• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Knarkimas sukelia nepatogumus tiems, kurie miega šalia knarkiančio žmogaus. Tačiau yra būdas, kaip to atsikratyti.

Knarkimas sukelia nepatogumus tiems, kurie miega šalia knarkiančio žmogaus. Tačiau yra būdas, kaip to atsikratyti.

REKLAMA

Dr. Sebas Lomasas yra vienas iš nedaugelio specialistų, kurie specializuojasi gydyti pacientus, turinčius kvėpavimo takų problemų.

Ekspertas pasidalijo paprastu triuku, skirtu knarkimui sustabdyti, ir greitai surinko daugiau nei 2 mln. peržiūrų „Instagram“ tinkle.

Odontologas daktaras Sebas Lomasas yra vienas iš nedaugelio šalies ekspertų, besispecializuojančių gydyti pacientus dėl kvėpavimo takų problemų, pavyzdžiui, knarkimo.

Sebas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame parodytas paprastas triukas, kuris, pasak jo, padės sumažinti knarkimą. Sebas sakė:

„Prilaikykite liežuvį prie burnos viršaus, o tada su juo spragtelėkite. Atlikite 30 tokių spragtelėjimų per dieną. Kuo garsiau spragteli, tuo geresnė liežuvio laikysena. Visa tai skirta kvėpavimo takų raumenims stiprinti.

REKLAMA
REKLAMA

Knarkimas atsiranda dėl netaisyklingų kvėpavimo takų raumenų, blogos liežuvio padėties ir kvėpavimo per burną miego metu. Burnos ir gerklės pratimai gali sustiprinti kvėpavimo takų ir liežuvio raumenis, kartu skatindami kvėpavimą per nosį, rašo manchestereveningnews.co.uk.

REKLAMA

Kvėpavimas burna yra viena dažniausių knarkimo priežasčių, todėl svarbu perprasti taisyklingą kvėpavimą.

Sužinokite, kodėl knarkiate ir kaip tai gydyti

Atlikite toliau pateiktus paprastus testus, išsiaiškinkite, kokio tipo knarkimas jums būdingas, ir sužinokite, kokius gydymo būdus patvirtino pagrindinė Jungtinės Karalystės institucija – Britų knarkimo ir miego apnėjos asociacija, rašo britishsnoring.co.uk.

Nosies testas

Žiūrėdami į veidrodį, paspauskite vienos šnervės šoną, kad ją uždarytumėte. Uždarę burną įkvėpkite pro kitą šnervę. Jei šnervė linkusi susitraukti, pabandykite ją atverti švariu degtuko galu. Jei kvėpuoti lengviau atvėrus šnervę, knarkimo problemą gali išspręsti nosies plėstuvai. Išbandykite abi šnerves.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar uždaryta burna pabandykite įkvėpti pro nosį. Jei negalite gerai kvėpuoti per nosį, gali būti, kad jus vargina alergijos sukeltas nosies užgulimas.

Galite apsvarstyti šias priežastis: plunksninės pagalvės ir patalynė, naminių gyvūnų plaukai, namų dulkių erkutės, alerginis rinitas, sezoninė alergija, kvepalai ir kūno purškalai, buitinės valymo priemonės, pavyzdžiui, balikliai.

Liežuvio testas

Ištieskite liežuvį kuo toliau ir suimkite jį tarp dantų. Dabar pabandykite knarkimo garsą. Jei knarkimo garsas sumažėja liežuviui esant tokioje priekinėje padėtyje, tikriausiai esate vadinamasis „knarkiantis liežuvio pagrindu“. Tinkamiausia šio tipo knarkimo kontrolės priemonė yra apatinio žandikaulio poslinkio įtaisas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gomurio virpėjimas

Jei nė vienas iš šių tyrimų nepadėjo, gali būti, kad jūsų minkštasis gomurys vibruoja. Gomurio virpėjimas – tai minkštojo gomurio ir gomurio vibracija. Tai dažnai būna priežastis, kuri būna normalaus svorio pacientams.

Kvėpavimo burna testas

Atverkite burną ir skleiskite knarkimo garsą. Dabar uždarykite burną ir pabandykite išleisti tą patį garsą. Jei galite knarkti tik atvėrę burną, vadinasi, kvėpuojate pro burną.

Daugiafaktorinis knarkimas

Gali būti, kad priklausote daugiau nei vienai iš šių knarkimo kategorijų. Tokiu atveju knarkimas tikriausiai kyla iš kelių sričių. Pavyzdžiui, galite knarkti ir dėl gomurio plazdėjimo, ir dėl liežuvio pagrindo knarkimo.

REKLAMA

Kūno masės indeksas (KMI testas)

Jei manote, kad turite antsvorio, sužinokite tai pasitikrinę savo kūno masės indeksą (KMI). Tai galite padaryti padaliję savo svorį (kg) iš ūgio² (m).

Jei KMI yra didesnis nei 25, turite antsvorio. Jei jūsų KMI didesnis nei 30, esate nutukęs. Abiem atvejais turite numesti svorio ne tik norėdami sustabdyti knarkimą, bet ir užkirsti kelią kitoms su nutukimu susijusioms ligoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų