• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai jau ėmė ruoštis svarbiausioms metų šventėms – perka dovanas ir maisto produktus šventiniam stalui. Finansų ekspertai pažymi, kad šiemet išlaidos šventėms bus bent 30 proc. didesnės. Būtent tiek brango maisto produktai ir kitos prekės. Todėl tie gyventojai, kurie planuoja šventėms išleisti tiek pat pinigų, kiek ir pernai, šiemet turės susispausti – pirkti pigesnes dovanas, ruošti kuklesnes vaišes.

Gyventojai jau ėmė ruoštis svarbiausioms metų šventėms – perka dovanas ir maisto produktus šventiniam stalui. Finansų ekspertai pažymi, kad šiemet išlaidos šventėms bus bent 30 proc. didesnės. Būtent tiek brango maisto produktai ir kitos prekės. Todėl tie gyventojai, kurie planuoja šventėms išleisti tiek pat pinigų, kiek ir pernai, šiemet turės susispausti – pirkti pigesnes dovanas, ruošti kuklesnes vaišes.

REKLAMA

Dalis gyventojų šiemet žada atsakyti dovanų. Tačiau išlaidų maistui nepavyks atsisakyti, todėl pabandžiau suskaičiuoti, kiek kainuoja pagrindiniai Kūčių vakarienės produktai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo šventinio stalo.

Apsilankiusi 5 didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse Vilniuje patikrinau, 10 pagrindinių produktų, skirtų šventiniam stalui, kainas. 

REKLAMA
REKLAMA

Produktų sąrašą sudariau savo nuožiūra: 

  • Silkė 
  • Žuvis (rūkyta) 
  • Žuvis (šaldyta) 
  • Grybai 
  • Burokėliai 
  • Žirneliai 
  • Kūčiukai 
  • Mandarinai 
  • Spanguolių kisielius 

Svarbu paminėti, kad šių produktų tikrai neužteks visiems Kūčių ar Kalėdų patiekalams pagaminti. Gali neužtekti ir šių produktų kiekio, jeigu teks vaišinti didelį būrį svečių. 

REKLAMA

Kainos 5 prekybos tinkluose

Taigi, pirmiausia užsukau į „Rimi“ parduotuvę ir nusipirkau visus šiuos produktus, stengiausi rinktis pačius pigiausius, dažnai ir pačias mažiausias pakuotes. 

240 g silkių filė aliejuje kainavo 0,99 euro, šaltai rūkytos skumbrės 1 kg atsiėjo 6,99 euro, o 314 g viena žuvis – 1,88 euro. 400 g šaldytos pangasijų filė kainavo 3,79 euro, o tokio paties svorio šaldytų grybų mišinys – 3,19 euro, 480 g konservuotų burokėlių – 1,29 euro, 400 g konservuotų žirnelių – 0,46 euro, 250 g majonezo – 1,99 euro, 200 g kūčiukų – 1,29 euro. Vienas kilogramas mandarinų kainavo 2,99 euro, tačiau jiems buvo taikoma nuolaida, todėl jie atsiėjo 1,66 euro už 1 kg. Spanguolių kisielius tuo metu parduotuvėje buvo išpirktas, todėl nusipirkau 250 g pakuotę vyšnių kisieliaus už 0,85 euro. 

REKLAMA
REKLAMA

Viso šios prekės atsiėjo 17,39 euro.

Toliau kainas patikrinau prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėje. 

Čia 220 g silkių filė aliejuje kainavo 1,15 euro, šaltai rūkytos skumbrės 1 kg atsiėjo 4,99 euro, o 300 g viena žuvis – 1,49 euro. Šaldyta menkių filė 490 g kainavo 3,69 euro, o konservuoti grybai 530 g – 2,69 euro, konservuotų burokėlių 500 g – 0,79 euro, konservuotų žirnelių 400 g – 0,79 euro, majonezo 475 g – 1,99 euro, kūčiukų 200 g – 1,45 euro. Vienas kilogramas mandarinų kainavo 2,99 euro. Spanguolių kisieliaus 200 g pakuotė atsiėjo 0,69 euro. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso šios prekės kainuoja 17,82 euro. 

Dar toliau užsukau į „Iki“ parduotuvę.

Čia 220 g silkių filė aliejuje kainavo 1,15 euro, šaltai rūkytos skumbrės 1 kg atsiėjo 6,49 euro, o 300 g viena žuvis – 1,9 euro. Šaldyta Jūrinių lydekų filė 750 g kainavo 4,39 euro, o šaldytų grybų mišinys 400 g – 3,69 euro, konservuotų burokėlių 500 g – 0,99 euro, konservuotų žirnelių 400 g – 0,79 euro, majonezo 250 g – 1,99 euro, kūčiukai 200 g – 0,99 euro.

REKLAMA

Vienas kilogramas mandarinų kainavo 1,25 euro. Spanguolių kisieliaus 250 g pakuotė atsiėjo 0,42 euro. 

Iš viso šios prekės kainuoja 17,56 euro. 

Kainas patikrinau ir „Norfa“ parduotuvėje. 

Čia 220 g silkių filė aliejuje kainavo 1,19 euro, šaltai rūkytos skumbrės 1 kg atsiėjo 6,49 euro, o 300 g viena žuvis – 1,9 euro. Šaldyta Jūrinių lydekų filė 800 g kainavo 3,65 euro, o šaldyti grybų 400 g – 3,59 euro, konservuotų burokėlių 500 g – 0,59 euro, konservuotų žirnelių 680 g – 1,12 euro, majonezo 250 g – 1,99 euro, kūčiukai 250 g – 0,99 euro.

REKLAMA

Vienas kilogramas mandarinų kainavo 1,69 euro. Spanguolių kisieliaus  250 g pakuotė atsiėjo 0,37 euro.

Iš viso šios prekės kainuoja 17,08 euro.

Apsilankiau ir netoliese esančioje „Lidl“ parduotuvėje. 

Čia 176 g. silkių filė aliejuje kainavo 1,15 euro, šaltai rūkytos skumbrės 1 kg atsiėjo 6,49 euro, o 300 g. viena žuvis – 1,9 euro. Šaldyta Jūrinių lydekų filė 880 g kainavo 3,69 euro, o konservuoti grybai 230 g – 1,39 euro, konservuotų burokėlių 380 g – 0,95 euro, konservuotų žirnelių 280 g – 1,09 euro, majonezo 400 g – 1,99 euro, kūčiukai 200 g – 1,09 euro. Vienas kilogramas mandarinų kainavo 1,89 euro. Spanguolių kisieliaus 250 g pakuotė atsiėjo 0,85 euro. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso šios prekės kainuoja 15,99 euro. 

Taigi, bent jau tą dieną pigiausiai apsipirkti išeitų prekybos tinkle „Lidl“, o brangiausiai – „Maximoje“.

Tačiau kiekvienas prekybos tinklas siūlo nuolaidas skirtingiems produktams. Norintys sutaupyti turėtų patikrinti kainas elektroninėse parduotuvėse ar kainų leidiniuose.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į pakuočių svorį. Dažnai skiriasi ne tik prekės kaina, bet ir svoris. Todėl ne visada apsimoka pirkti patį pigiausią produktą, gali būti, kad jo mažesnis svoris todėl ir kainuoja pigiau.

REKLAMA

Taip pat geriausia parduotuvėje apsipirkinėti su sąrašu, taip nekils pagundų nusipirkti papildomų produktų, net jeigu jiems ir taikomos nuolaidos.

Šventėms taupo mažesnių miestų gyventojai 

Finansiškai didžiausioms metų šventėms ruošiasi vienas iš penkių lietuvių, parodė SEB banko užsakymu atliktas tyrimas. 

Tyrimo duomenys rodo, kad finansiškai šventėms ruoštis ir iš anksto kaupti joms pinigus yra linkę jaunesni mažesnių miestų gyventojai – iš anksto sako kaupiantis kas ketvirtas 18–39 metų gyventojas. Daugiausia kaupiančių – tarp klaipėdiečių, šiauliečių ir kitų mažesnių miestų gyventojų – beveik kas trečias. 

REKLAMA

„Finansiškai šventiniam laikotarpiui sunku pasiruošti, jei išlaidų neplanuojame. Tyrimo įžvalgos liudija, kad išlaidų dovanoms likus mėnesiui iki Kalėdų dar nebuvo suplanavę penktadalis gyventojų, o apie tai, kiek kainuos šventinis stalas, buvo pagalvojęs vos vienas iš dešimties“, – sakė SEB banko asmeninių finansų ekspertė Sigita Strockytė-Varnė. 

Anot jos, beveik pusė (46 proc.) tų, kurie yra pagalvoję apie išlaidas dovanoms, dažnai sudarančias didžiąją dalį šventinio biudžeto, joms tikisi išleisti tiek pat, kiek ir praėjusiais metais, trečdalis ketina dovanų biudžetą mažinti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokie gyventojų planai rodo, kad veikiausiai Kalėdų Senelis šiemet atvyks su kuklesniu dovanų maišu. Spalio mėnesio duomenimis, infliacijai siekiant beveik 24 proc., norint išleisti dovanoms tiek pat, kiek pernai, teks mažinti poreikius ir atsakingai planuoti, kam ir ką dovanosime. Norėdami neviršyti numatyto biudžeto, turite sudaryti aiškų planą ir žinoti, kam, ką ir už kokią sumą dovanosite“, – sakė ekspertė. 

Šventėmis susirūpina prieš kelis mėnesius 

Tie gyventojai, kurie pinigus metų pabaigos šventėms iš anksto kaupia, dažniausiai (48 proc.) tai daro likus 2–3 mėnesiams iki jų. O kaupiančių visus metus yra vos 14 procentų. 

REKLAMA

„Kelių mėnesių norint sukaupti didžiausioms metų šventėms dažniausiai nepakanka, todėl kur kas finansiškai racionaliau būtų kaupti po mažesnę sumą, bet kur kas ilgesnį laiką – jau nuo sausio. Tada šventinis laikotarpis būtų daug ramesnis.

Žinoma, tam reikia ryžto pradėti vėl kaupti šventėms tik pasibaigus Naujųjų metų šventei, tačiau, jei to dar niekada nedarėte, ateinantys metai gali būti puiki proga paeksperimentuoti. Pamėginkite jau nuo sausio skirti 1–2 proc. mėnesio pajamų kitų metų šventėms ir nuosekliai plano laikykitės“, – pataria S. Strockytė-Varnė. 

REKLAMA

Anot jos, neturint šventėms skirtų santaupų paskutiniai metų mėnesiai kur kas didesniu finansiniu iššūkiu tampa dar ir dėl to, kad tuo pačiu metu prasideda šildymo sezonas, tamsėja dienos, taigi, pakyla ir elektros sąskaitos, be to, neretai prireikia didesnių pirkinių – žieminių drabužių, batų, ypač, jei šeimoje auga vaikai. 

Patarimai, kad šventinis biudžetas netaptų našta 

Anot S. Strockytės-Varnės, kad naujus metus pasitiktume be finansinių pasekmių, kad netektų neprotingai išlaidauti perkant dovanas, šventinį maistą ir kitus atributus, svarbu planuoti, kiek išleisime šventėms, ir aiškiai žinoti, kiek galime sau leisti. 

  1.  Planuodami metų pabaigos švenčių biudžetą pradėkite nuo pernai metų išlaidų įvertinimo: kiek ir kam išleidote, kokios išlaidos pasiteisino, o kokios nebuvo būtinos, kaip šiais metais galėtume sutaupyti;
  2. Sudarykite sąrašą žmonių, kuriems planuojate dovanoti dovanas, suskaičiuokite, kokią sumą pinigų skirsite. Numatykite bent 10 proc. visos sumos nenumatytoms dovanoms tuo atveju, jei kas neplanuotai pakviestų į svečius ar jei kažką per šventinius rūpesčius pamiršite įtraukti į sąrašą;
  3. Apgalvokite, kur sutiksite šventes, kiek planuojate išleisti šventiniam stalui, dekoracijoms;
  4. Planuodami išlaidas, atsižvelkite į tai, kad šiemet kainos yra pakilusios bent 20–30 procentų;
  5. Nepamirškite vadovautis sudarytu planu, venkite spontaniškų pirkinių, neskubėkite krauti prekių, ypač neplanuotų, į tikrą ar virtualų prekių krepšelį.

 

Stipriai "isnaglejo" Lidl.
Stipriai "isnaglejo" Lidl.
Kol "isitryne", sake bus pigiausias centras. Pranoksta aukstomis kainomis, net labai, visus esamus. Todel ir nedomina.
Daug geru ir kokybisku
Daug geru ir kokybisku
prekiu yra "Norfose". Lietuviskos maisto prekes, ypac pieno, duonos daug pigesnes negu kituose centruose. Net labai zymiai. O taip pat ir kitos prekes. Manau sio centro vadovai labiau orentuoti i zmogu, negu i savo kisene.
"Maxima" paskelbia savaites akciju
"Maxima" paskelbia savaites akciju
zurnala, atejes bet kokia diena tokiu prekiu nerandi, tuscia vieta arba net kaina nuimta. Ir taip ne viena diena. Gal po keliu dienu papildo, bet ar turi laiko "medzioti".Tai gal toks pasityciojimas, jei nera akcijines, suprask, pirk kita, be akcijos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų