Anot teisėsaugos atstovų pasakojimo, netrukus po sulaikymo G. Bobokulova bendravo su psichiatru, kuris ir pateikė tokias išvadas.
Rusijos tyrimų komitetas pranešė, kad žiauriai vaiką nužudžiusi auklė galėjo būti paskatinta tai padaryti. „Šiuo metu laisvėje yra nusikaltimo kurstytojai, vyksta jų paieška“, – pareiškė Rusijos tyrimų komiteto atstovas, konkrečiai nenurodęs, kas tai per žmonės, rašoma „LifeNews“.
Kovo 2-osios rytą įtariamoji buvo pristatyta į Maskvos Presnenskų teismą, kur bus paskirta kardomoji priemonė. Jai numatyta paskirti psichologinę-psichiatrinę ekspertizę. Moteris kaltinama dėl mažamečio nužudymo, tyčinio svetimo turto padegimo ir melagingo pranešimo apie teroro aktą.
Rusiją šokiravusio nusikaltimo įvykdymu įtariama uzbekė, pasirodo, nuo 1999-ųjų buvo gydoma nuo šizofrenijos. Maskvoje ji dirbo nelegaliai, auklės licenzijos ji neturėjo. Tačiau psichinė liga jai nesutrukdė užsirekomenduoti kaip gerai auklei – nužudytosios tėvai moterį į darbą priėmė remdamiesi kitų tėvų rekomendacijomis. Savo auką ji be jokių priekaištų prižiūrėjo 3 metus, gyveno kartu su kitais šeimos nariais tame pačiame bute.
G. Bobokulova vasario 29-ąją dieną buvo sulaikyta netoli vienos iš Maskvos metro stočių. Hidžabu apsirengusi moteris su nupjauta vaiko galva rankose grasino susisprogdinti. Pareigūnai moterį sulaikė, sprogmenų nerado.
Su savo pirmuoju vyru moteris santuokoje gyveno 12 metų. Vėliau Uzbekistane gyvenusi moteris išsiskyrė. Po skyrybų G. Bobokulovos artimieji atėmė jos tris vaikus. Vienas sūnus, anot moters, gyvena su jos tėvu, antrasis liko su pirmuoju vyru, trečiasis, anot G. Bobokulovos nerišlaus pasakojimo, „buvo padovanotas buvusio vyro seseriai“.
Prieš metus G. Bobokulova Maskvoje susipažino su savo antruoju vyru, taip pat Uzbekistano gyventoju. Tačiau, jos teigimu, su juo ji matėsi tik kelis kartus per savaitę. Giulčechra žinojo, kad vyras turi šeimą, tačiau sutiko tapti antrąja, neoficialia, žmona. Prieš keturis mėnesius vyras išvyko į tėvynę, nuo to laiko G. Bobokulova teigė jo nemačiusi.
„Aš su juo tik susitikinėjau. Tačiau jo jau keturi mėnesiai kaip nėra, jis grįžo pas save. Jis mane paėmė kaip antrąją žmoną, o pats su pirmąja gyvena. Oficialaus vyro aš neturiu“, – pasakojo Giulčechra policininkams.
Kaimo gyventojai, kuriame ir dabar gyvena jos šeima, interviu „MK“ pasakojo, kad moteris jau 15 metų įrašyta psichologiniame dispanseryje į įskaitą, jai buvo nustatyta diagnozė „šizofrenija“. Giulčechros tėvai prieš pavasario paūmėjimus stengėsi trumpam paguldyti sergančią dukterį, kurios liga iš metų į metus progresavo, į ligoninę. Jų teigimu, gyventi kartu su moterimi vienu metu tapo tiesiog pavojinga, todėl ir įvyko jos skyrybos su pirmuoju vyru.