Pati Širvintų merė teigė, kad kelio sąnario problema vyrą kankino jau kurį laiką.
Negalėjo pastovėti
„Vyras didžiame sporte (aut. past. – J. Pinskus buvo irkluotojas) buvo labai daug metų. Žinojome, kad ši problema yra, bet su ja gyventi galima, šiek tiek paskaudėdavo, bet viskas būdavo gerai. Tačiau vieną dieną taip sutapo, kad reikėjo eiti pas prezidentą į renginį ir vyrui taip pablogėjo, kad atsirado nežmoniškas skausmas.
Mano vyras – išskirtinės stiprybės žmogus, žemaitis, daug pasiekęs sporte, tad labai ištvermingas, o tądien sako, kad „viskas, nebegaliu“. Tad įsivaizduokite, nuėjome į renginį, aišku, ten priėmimas apie valandą laiko, reikėjo stovėti, visi šnekučiuojasi, o mano vyras net minutės negalėjo pastovėti, mat prasidėjo tokie skausmai, kad galėjo tik sėdėti ant kėdutės“, – dalinasi moteris.
Nieko nelaukus teko skubėti pas gydytojus, kurie pamatę, kad trauma yra uždelsta, nenorėjo vyro išleisti į namus, kadangi problemą norėjo spręsti vietoje.
Operacija pakeičia gyvenimą
Vis tik sąnario keitimo operacija yra itin svarbi ir delsti, pajutus skausmus, negalima. Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjęs kineziterapeutas, masažuotojas Giedrius Mačėnas paaiškino, kuo ypatinga ši operacija ir kodėl ji iš tiesų dažno lietuvio gyvenimą pakeičia negrįžtamai.
Pasak G.Mačėno, sąnario keitimo operacija iš tiesų pakeičia žmonių gyvenimus, pagerina gyvenimo kokybę.
„Deja, bet vis dar nemažai žmonių bijo šios operacijos, jaudinasi, kad kažkas gali po jos būti negerai. Vis dėlto drąsiai galiu pasakyti, kad pakeitus sąnarį, žmogus pradeda gyvenimą su nauju, o tai reiškia, kad atsiranda judėjimas be jokių apribojimų.
Žinoma, po tokios operacijos visais atvejais reikalinga reabilitacija, atsistatymas trunka apie kelias savaites, mėnesį.
Reikėtų žinoti, kad mūsų visų sąnariai dėvisi, todėl anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai negalima numoti ranka į skausmą.
Deja, lietuviai dažnai linkę kentėti, o pas medikus ateina jau tada, kai skausmai būna nebepakeliami, o pasekmės negrįžtamos.“
Apie tai, kaip atitolinti sąnarių keitimo operaciją ir apie būdus kasdien gyventi sveikiau net ir vyresniame amžiuje, kviečiame žiūrėti naujausioje „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.