„Jūs ne mokykloje?“ – pamatęs mergaitę sureagavo D. Tuskas.
Mergaitė prisistatė ir pasakė, kokią mokyklą lanko bei uždavė klausimą premjerui dėl paramos Ukrainai.
Tuskas atsakinėjo į 10-metės klausimus
Ji paklausė, ar D. Tuskas prisimena, kaip baigėsi karas buvusioje Jugoslavijoje.
„Sunku kalbėti apie vieną pabaigą, bet apskritai jis baigėsi Jugoslavijos subyrėjimu ir nepriklausomų valstybių atsiradimu. Iki šiol šie konfliktai tebesitęsia, Serbija ir Kosovas negali sugyventi, Bosnijoje ir Hercegovinoje padėtis taip pat sudėtinga“, – atsakė jis.
Mergaitė priminė, kad tuo metu ten buvo pasiųstos JT pajėgos, ir paklausė, ar tada to paties nebūtų galima padaryti Ukrainoje.
„Tai sudėtinga istorija ir nenoriu jūsų gąsdinti, bet būtent JT kariai Jugoslavijoje neišlaikė egzamino, o kariai tapo nebyliais nusikaltimų prieš Srebrenicos gyventojus liudininkais. Taigi tai nėra pats geriausias pavyzdys. Tada tikrieji kariai, NATO kariai, bombarduodami Belgradą, privertė nutraukti karą“, – komentavo D. Tuskas.
Mergaitė toliau klausė apie NATO paramą
„NATO nenori tiesiogiai įsitraukti, siųsti karių, nes visi pasaulyje bijo, kad gali kilti branduolinis karas. <...> Visi svarsto: ar įmanoma pradėti tiesioginį karą su Rusija, ar tai per didelė rizika“, – nurodė D. Tuskas.
Ukraina kol kas neketina kviesti NATO karių į Rusijos ir Ukrainos karo lauką. Kartu Ukrainos valdžios atstovai primena, kad Kremlius „ketina pulti Baltijos šalis arba Lenkiją“, todėl partneriams geriau aprūpinti Ukrainą ginklais. Interviu „CBS News“ Ukrainos premjeras Denysas Šmyhalis pasakė, ar Ukraina laukia Vakarų karių.
Čekijos prezidentas Petras Pavelas sakė esąs įsitikinęs, kad Ukrainos kariuomenei pagalbą tiesiai Ukrainos žemėje teikiantys NATO kariai jokių tarptautinių normų nepažeistų.