bausmės.

Tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, yra baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

„Dažniausiai pasitaikantis pažeidimas – kai asmenys laiku neiškelia vėliavos nurodytomis datomis. Baudas moka atsakingas už vėliavos iškėlimą asmuo – pastato savininkas, įstaigos vadovas“, – pridūrė ji.

REKLAMA
Kažkaip jau pripratom prie gazdinimų, geriau bauda ubagams, negu kaspinas klaidingos religijos vadeivai.
Klupdami pirkt kaspinų...juokdariai
Tegu graužia kotą asilai ,privatiem namam nurodineja isnaglejo jau
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų