• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po kuklumu garsėjusio popiežiaus Pranciškaus mirties paviešinta apie jo sukauptą 16 mln. dolerių turtą. Ar tai tiesa? Iš kur tiek pinigų? Kieno tai pinigai? Kam turėtų atitekti po mirties?

Po kuklumu garsėjusio popiežiaus Pranciškaus mirties paviešinta apie jo sukauptą 16 mln. dolerių turtą. Ar tai tiesa? Iš kur tiek pinigų? Kieno tai pinigai? Kam turėtų atitekti po mirties?

REKLAMA

Apie tai, kur galimai sukaupti popiežiaus pinigai galėtų nukeliauti, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“, diskutavo kunigas Ričardas Doveika ir Mykolo Romerio Universiteto profesorius Povilas Aleksandravičius.

Nors skaičiai atrodo įspūdingi, arkivyskupas Kęstutis Kėvalas pabrėžia, kad tai ne asmeninis popiežiaus turtas, o fondas, kuris priklauso Bažnyčios institucijai. Pasak K. Kėvalo, šis fondas egzistuoja tam, kad būtų galima remti įvairius gailestingumo darbus, o aukos į jį plaukia iš viso pasaulio. Skaitykite plačiau čia.

Popiežius ėjo labai į paprastus žmones, laikėsi paprastumo matome ir iš laidojimo ceremonijos. Iš kitos pusės pranešama, jog jis turėjo sukaupęs 16 mln. dolerių, jeigu galima tikėti. Kaip jūs galvojate, kam galima aukoti tuos pinigus, ar ką daryti su jais?

P. Aleksandravičius: Na, iš tiesų, tokios žinios pasirodė užsienio žiniasklaidoje, kad popiežius turėjo sukaupęs ten kelis milijonus dolerių. Jos yra nepatikrintos, ir aš nežinau, iš kur jos eina, ir aš netgi skaičiau, kad popiežius yra nupirkęs Ukrainos kariuomenei du dronus už tuos pinigus, tiktai nenorėjo to viešinti.

Bet žinios yra nepatvirtintos, todėl su jomis turėtumėm elgtis labai atsargiai. Ir man, aš, aš niekaip ne negalėčiau iš principo komentuoti to, ir iš kur popiežius galėjo turėt tuos pinigus. Bet kokiu atveju, aš pasitikiu ir visi sveiko proto žmonės pasitiki popiežiaus Pranciškaus nuoširdumu.

REKLAMA
REKLAMA

Ir jeigu jisai ten iš kažkokių autorinių teisių ir taip toliau, buvo sukaupęs kažkokių asmeninių lėšų, tai neabejotinai jis jas skirstė tam, kad kitiems būtų būtų gerai. Jo paties gyvenimo kuklumas buvo legendinis.

Dar įdomus labai vienas buvo momentas, Vatikanas skelbia, kad popiežiaus laidotuvių ceremonijų lėšas apmoka aukotojas, rėmėjas. Ar įmanoma sužinoti, kas tas žmogus? Ar istorijoje yra tokių dalykų buvę anksčiau?

REKLAMA

R. Doveika: Mecenatizmas bažnyčioje, tai iš tikrųjų yra sena tradicija, siekianti pirmuosius dešimtmečius, kai bendruomenės susirinkdama švęsti Mišias sunešdavo gėrį, kuris po Mišių buvo dalinamas to laikotarpio labiausiai stokojantiems.

Mes apaštalų darbų knygoje skaitome, kad visi, kas tapdavo krikščionimis pirmaisiais dešimtmečiais, visą savo turtą atnešdavo prie apaštalų kojų ir apaštalai dalindavo bendruomenės reikmėms ir tokiu būdu spręsdavo bendruomenės problemas. Taigi tas mecenatizmas būtent taip pat gimsta iš krikščioniškos elgsenos, krikščioniškos kultūros, tai yra vaisius.

REKLAMA
REKLAMA

Visa bažnyčios istorija yra būtent mecenatizmo istorija. Ir kuo sudėtingesniame laikotarpyje buvo Europa, pasaulis, kuo buvo didesni iššūkiai, tuo labiau tas tamsos laikotarpis subrandindavo mecenatus, kurių dėka mes turime šiandien meno kūrinius, pastatytas bažnyčias, bazilikas, sukurtus kūrinius, kurie tampa šedevrais ir mūsų tampa civilizacijos.

Kaip tik Siksto koplyčioje ir vyks taip pat visos ceremonijos ir tai išskirtinė vieta išties ir Mikelandželo freskos…

R. Doveika: Visa tai irgi būtent yra ne vien tiktai Vatikano lėšos, bet taip pat yra mecenatų, geradarių lėšos. Manau, kad tas žmogus, kuris popiežiui Pranciškui parodė tokią pagarbą ir apmoka visas laidotuvių iš išlaidas, galbūt po kelių šimtų metų, kada nors istorijoj ta pavardė bus atskleista, bet mums yra daug svarbiau yra ne pavardė, kuri taptų tiesiog žingeidumo patenkinimas, o Pranciškus būtų prieš tokį žingeidumą, bet padrąsinimas: o tu ką gali padaryti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Popiežius buvo itin taupus

The Mirror pranešė, kad Pranciškaus turto vertė mirties dieną buvo beveik 16 milijonų dolerių, nors nuo 2013 m., kai jis tapo popiežiumi, jam nebuvo mokamas atlyginimas.

Popiežius taip pat nusprendė negyventi Popiežiaus rūmuose, nors juose apsistojo daugelis jo pirmtakų. Vietoj to Pranciškus apsistojo labiau įprastame būste.

Daugiau skaitykite: paviešintą popiežiaus Pranciškaus įspūdingą milijoninį turtą – atskleidė, kam atiteks šie pinigai

REKLAMA
o tai Tapinas nerinks pinigų Popiežiaus laidotuvėms?
popiežius Vatikano politikas
popiežius Vatikano politikas
Visus politikus kažkas remia.Visi popiežiai yra tik politikai, su Dievu jie neturi jokio ryšio tik išnaudoja Dievo vardą savanaudiškai. kunigas Doveika meluoja ir net nerausta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų