Pasak leidinio šaltinių Baltuosiuose rūmuose, pagrindiniai JAV prezidento patarėjai visą savaitgalį praleido aptarinėdami, kaip JAV galėtų „nubausti“ Kiniją. Manoma, kad diskusija tęsis pirmadienį, o projekto galutinė versija prezidentui bus pateikta jau šią savaitę.
Kol kas D. Trumpo aplinka nesutarė dėl klausimo, ar dera įvedinėti ekonomines sankcijas Pekinui, ar užteks paprastų prekybinių apribojimų. Bet kuriuo atveju yra anksti kalbėti apie tai, kurį variantą pasirinks pats D. Trumpas, mano leidinio pašnekovas.
Sankcijas ruošiamasi įvesti dėl situacijos Korėjos Liaudies Demokratinėje Respublikoje, kuri praėjusį penktadienį išbandė eilinį sykį išbandė tarpkontinentinę balistinę raketą. Anot D. Trumpo, kinų valdžia nesiima pakankamai veiksmų tam, kad sutrukdytų Šiaurės Korėjai susikurti ir išbandyti branduolinį ginklą, galintį grėsti JAV.
Prezidento kritika Kinijai
Priešrinkiminės kampanijos metu ir jau išrinktas D. Trumpas dažnai kaltino Kinijos valdžią nesąžininga prekyba. „Aš labai nusivylęs. Mūsų kvaili lyderiai anksčiau leido kinams užsidirbti milijardus dolerių per metus iš prekybos, o jie nieko nepadarė (sprendžiant) situaciją KLDR“, – rašė D. Trumpas praėjusį savaitgalį savo „Twitter“ paskyroje. „Iš jų pusės (girdėti) vien tuščios šnekos, nors Kinija gali lengvai išspręsti šį klausimą“, – pridūrė jis.
„Politico“ nurodo, kad D. Trumpo aplinkoje esantys „vanagai“ – politinis patarėjas Stephenas Milleris, pagrindinis strategas Stephenas Bannonas ir patarėjas prekybos klausimais Peteris Navarro jau seniai rekomenduoja D. Trumpui imtis griežtesnės bendravimo linijos Kinijos atžvilgiu.
Baltieji rūmai „Politico“ gautos informacijos nekomentavo.