Žalumynai gali padėti atsikratyti knarkimo ir pagerinti miego kokybę. Tyrimas taip pat parodė, kad mityba, kurioje gausu vaisių, daržovių ir grūdinių produktų, sumažina miego apnėjos riziką, taip pat ir padeda atsikratyti knarkimo.
Sveikai besimaitinantys žmonės beveik penktadaliu rečiau sirgo šia liga, kuri yra pagrindinė knarkimo priežastis, nei tie, kurie valgė labai mažai žalumynų.
„Sveika augalinė mityba gali sumažinti uždegimą ir padėti numesti svorio – tai du pagrindiniai obstrukcinės miego apnėjos rizikos veiksniai, – sakė gydytojas Yohannesas Melaku iš Flinderso universiteto Australijoje. – Tyrimo rezultatai parodo mitybos kokybės svarbą valdant obstrukcinės miego apnėjos riziką.“
Žalumynai padeda kovoti su knarkimu
Kai sergate miego apnėja, miegant sustoja kvėpavimas, nes užspaudžiami kvėpavimo takai. Dažniausiai pasitaikanti apnėjos rūšis yra obstrukcinė miego apnėja, kuria serga milijonai žmonių, rašo thesun.co.uk.
Dėl nuolatinių kvėpavimo pertrūkių organizme sumažėja deguonies kiekis ir prastėja miego kokybė, be to, gali padidėti aukšto kraujospūdžio, insulto, širdies ligų ir 2 tipo diabeto rizika.
Jei tinkamai neišsimiegate, jums gali pasireikšti nuovargis, tampa sunku susikaupti, kankina nuotaikų kaita ir galvos skausmai nuo ankstyvo ryto.
Žurnale „ERJ Open Research“ paskebtame tyrime buvo nagrinėjama, kokią įtaką šios ligos rizikai daro mityba. Tyrėjai nagrinėjo 14 210 žmonių, dalyvavusių JAV nacionaliniame sveikatos ir mitybos tyrime, duomenis.
Jų buvo prašoma pateikti informaciją apie tai, ką jie valgė per pastarąsias 24 valandas, taip pat buvo užduoti klausimai, skirti nustatyti, ar jie gali sirgti miego apnėja.
Šiek tiek daugiau nei pusei tyrime dalyvavusių žmonių buvo nustatyta vidutinė arba didelė miego apnėjos rizika, o ketvirtadaliui – didelė rizika.
Žmonių, kurie vartojo daug nesveiko maisto, pavyzdžiui, saldžių gėrimų, saldumynų ir desertų, rizika buvo 22 proc. didesnė, lyginant su žmonėmis, kurie šių produktų valgė labai mažai.
Augalinė mityba turėjo didesnį poveikį mažinant apnėjos riziką vyrams, tuo tarpu nesveika augalinė mityba didino apnėjos riziką labiau moterims nei vyrams.
Nepriklausomi ekspertai teigė, kad tyrimas rodo, jog pakeitus mitybą galima sumažinti miego apnėjos riziką, taip pat tai padeda sumažinti knarkimą.
„Į savo mitybą įtraukdami daug įvairių daržovių, vaisių ir neskaldytų grūdų bei mažindami nesveiko maisto ir saldžių gėrimų kiekį, galime labai pagerinti bendrą sveikatos būklę“, – sakė Kretos universiteto profesorė Sophia Schiza.
Kodėl nepavalgius mėsos vegetarams ir veganams vis dar "kažko" trūksta, vis eina ir eina ratais į šaldytuvą? Nes tokiem vergvaldžiams ūkininkams kaip Jūs, tamsta, reikia, kad vis nepasisotintų ir pirktų pirktų, vis alkani, vis cukraus arba dar kokių plaušų, žolių?.. ;) siūlau pasidomėti carnivore ir kaip žmonės įvairiausias ligas tuo išsigydo.