Jo teigimu, Rusija „kuria tinklą, kuris pasiduoda kontrolei. Jį galima naudoti taip, kaip jie pabandė daryti Vokietijoje, naudojantis realia pabėgėlių problema, – itin kardinaliam politinių procesų kenkimui. A. Merkel be dvejonių palaiko sankcijų Rusijai pratęsimą. Tebūnie tai būtų tik paprasčiausia bausmė (A. Merkel), tačiau tai juk yra pabandymas išsiaiškinti, ar įmanoma naudojantis jau egzistuojančiomis problemomis, sukurti impulsą politinėms permainoms“.
Ekspertas taip pat atkreipė dėmesį, kad Rusija šiuo metu „testuoja“ normaliomis aplinkybėmis sunkiai paveikiamos didelės šalies reakciją į išorinį poveikį. Rusija finansuoja ekstremistines pajėgas Europoje. Jiems nesvarbu, kairiųjų ar dešiniųjų – svarbiausia, kad jie būtų pakankamai radikalūs.
„Jie naudojasi rusakalbiais, socialiniais tinklais, ir taip bando eksploatuoti esančius nesutarimus. Naudotis ultradešiniųjų iškeltomis versijomis ir jas eksploatuoti“, – pažymėjo J. Sartsas.
Jis pažymėjo, kad visa tai mes puikiai matome Vokietijoje. Efektyviausiai dezinformacija pavyksta tada, kai tavo oponentas nieko nepastebi. „Galiu pasakyti, kad yra ne viena šalis, kuri vis dar to nepastebėjo, arba pasirinko užmerkti akis“.
Vokietija priėmė daugiau nei milijoną pabėgėlių per pastaruosius metus – didžioji dalis kurių yra bėgliai nuo Sirijoje vykstančio karo. Migrantai buvo paskatinti pačios A. Merkel pareiškimais, kad ji nenustatys limito pabėgėliams, vykstantiems į Vokietiją.
Tai politikei kainavo daug populiarumo, 81 proc. vokiečių mano, kad šalies kanclerė prarado situacijos kontrolę, o jos gerbėjų skaičius yra žemiausias per pastaruosius 4 metus, praneša „The Independence“.